Recenze Sage BOV 820 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sage BOV 820

93,2 % Hodnocení
redakce

Nejlepší produkt

Bez plotýnek

Klady a zápory

Klady

  • Displej
  • Pět topných těles
  • Element IQ

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chybí otočný rožeň
  • Menší objem
7 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Stolní trouba značky Sage patří rozhodně k originálním modelům. Na první pohled zaujme displejem, který nebývá u těchto spotřebičů zrovna běžný. Uvnitř potom skrývá pět topných těles ovládaných inteligentním systémem Element IQ. Ten automaticky rozezná, kde je třeba přidat či ubrat teplotu, aby bylo jídlo dokonale upečené ze všech stran.

V kombinaci s funkcí grilu a horkovzdušného pečení by tak tento model mohl být téměř plnohodnotnou náhradou klasické vestavěné trouby. Téměř říkáme proto, že její kapacita 22 l je jedna z menších i mezi stolními modely. Cenou se přitom velké troubě bez problému vyrovná.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

22

Příkon trouby (W)

2 400

Maximální příkon (W)

2 400

Varná deska

Ne

Horní ohřev

Ano

Spodní ohřev

Ano

Pečení s ventilátorem

Ano

Gril

Ano

Vnitřní osvětlení

Ano

Časovač

Ano

Příslušenství

Nepřilnavá pánev na pizzu, rošt, smaltovaný pečicí plech

Výška (cm)

28

Šířka (cm)

47

Hloubka (cm)

32

Hmotnost (kg)

7,1

Hlavní výhody a nevýhody

Stolní trouba Sage je ve většině ohledů vysoce nadstandardní. Oproti konkurenci vyniká displejem, inteligentním systémem pečení a pěti topnými tělesy. Vyniká ovšem také cenou, která se vyrovná běžné velké troubě. Její objem přitom patří spíše k menším, oproti běžné troubě je cca třetinový.

Porovnání s alternativami

Pokud oželíte některé moderní technologie a dáte raději přednost levnějšímu modelu, za zvážení stojí trouba Vigan EO45L. Oproti modelu Sage má větší kapacitu, což může být pro některé uživatele výhoda. Potěší otočným rožněm a nechybí jí například horkovzdušné pečení. Postrádá ale jakýkoliv inteligentní systém a má oproti modelu Sage nižší příkon, hrozí tak pomalejší rozehřívání.

Závěr

Model Sage BOV 820 můžeme doporučit náročnějším uživatelům, kteří hledají vlastnosti plnohodnotné trouby v menším balení. Tento model je totiž opravdu kompaktní, cenově si ale s běžnou troubou nijak nezadá. Vysoká cena je do jisté míry opodstatněná inteligentním systémem pečení a pěti topnými tělesy, oproti konkurenci tento model vyniká také displejem. Cenově dostupnější alternativou může být například trouba Vigan EO45L, která už ale zdaleka není tak „chytrá“.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Sage BOV 820 | Hodnocení: 93,2 %
Eliška Srncová má jako redaktorka dlouholeté zkušenosti s výběrem a srovnáváním malých i velkých domácích spotřebičů. Stolní trouby jsou oblíbené hlavně v zahraničí, informace pro tento výběr proto získávala především z cizojazyčných zdrojů a pravidelně je aktualizuje. Díky tomu může čtenářům zprostředkovat například informace o specifických funkcích stolních trub nebo jejich údržbě. Kromě stolních trub najdete mezi jejími tématy i trouby klasické, spolu s dalšími domácími spotřebiči.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sage BOV 820

Sage BOV 820

7 500 Kč Orientační cena