Menu

Orava EC-322 – Recenze, testy a srovnání

80,7 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii S plotýnkami

Klady

  • Dostupná cena
  • Otočný rožeň
  • Plotýnky s regulací teploty

Zápory

  • Chybí časovač
  • Chybí vnitřní osvětlení
  • Chybí ventilátor
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Stolní trouba Orava EC-322 se řadí k cenově dostupnějším modelům na trhu, a ačkoliv její příkon 3 200 W patří k nižším na trhu, za dražší konkurencí v tomto směru nezaostává až tak razantně. Troubě nechybí ani dvě varné plotýnky, které můžete používat současně s pečicí částí.

Naopak postrádá vnitřní osvětlení a časovač, prvky, se kterými se u dražších modelů běžně setkáváme. Nezvládá ani pečení s ventilátorem, nepostrádá ale funkci grilu. Kapacita 28 l patří k menším na trhu a můžeme ji doporučit cca pro 2 osoby. Maximální teplota 230 °C je velmi běžná.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

28

Příkon trouby (W)

1 600

Maximální příkon (W)

3 200

Maximální teplota (°C)

230

Varná deska

2 plotýnky

Horní ohřev

Ano

Spodní ohřev

Ano

Pečení s ventilátorem

Ne

Gril

Ano

Vnitřní osvětlení

Ne

Časovač

Ne

Příslušenství

Grilovací rošt, pečicí plech, otočný rožeň, rukojeť na pečicí plech, rukojeť na otočný rožeň

Výška (cm)

33

Šířka (cm)

49

Hloubka (cm)

33

Hmotnost (kg)

8,9

Hlavní klady a zápory

Silnou stránkou trouby Orava je bezesporu její cena. Pochválit můžeme také přítomnost otočného rožně, nebo fakt, že je možné vařit na plotýnkách i se zapnutou troubou. Nevýhodou je zejména absence časovače, ventilátoru či vnitřního osvětlení, pro některé uživatele bude pravděpodobně překážkou i malá kapacita.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte větší a vybavenější model, za zvážení stojí například Vigan EO45L-2P. Tato trouba má vnitřní osvětlení, ventilátor i časovač. Kompromisem mezi kapacitou a rozměry je potom trouba Tefal OF463830, ani té nechybí časovač a vnitřní osvětlení. Ventilátor ale u ní nenajdete a má dokonce slabší příkon než trouba Orava, přitom je dražší než oba dříve zmíněné modely.

Závěr

Troubu Orava EC-322 můžeme doporučit nenáročným uživatelům, kteří ocení především kompaktní rozměry a obejdou se bez časovače, vnitřního osvětlení či ventilátoru. Kapacitou 28 l bude vhodná cca pro dvě osoby, její příkon je dostačující a potěší přítomností otočného rožně. Za pár set korun navíc ale můžete získat troubu Vigan EO45L-2P s větší kapacitou, ventilátorem, časovačem a dalšími vychytávkami.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Orava EC-322 | Hodnocení: 80,7 %
Eliška má jako redaktorka dlouholeté zkušenosti s výběrem a srovnáváním malých i velkých domácích spotřebičů. Stolní trouby jsou oblíbené hlavně v zahraničí, informace pro tento výběr proto získávala především z cizojazyčných zdrojů a pravidelně je aktualizuje. Díky tomu může čtenářům zprostředkovat například informace o specifických funkcích stolních trub nebo jejich údržbě. Kromě stolních trub najdete mezi jejími tématy i trouby klasické, spolu s dalšími domácími spotřebiči.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Orava EC-322

Orava EC-322

2 700 Kč Orientační cena