Menu

Silvercrest SAS 7.4 Li B3 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

v kategorii Nejlevnější ruční vysavače do 1 000 Kč

Klady

  • Suché i mokré sání
  • Nízká cena
  • Příslušenství

Zápory

  • Nehodí se na zvířecí chlupy
  • Bez rotačního kartáče
  • Nemá HEPA filtr
600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Silvercrest SAS 7.4 Li B3 je bezsáčkový vysavač se základními funkcemi. Zvládne sice vysát jak suché smetí, tak tekutiny, nicméně se zvířecími chlupy si příliš neporadí. Má také jen jeden stupeň sací síly, nelze tak zapnout turbo režim, jako u některých alternativ. V provozu na jedno nabití vydrží až 20 minut, což je pro úklid drobků dostačující.

Součástí balení vysavače je baterie a příslušenství v podobě hubic na spáry a mokré vysávání. Nemusíte tak investovat do další výbavy. Nechybí ani nabíjecí stanice na stěnu včetně montážního materiálu. Chod vysavače zajišťuje Li-ion baterie, která se dobíjí zhruba 5 hodin. To lze na základě srovnání považovat za průměrnou dobu napájení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Silvercrest

Hmotnost (kg)

0,72

Typ vysávání

Suché a mokré

Omyvatelné filtry

Ne

Objem nádoby na prach (ml)

400

Šířka (cm)

10,5

Výška (cm)

12

Hloubka (cm)

41,5

HEPA filtr

Ne

Hlučnost (dB)

68

Typ baterie

Li-ion

Doba nabíjení (hod)

5

Výdrž baterie (min)

20

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Přístroj získává velmi dobrá hodnocení. Nejvíce uživatelé oceňují, že za nízkou cenu dostanou vysavač s dobrým sacím výkonem. Další výhodou je příslušenství v podobě sacích hubic a baterie. Negativně někteří lidé hodnotí filtr vysavače. Popisují, že v něm vznikají díry, a smetí se tak může dostat do útrob zařízení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za nejvýraznější klady můžeme označit nízkou cenu a pozitivní hodnocení vysavače. Podle recenzí jsou lidé spokojení především se sacím výkonem přístroje, což je stěžejní parametr. Negativem může být méně funkcí vysavače. Nemá turbo režim ani LED osvětlení, se kterým lépe uvidíte prach. Občas se objevují stížnosti na nízkou životnost filtru.

Porovnání s alternativami

Alternativou k vysavači Silvercrest může být o pár set korun dražší model Eta Verto. Vysaje smetí i tekutiny a v provozu vydrží až 15 minut, což je tedy o pět minut méně než model od Silvercrestu. Eta Verto nicméně disponuje až 3x omyvatelným HEPA filtrem, který se řadí mezi ty kvalitnější. V balení je navíc i kartáček na čalouněný nábytek. Při vysávání nepoškodíte křeslo ani sedačku.

Závěrečné shrnutí

Vysavač Silvercrest SAS 7.4 Li B3 doporučujeme všem, kdo chtějí pohodlně a rychle odstranit smetí či rozlité nápoje. Chválený je především dobrý sací výkon vysavače. V ceně je i příslušenství v podobě hubic na spáry nebo tekutiny. Nevýhodou je prachový filtr z jemného materiálu. Snadno se totiž protrhne. Oproti tomu alternativy, např. vysavač Eta Verto již mívají kvalitnější HEPA filtry.

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Silvercrest SAS 7.4 Li B3 | Hodnocení: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina vystudovala žurnalistiku a mediální studia na brněnské Masarykově univerzitě. Díky studiu a práci v redakci měla možnost napsat spousty novinářských i lifestylových textů. Momentálně jí většinu času zabírá péče o její dvouletou dceru. Proto se i na Arecenzích věnuje srovnávání témat spojených s rodičovstvím a péčí o domácnost. Jinak ale ráda čte a poslouchá podcasty. S oblibou si také zacvičí jógu nebo se projede na longboardu, čímž kompenzuje dlouhé sezení u počítače.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Silvercrest SAS 7.4 Li B3

Silvercrest SAS 7.4 Li B3

600 Kč Orientační cena