Menu

Sonos Sub Mini – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Jeden z nejprodávanějších v kategorii Subwoofery

Klady

  • Elegantní a moderní design
  • Uživatelsky přívětivé ovládání
  • Jednoduchá instalace
  • Pro menší prostory ideální
  • Nevydává nežádoucí vibrace

Zápory

  • Cena vzhledem k výkonu
  • Nutný ekosystémem Sonos
  • Kvalita konstrukce
13 000 Kč Orientační cena

Sonos Sub Mini je po designové stránce zajímavý subwoofer, který v nabídce této společnosti doplňuje větší a dražší Sonos Sub. K dostání je ve dvou barevných provedeních – bílém a černém. Jedná se o subwoofer, který připojíte k reproduktorům výhradně bezdrátově a zvládne reprodukovat zvuk nízké frekvence v rozsahu 25 až 100 Hz. Proto se hodí spíše do běžného bytu a v místnostech do 35 m² výkon bohatě postačí.

Základní charakteristiky

Pokud používáte audio techniku značky Sonos a chcete vylepšit podání basů soundbaru, tak moc možností nemáte, protože značka podporuje připojení pouze reproduktorů vlastní výroby. Dosud byl v nabídce pouze dražší subwoofer Sonos Sub, který právem mnoho zákazníků považovalo za zbytečnou investici. Sub Mini je odlehčenou verzí, která za poloviční cenu dává větší smysl a nabízí stále skvělé podání basů, které bohatě stačí pro sledování filmů a poslech hudby a zároveň nebude rušit sousedy.

Sonos Sub Mini má válcový tvar se štěrbinou, ve které jsou duální basové měniče o průměru 15 cm (6 palců). Díky této konstrukci nemusíte řešit umístění a subwoofer nebude drnčet na žádném povrchu. Rozměry jsou na dané poměry kompaktní (výška je 30,5 cm, průměr 23 cm a váha 6,75 kg).

Pro propojení potřebujete mobilní aplikaci Sonos, která subwoofer vyhledá hned po připojení do sítě. Spojení s dalšími reproduktory zajišťuje Wi-Fi. Aplikace umožňuje si pohrát s nastavením preferovaného zvuku a regulovat úroveň basů.

Hodnocení dalších uživatelů

Subwoofer je uživateli hodnocen pozitivně, protože jde o levnější alternativu od značky Sonos, která má dostačující výkon pro domácí použití. Zároveň oceňují jeho elegantní vzhled a konstrukci, která zamezuje vibracím a drnčení. Majitelé kladně hodnotí snadné bezdrátové propojení a nastavení v aplikaci. Výtky se týkají snad jen vyšší ceny, která je však u této značky obvyklá.

Hlavní klady a zápory

Výhodou jsou menší rozměry, které zvládnou vytvořit zvuk, který je srovnatelný s mnohem většími subwoofery. Dále je to uživatelská přívětivost ve formě bezdrátového propojení a spolupráce s aplikací, ve které si lze přizpůsobit zvuk dle libosti. Pozitivem je elegantní vzhled, který se hodí do domácnosti. Negativem je fakt, že subwoofer je kompatibilní pouze s reproduktory Sonos, a také vyšší cena.

Porovnání s alternativami

Pokud máte doma reproduktory značky Sonos, tak jiné značky bohužel nepřipojíte. V případě, že si svůj audio set teprve sestavujete, mohl by vás zaujmout model Sony SA-SW5, který je nepatrně dražší a má mírně vyšší výkon. Sony ale neumí připojení pomocí Wi-Fi, ale pouze Bluetooth a po designové stránce jde o běžný reproduktor pouze v černé barvě. Ve stejné cenové hladině lze pořídit i Bass Module 500, který má srovnatelné rozměry i výkon, a lze ho propojovat bezdrátově i drátově.

Závěrečné shrnutí

Pokud už doma soundbar od firmy Sonos používáte, tak je Sub Mini vhodný subwoofer, který dodá sestavě basy a dynamiku. V případě, že má být subwoofer součástí vašeho domácího kina, tak není nutné uvažovat o větším bratříčkovi Sonos Sub, který stojí jednou tolik. Sub Mini je model přímo určený pro pokoje do 35 m² a hodí se těm, kteří hledají ozvučení pro domácí sledování filmů a příležitostný poslech hudby.

Parametr Tento produkt
Způsob napájení

Aktivní

Výška (mm)

300

Šířka (mm)

230

Hloubka (mm)

230

Hmotnost (kg)

6,35

Výkon (W)

50

Průměr reproduktoru (mm)

152

Kmitočtový rozsah (Hz)

25 až 100

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sonos Sub Mini | Hodnocení: Velmi dobré
Libor Minařík
Redaktor
Libor vystudoval magisterský obor management a marketing na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Copywritingu se věnuje posledních 9 let a v našem týmu má na starosti především technická témata, protože sám je velkým technologickým nadšencem. Jeho oblíbenými kategoriemi jsou nositelná elektronika, audio, počítače a různé technické vychytávky. Ve volném čase se rád věnuje sportu, hudbě a cestování.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sonos Sub Mini

Sonos Sub Mini

13 000 Kč Orientační cena