Recenze Kärcher LMO 18-33 1.444-401.0 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Kärcher LMO 18-33 1.444-401.0

83,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Akumulátorové sekačky

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Velký výběr zahradních přístrojů na stejnou baterii
  • Mulčovací nástavec

Zápory

  • Plastová konstrukce
  • Bez pojezdu
7 100 Kč Orientační cena

Základní údaje

Kärcher LMO 18-33 je zajímavá akumulátorová sekačka určená pro úpravu menších a spíše rovných travních ploch. Velkou výhodou je napojení na bateriový systém Kärcher. To v praxi znamená, že můžete baterii sekačky využívat i pro celou řadu jiných aku produktů společnosti Kärcher. Sekačka má plastovou konstrukci, což je sice teoreticky nevýhoda, v případě aku sekaček má ale přednost nízká hmotnost. Ta je v tomto případě pouhých 11,3 kilogramu. S ohledem na prodloužení výdrže baterie nemá sekačka pojezd, to ale při takto nízké hmotnosti nevadí.

Šířka záběru 33 centimetrů odpovídá plochám do 250 metrů čtverečních. Výšku sečení můžete nastavit centrálně v rozmezí od 35 po 65 milimetrů ve čtyřech krocích. Velikost kol výrobce neuvádí, ale počítejte spíše s dobrým pohybem v rovném terénu. Trávu můžete sbírat do 35 litrového koše.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kärcher

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

33

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

35-65

Počet výškových poloh sečení

4

Určení pro sečnou plochu (m2)

250

Pojezd

Ne

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

Nerelevantní

Otáčky motoru (ot./min)

4 000

Objem nádrže (l)

Nerelevantní

Napětí (V)

18

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

35

Hmotnost (kg)

11,3

Materiál šasi

Plast

Funkce

Sekačka Kärcher LMO 18-33 vám umožní klasicky trávu sbírat do koše či zanechávat ji za sekačkou. S využitím mulčovacího nástavce můžete využít také funkci mulčování a zanechat tak živiny vašemu trávníku. Rukojeť je měkčená, nelze ji ovšem ergonomicky výškově nastavit. Elektrický startér najdete na rukojeti.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ne

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Hlavní klady a zápory

V rámci akumulátorových sekaček je zásadní, jestli lze akumulátor využívat mezi větším počtem zařízení. Kärcher využívá u veškerého akumulátorového náčiní stejný typ baterií, což je na dnešním trhu poměrně raritní a velice pozitivní. Sekačce sice schází pojezd, její hmotnost je ovšem velmi nízká, absence pojezdu tak nijak zvlášť nevadí. Naopak díky tomu sekačka ušetří energii na delší dobu sečení. Díky speciálnímu nástavci můžete trávu mulčovat. Konstrukce je plastová, což vás na životnosti sekačky určitě nepotěší, ale díky tomu je tento model lehký.

Porovnání s alternativami

Jako alternativní produkt k sekačce Kärcher LMO 18-33 jsme zvolili model Riwall PRO RALM 4640SPi. Ten oproti Kärcheru nabídne podstatně větší záběr, konkrétně 46 centimetrů oproti 33 cm. Výšku nastavíte v rozmezí 25–75 mm v 7 úrovních, což je rovněž hodnota lepší. Sekačka Riwall má tělo z oceli, neschází ji pojezd a koš pojme až 60 litrů posečené trávy. Na druhou stranu je podstatně dražší (Kärcher má v základní ceně už baterii).

Kärcher je na tom lépe také se svým bateriovým programem. Pokud potřebujete upravovat jen menší a rovinaté plochy před domem, poslouží vám Kärcher na výbornou. Jestliže cílíte na větší pozemek, doporučujeme upřednostnit výkonnější a odolnější Riwall PRO RALM 4640SPi.

Naše hodnocení a závěr

Akumulátorová sekačka Kärcher LMO 18-33 nabízí zajímavé řešení pro údržbu malých travních ploch bez hrbolků. Na těch se stane dobrým pomocníkem. I když může vypadat plastová konstrukce jako zásadní nedostatek, díky ní váží sekačka pouhých 11,3 kilogramů. Důležité je také zmínit, že Kärcher využívá u všech svých aku zařízení stejný typ baterie, není tedy problém ji sdílet mezi více zahradními produkty. Pokud ale potřebujete upravovat větší pozemek (nad 250 m2) a požadujete vyšší odolnost, doporučujeme volit spíše Riwall PRO RALM 4640SPi.

7 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher LMO 18-33 1.444-401.0 | Hodnocení: 83,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kärcher LMO 18-33 1.444-401.0

Kärcher LMO 18-33 1.444-401.0

7 100 Kč Orientační cena