Recenze a test Gorenje K 10C | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Gorenje K 10C

7. místo
64,8 % Celkové hodnocení
 • Keramika drží teplotu
 • Bezpečnostní prvky
 • Estetický design
 • Těžká
 • Chybí termoregulační schopnosti
 • Nemá ukazatel hladiny
1 000 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 5,8/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 64,8 %
  Celkové
  hodnocení

Upozornění: Tato recenze je z předchozího testu z roku 2020. Nově jsme zpracovali velký test rychlovarných konvic, kde jsme každou konvici osobně vyzkoušeli. Přejít na nový test

Souhrnné údaje 

Gorenje K 10C je konvice z keramiky, podle toho je k ní také nutno přistupovat. V našem srovnávacím testu (v srpnu 2020) byla sice nejtěžší, s tím se však musí u keramiky počítat. Objem 1 litr vystačí na čtyři 250ml hrnečky, pokud jste však vícečlenná rodina přijímající návštěvy, poohlédněte se raději po větším modelu. Příkon 1850 W sice také patří k podprůměru, avšak jak se dočtete v našem článku Jak vybrat rychlovarnou konvici, pro ohřátí litru vody by měl v pohodě stačit. Pozitivně hodnotíme skryté umístění topné spirály, které minimalizuje usazování vodního kamene.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Gorenje

14 % ETA, 14 % DeLonghi, 14 % Bosch, 14 % Gallet, 14 % Sencor, 14 % Electrolux, 14 % Gorenje
Materiál

Keramika

57 % Nerez, 29 % Sklo, 14 % Keramika
Objem (l)

1

1,57
Příkon (W)

1 850

2 150,00
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Hmotnost (kg)

1,9

1,28

Vybavení a funkce

Co se týče bezpečnosti, vede si tato rychlovarná konvice dobře. Nechybí jí bezpečnostní pojistka, ochrana proti přehřátí ani dnes již všudepřítomné automatické vypnutí po dovaření. Výhodou je přítomnost filtru, který zabraňuje drobným nečistotám, aby natekly do vašeho šálku. Jak vidíte v tabulce parametrů, v našem srovnání (srpen 2020) jím disponovaly všechny konvice, mezi keramickými modely na trhu jde však spíše o vzácnost. Pro praktické účely nechybí prostor pro navinutí přebytečného kabelu a snazší uskladnění ani středový konektor, který zajistí možnost otáčení konvice v podstavci.

Co je však nutné zmínit, je absence ukazatele hladiny a nemožnost regulace teploty. Tyto vlastnosti se obecně u keramických konvic nevyskytují. Hladina navíc není vidět přes neprůhledný povrch.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ne

71 % Ne, 29 % Ano
Prostor na kabel

Ano

100 % Ano
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Gorenje K 10C je rychlovarná konvice z méně obvyklého keramického materiálu. Nejlépe tak vynikne na chatě nebo v podobně laděném interiéru. Díky keramice je také těžší, což je vhodné vzít v úvahu ještě před výběrem. Objem 1 litr ji předurčuje spíš do méněčlenné domácnosti, příkon 1850 W je sice nižší, avšak v souvislosti s menším objemem v pořádku. Důležitými výhodami jsou skrytá topná spirála a filtr.

V oblasti bezpečnosti nemáme co vytknout, výrobce neopomenul ani praktické aspekty jako středový konektor a prostor pro navinutí kabelu. S čím však u tohoto modelu není možné počítat, je absence termoregulačních schopností a ukazatele hladiny. Tyto vychytávky se obecně v kategorii keramických konvic nevyskytují.

Pokud se při výběru zaměřujete na design, můžete se poohlédnout také mezi skleněnými konvicemi. Některé z nich dokonce nabízejí i nastavení teploty, například Concept RK 4060.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Gorenje K 10C | Hodnocení: 64,8 %
Eliška Srncová je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje K 10C

Gorenje K 10C

7. místo  v porovnání
1 000 Kč Orientační cena