Recenze a test konvice Lidl SilverCrest SWGF 2400 B2 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Lidl SilverCrest SWGF 2400 B2

71,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Barevné LED osvětlení
 • Rychlý ohřev
 • Pohodlné plnění

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Unikání páry záklopkou ve víku
 • Nevypne se při varu s otevřeným víkem
600 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 4,9/10
  Bezpečnost
 • 8,1/10
  Komfort používání
 • 5,5/10
  Funkce a vybavení
 • 71,2 %
  Celkové
  hodnocení

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Rychlovarná konvice SilverCrest je vyrobená z kombinace skla a nerezu. V našem testu ze září 2021 patřila tato konvice k rychlejším modelům, pravděpodobně zásluhou vyššího příkonu 3 000 W. U všech konvic jsme měřili rychlost ohřátí 0,8 l. Průměrně tento úkol konvicím zabral necelé tři minuty, tato jej zvládla za 2 minuty a 15 sekund. Při práci je ale relativně hlučná, dosahuje až 73 dB, jiné modely se držely i pod 70 dB.

V ostatních ohledech už je tato konvice poměrně standardní. Má skryté topné těleso, jak je u novějších modelů zvykem, její maximální kapacita je 1,7 l a minimální se pohybuje okolo 0,5 l, obojí je poměrně běžné. Stejně jako všechny další testované konvice, i tato zvládá ihned po dovaření připravit další dávku vody, při přípravě čaje pro početnější společnost tak nemusíte čekat, než konvice vychladne.

Unboxing a video z testování

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

SilverCrest

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Tefal, 7 % Xiaomi, 7 % ECG, 7 % Philco, 7 % De'Longhi, 7 % Domo, 7 % Tescoma, 14 % Další
Materiál konvice

Sklo/nerez

21 % Nerez/plast, 21 % Nerez, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Materiál filtru

Umělé vlákno

71 % Umělé vlákno, 21 % Nerez, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Deklarovaný minimální objem (l)

0,5

79 % 0,5, 7 % 0,75, 14 % Neuvedeno
Reálný minimální objem (l)

0,48

0,51
Příkon (W)

3 000

2 128,57
Hlučnost (dB)

73

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření maximálního objemu (min)

4,45

4,95
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

2,25

2,97
Rychlost uvaření minimálního objemu (min)

1,47

2,07
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

Nevýhodou skleněných a  nerezových konvic je jejich vysoká teplota po použití. Také u tohoto modelu je skleněná část po ohřátí vody nepříjemně horká. Oceňujeme ovšem, že spodní nerezový pás si udržuje bezpečnou teplotu a konvici si tak můžete podepřít i druhou rukou. Část pod madlem, kde je vyšší riziko kontaktu s horkou konvicí, je navíc opatřená plastovou vrstvou, ani zde tak nehrozí popálení.

Hodnocené konvice měly až tři stupně ochrany – automatické vypnutí mimo podstavu, vypnutí při spuštění naprázdno a vypnutí při dovaření vody s otevřeným víkem. Z těchto tří má konvice SilverCrest pouze jednu, automaticky se vypne, pokud ji omylem spustíte bez vody. Toto vypnutí zvládá za cca 15 s, což byl v našem testu jeden z nejkratších časů.

Co se ostatních pojistek týče, páčku konvice je možné přepnout do polohy „zapnuto“ i mimo podstavu, může se tak stát, že konvici nevědomky umístíte na podstavu už zapnutou. Pokud ji zapnete s otevřeným víkem, vodu klasicky ohřeje, ale ani po dosažení minimální teploty se sama nevypne. Pochválit můžeme stabilitu konvice, její podstava má dostatek protiskluzových plošek a nemá žádné problémy s posouváním, kýváním nebo nakláněním.

Otevírání víka a plnění

Víko této konvice je poněkud specifické. Neotevírá se tlačítkem, jako je tomu u většiny konvic, ale dá se celé ručně oddělat. Na jednu stranu při otevírání konvice hrozí kontakt s párou, na druhou stranu je ale víko vybavené speciální záklopkou, kterou můžete konvici bezpečně naplnit, aniž byste museli s víkem jakkoliv manipulovat. Touto záklopkou ovšem také při ohřevu uniká pára, popřípadě i kapky horké vody, což není úplně ideální.

Pokud byste z nějakého důvodu preferovali plnění konvice zobáčkem, u tohoto modelu máte tu možnost. Zobáček je dostatečně velký a vody z něj nepřetéká ani pokud plníte konvici středním nebo silnějším proudem. Oceňujeme také stupnici objemu, která je po obou stranách konvice. Díky tomu na ni dobře uvidíte bez ohledu na to, kterou rukou konvici při napouštění držíte.

Nalévání a čištění

K čištění konvice nemáme mnoho připomínek. Horní otvor je dostatečně široký, konvice uvnitř nemá špatně přístupná místa a filtr konvice jde velmi snadno vyndat i nasadit zpátky. Zato při nalévání horké vody do šálku se nějaké ty nedostatky najdou. Konvice má sice filtr na vodní kámen, ten je ale umístěný tak, že mezerou pod ním může protékat voda, což snižuje jeho efektivitu.

Při dolévání posledních zbytků je také potřeba konvici dost naklánět, používání některých jiných modelů je v tomto ohledu pohodlnější. Pozitivem ale je, že voda teče čistě jen zobáčkem konvice, neprotéká žádnou spárou ve víku apod.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ano

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Horké části

Tělo konvice

43 % Tělo konvice, 7 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ne

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

15

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Stabilita (max. 10)

9,0

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Výrazně uniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

6,0

5,14
Plnění (max. 10)

10,0

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Dobře viditelná pro praváky i leváky

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

3,3

6,31
Čištění (max. 10)

10,0

7,00

Funkce a rozměry

Skleněné konvice jsou často populární díky barevnému LED osvětlení, to nechybí ani tomuto modelu. Barva osvětlení se mění podle teploty vody. Některé konvice mají například také displej nebo zvukovou signalizaci, u tohoto modelu ale ani jedno nenajdete. Zároveň jde o jednoduchou konvici, kterou zkrátka zapnete a ohřeje vám vodu, není vybavená termoregulací, smart funkcemi nebo funkcí udržování teploty, jako některé „chytřejší“ konkurentky.

Co jí ovšem nechybí, je prostor na namotání kabelu zespodu podstavy. Ten je možné namotat až ke koncovce a ve smotaném stavu drží, což je sice drobnost, ale usnadní skladování. Oceňujeme délku přívodní šňůry, která přesahuje 80 cm. Oceníte ji zejména, pokud je vaše zvolené místo pro konvici trochu daleko od zásuvky. Rozměry a hmotnost konvice potom najdete níže v tabulce.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

LED osvětlení

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

Ne

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min, 7 % 6 h
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

82

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

10

9,86
Výška (cm)

23,5

23,05
Šířka (cm)

15,2

15,69
Hloubka (cm)

21

22,18
Hmotnost (g)

942

894,20

Názory uživatelů a odborníků

Mezi uživateli si drží konvice SilverCrest velmi dobrou pověst. V recenzích se ozývá chvála na poměr ceny a kvality a rychlost ohřevu. Uživatelé oceňují také barevné LED osvětlení a celkové provedení konvice. Podle některých jde o hlučnější model, což potvrdilo i naše měření v testu. Většina uživatelů označuje záklopku na plnění konvice za praktickou, někteří ale mají i negativní zkušenost s vybubláváním horké vody skrze tuto záklopku.

Klady a zápory

Silnou stránkou konvice SilverCrest je vysoký výkon, který zajišťuje rychlý ohřev. Konvice se také velmi snadno plní, díky záklopce ve víku, pohodlně naplnit jde také zobáčkem. Výhodou je mimo jiné rychlé vypnutí při spuštění naprázdno, přehledná stupnice objemu nebo barevné LED osvětlení. Mezi slabiny konvice naopak patří vyšší hlučnost, absence pojistky, která by konvici vypnula při varu s otevřeným víkem, nebo unikání páry skrze záklopku ve víku.

Závěr

U konvice SilverCrest SWGF 2400 B2 můžeme pochválit především poměr ceny a kvality. Například rychlostí ohřevu předčí i nekolikanásobně dražší modely. Nechybí jí automatické vypnutí při spuštění naprázdno, další bezpečnostní pojistky, například vypnutí při varu s otevřeným víkem, ale postrádá. Její víko je vybavené speciální záklopkou, která sice usnadňuje plnění, ale také umožňuje únik páry. Čištění konvice je velmi snadné, nalévání má své nedostatky, například mezery kolem filtru na vodní kámen, kterými může protékat voda.

Konvice není vybavená speciálními funkcemi, mezi uživateli je ale populární mimo jiné díky barevnému LED osvětlení, které mění barvy podle teploty vody. Pokud hledáte velmi slušný model za dostupnou cenu a přimhouříte oko například nad vyšší hlučností, můžeme vám konvici SilverCrest doporučit. Pro milovníky čajových rituálů, kteří si chtějí nastavit i teplotu ohřevu, by ale mohla být zajímavější variantou například konvice ECG RK 1777.

600 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Lidl SilverCrest SWGF 2400 B2 | Hodnocení: 71,2 %
Eliška Srncová je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lidl SilverCrest SWGF 2400 B2

Lidl SilverCrest SWGF 2400 B2

600 Kč Orientační cena