Menu

Silvercrest SAST 18 A1 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Top cena výkon v kategorii Ruční vysavače nad 1 000 Kč

Klady

  • Dvě sací intenzity
  • Bohaté příslušenství
  • LED osvětlení

Zápory

  • Mokré vysávání jen na slabší stupeň
  • Opakované dobíjení
  • Vyšší cena
1 500 Kč Orientační cena

Ruční vysavač Silvercrest SAST 18 A1 se hodí pro všechny, kdo se chtějí rychle a efektivně zbavit drobného smetí a prachu. Zařízení si totiž poradí i s tekutinami a díky bočním LED světlům vám pomůže odhalit i skryté nečistoty. Nabízí dva stupně sání, pomalý a rychlý. Při používání rychlejšího módu se ale rychleji vybije. I tak ovšem zvládne fungovat zhruba 20 minut. U pomalejšího stupně ještě o 10 minut déle.

Uživatelé často chválí skvělý sací výkon. Podle některých recenzí si poradí i se zvířecími chlupy. Jako nevýhodu lidé zmiňují vysokou hlučnost a hmotnost. Přístroj váží zhruba jeden kilogram, což je standardní. Vzhledem k tomu, že zařízení je určené pro rychlé vysátí smetí, by tato negativa neměla být zásadním problémem. Další nevýhodou však může být omezení při mokrém vysávání. To funguje jen na nižší stupeň rychlosti. Tekutiny odstraníte pomaleji.

Součástí balení je bohaté příslušenství v podobě sacích hubic a kartáčů. To je v poměru k ceně mezi vysavači výjimkou. Nicméně podle některých uživatelů jsou kartáče příliš tvrdé. Při vysávání jemných látkových povrchů by tak mohlo hrozit poškození. Chod vysavače zajišťuje Li- ion baterie, která se dobíjí zhruba 5 hodin. To lze na základě srovnání považovat za průměrnou až nižší dobu napájení.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vysavač si uživatelé velmi chválí. Oceňují skvělý sací výkon a množství příslušenství za dobrou cenu. Sporné je ale boční LED osvětlení, které odhalí nečistoty. Někteří uživatelé jej chválí, jiní považují za zbytečné, jelikož není umístěné přímo u sacího otvoru. Párkrát bylo zmíněné i složitější čištění HEPA filtru. Někteří lidé k čištění používají kartáčky na zuby, což může být zdlouhavé.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největším kladem je vysavače je množství příslušenství v balení. Hubice, kartáče a dobíjecí stanice nemusí být vždy v ceně. Kartáče jsou ale podle některých recenzí příliš tvrdé, nehodí se tak na jemné potahy. Horší a delší bývá i čištění HEPA filtru, který se snadno zanese. Nemá totiž žádnou ochranou membárnu, což u jiných vysavačů někdy bývá. Nicméně oproti alternativám je výrazně chválený sací výkon zařízení, což je u vysavače nejdůležitější parametr.

Porovnání s alternativami

Alternativu mohou kupující nalézt u vysavače Concept VP 4380. Stejně jako Silvercrest disponuje motorizovaným kartáčem. Ten je navíc explicitně označený jako vhodný na vysávání zvířecích chlupů. Má také široké příslušenství v podobě hubic, kartáčů a nástěnného držáku. Vysavač tak umístíte prakticky na zeď. Concept má také dva stupně vysávání a kratší dobu nabíjení. Na druhou stranu mu chybí funkce mokrého vysávání. Rozlitý čaj tedy neodsajete.

Závěrečné shrnutí

Vysavač Silvercrest SAST 18 A1 doporučujeme všem, kdo chtějí pohodlně a rychle odstranit smetí či rozlité nápoje. Chválený je především dobrý sací výkon vysavače. V ceně je i příslušenství v podobě hubic a kartáčů. Podle recenzí jsou kartáče tvrdé, mohly by tak poškodit jemné potahy. Zařízení sice disponuje HEPA filtrem, ale bez ochranné membrány. Snadno se tak zanese a je potřeba jej častěji čistit. Vysavač funguje na Li-ion baterii a nabíjí se 5 hodin, což je standardní až nižší doba napájení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Silvercrest

Hmotnost (kg)

1,080

Typ vysávání

Suché a mokré

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

400

Šířka (cm)

41,5

Výška (cm)

12,5

Hloubka (cm)

14,2

HEPA filtr

Ano

Typ baterie

Li -ion

Doba nabíjení (hod)

5

Výdrž baterie (min)

30

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Silvercrest SAST 18 A1 | Hodnocení: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina vystudovala žurnalistiku a mediální studia na brněnské Masarykově univerzitě. Díky studiu a práci v redakci měla možnost napsat spousty novinářských i lifestylových textů. Momentálně jí většinu času zabírá péče o její dvouletou dceru. Proto se i na Arecenzích věnuje srovnávání témat spojených s rodičovstvím a péčí o domácnost. Jinak ale ráda čte a poslouchá podcasty. S oblibou si také zacvičí jógu nebo se projede na longboardu, čímž kompenzuje dlouhé sezení u počítače.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Silvercrest SAST 18 A1

Silvercrest SAST 18 A1

1 500 Kč Orientační cena