Recenze Vigan EO45L-2P - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Vigan EO45L-2P

92,0 % Hodnocení
redakce

Nejlepší produkt

S plotýnkami

Klady a zápory

Klady

  • Velký objem
  • Horkovzduch
  • Otočný rožeň

Zápory

  • Velká hmotnost a neskladnost
  • Na tak velký objem jen průměrný příkon
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Stolní trouba Vigan EO45L-2P patří k modelům vybaveným dvěma varnými plotýnkami. Ačkoliv příkon 3300 W troubu nijak výrazně neodlišuje od ostatních modelů, další parametry už prokáží její kvality. Maximální teplota dosahuje 250 °C, což je solidní hodnota, a objem 45 litrů vystačí i na opečení celého kuřete. To můžete také ogrilovat na otočném rožni. Mimo funkce grilování vám trouba poskytne také horní i spodní ohřev a dokonce i horkovzduch. Ten je obecně výsadou spíše dražších modelů.

Pro kontrolu nad připravovaným pokrmem je k dispozici vnitřní osvětlení a pokud máte svůj ověřený recept, můžete také nastavit časovač a v klidu se věnovat jiným činnostem. Na uplynutí doby pečení vás upozorní akustický signál. Jediné, na co je nutné s pořízením 45l trouby brát ohled, jsou o něco větší rozměry a hmotnost. S 15 kilogramy se vám už asi nebude chtít často manipulovat.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

45

Příkon trouby (W)

1 800

Maximální příkon (W)

3 300

Maximální teplota (°C)

250

Horní ohřev

Ano

Spodní ohřev

Ano

Pečení s ventilátorem

Ano

Gril

Ano

Vnitřní osvětlení

Ano

Časovač

Ano

Příslušenství

Pečicí plech, otočný rožeň, madlo pro vyjmutí plechu, madlo pro vyjmutí rožně, rošt

Výška (cm)

39

Šířka (cm)

57,3

Hloubka (cm)

40

Hmotnost (kg)

15

Hodnocení odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí troubu Vigan poměrně kladně. Chválí především její velký objem a zásadní výhodou je podle nich také časovač, který po doběhnutí troubu vypne. Na druhou stranu provedení trouby nepůsobí vysoce odolně a někteří uživatelé tak mají pochybnosti o délce její životnosti. Další recenze najdete na stránkách Heureka.cz.

Hlavní výhody a nevýhody

Mezi výhody této trouby můžeme rozhodně zařadit časovač, vysokou maximální teplotu, a horkovzdušné pečení, lákadlem pro některé uživatele bude jistě také velký objem. Slabinou tohoto modelu mohou být použité materiály, které nepůsobí úplně odolným dojmem, stále tak jde spíše o přístroj na chatu než na každodenní dlouholeté používání.

Porovnání s alternativami

Pokud vás zajímá cenově dostupnější alternativa, za zvážení stojí trouba Orava EC-322. Ta je oproti modelu Vigan menší, rozměry o objemem. Nabízí víceméně stejné příslušenství, ale trochu pokulhává v otázce funkcí, nezvládá například pečení s ventilátorem, nemá časovač ani vnitřní osvětlení a má nižší maximální nastavitelnou teplotu.

Závěr

Stolní trouba Vigan EO45L-2P bude vyhovovat uživatelům, kteří připravují jídlo pro více osob, ale nemají dostupný sporák. Dvě varné plotýnky a objemná pečicí část se postarají i o větší objem jídla. Výhodou je také horkovzdušné pečení a časovač. Nevýhodou mohou být větší rozměry a provedení, které podle některých uživatelů není úplně bytelné. Pokud chcete pár stovek při nákupu ušetřit, mohla by vám jako alternativa vyhovovat trouba Orava EC-322.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Vigan EO45L-2P | Hodnocení: 92,0 %
Eliška Srncová má jako redaktorka dlouholeté zkušenosti s výběrem a srovnáváním malých i velkých domácích spotřebičů. Stolní trouby jsou oblíbené hlavně v zahraničí, informace pro tento výběr proto získávala především z cizojazyčných zdrojů a pravidelně je aktualizuje. Díky tomu může čtenářům zprostředkovat například informace o specifických funkcích stolních trub nebo jejich údržbě. Kromě stolních trub najdete mezi jejími tématy i trouby klasické, spolu s dalšími domácími spotřebiči.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vigan EO45L-2P

Vigan EO45L-2P

3 000 Kč Orientační cena