Rychlovarná konvice Sencor SWK 1785 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SWK 1785

9,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Rychlovarné konvice

Klady a zápory

  • Cena
  • Objem
  • Sklo se hůře udržuje
500 Kč Orientační cena

Upozornění: Tato recenze je z předchozího testu z roku 2020. Nově jsme zpracovali velký test rychlovarných konvic, kde jsme každou konvici osobně vyzkoušeli. Přejít na nový test

Souhrnné údaje 

Skleněná rychlovarná konvice neznamená žádné riziko. Sklo je speciální, pevné, nevadí mu střídání teplot. Nemusíte se tedy bát investovat například do konvice Sencor SWK 1785, jež je vyrobena právě ze skla. Sklo má jen jednu nevýhodu – uchycují se na něm kapky a lze jím vidět snadno dovnitř konvice, tedy lze vidět brzy vodní kámen. To nemusí vyhovovat všem, hlavně pokud přijímají návštěvy v kuchyni. Když ale opominete tuto menší nevýhodu, dostane se vám kvalitního spotřebiče. Konvice uvaří až 1,7 l vody najednou, je tedy ideální pro větší rodiny. Ideálem je čtyřčlenná, pětičlenná. Vzhledem k příkonu 2 200 W by měla konvice spolehlivě a rychle vodu přivést k varu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Tefal, 7 % Xiaomi, 7 % ECG, 7 % Philco, 7 % De'Longhi, 7 % Domo, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Sklo

21 % Nerez/plast, 21 % Nerez, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Příkon (W)

2 200

2 128,57
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá

Vybavení a funkce

Kategorie vybavení a funkcí ohodnocuje co vše konvice má a co umí. Sencor SWK 1785 má všechny standardní parametry, jež jsme v srpnu 2017 u rychlovarných konvic hodnotili. Má filtr, prostor na kabel, aby nepřekážel zbytečně na kuchyňské lince, ukazuje hladinu, takže vždy víte, kolik vody právě vaříte. Disponuje bezpečnostní pojistkou, ochranou proti přehřátí a automaticky se vypne, není třeba hlídat vodu, kdy začne vařit a pamatovat na vypnutí plotny. To je nesporná výhoda oproti dřívějším konvicím, tzv. retro. Benefitem by byla regulace teploty, tu ale bohužel Sencor SWK 1785 nemá. Je to totiž záležitost spíše dražších modelů. Takové v našem srovnávacím testu také najdete, i když je jich jen pár.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Regulace teploty (termoregulace)

Ne

50 % Ano, 50 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Sencor SWK 1785 je lehká elegantní skleněná konvice, která má podsvícení, takže zaujme při vaření každou návštěvu. Pozor ale na to, že sklo je náchylné k ulpívání kapek a navíc kvůli němu jde v konvici vidět vodní kámen. S tím je nutné počítat, je to jediná nevýhoda skleněných rychlovarných konvic. Tato konvice je dostatečně výkonná, skvěle poslouží v čtyřčlenné domácnosti, nebojte se ji pořídit ale ani pokud vás je doma více, nebo naopak méně. Konvice je vždy lepší o něco větší, kvůli návštěvám například. Pokud hledáte levnou konvici, která bude dobře sloužit, Sencor SWK 1785 doporučujeme všemi deseti. Pokud vás zaujala regulace teploty, mrzí vás, že ji tato konvice nemá a nevadí vám si připlatit, doporučujeme konvici Bosch TWK8611P.

500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SWK 1785 | Hodnocení: 9,3 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SWK 1785

Sencor SWK 1785

500 Kč Orientační cena