Menu

SVS SB-1000 Pro – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Subwoofery

Klady

  • Kompaktní rozměry
  • Aplikace s ekvalizérem
  • Velká porce výkonu
  • Čisté podání basů
  • Cena vzhledem ke značce

Zápory

  • Obyčejný design
  • Maximální hlasitost zkresluje zvuk
  • Méně uživatelsky přívětivá aplikace
18 500 Kč Orientační cena

SVS SB-1000 Pro je základním modelem amerického výrobce SVS. Tento subwoofer má uzavřenou konstrukci, díky které produkuje spíše přesný a čistý zvuk na úkor extrémního přebasování. S výkonem 325 wattů a kmitočtovým rozsahem 20 až 270 Hz se jedná o špičku ve své cenové kategorii a výkon mu tak nebude docházet ani ve větších domácnostech.

Základní charakteristiky

Subwoofer má krabicový tvar, který ozvláštňují pouze mírně zakulacené hrany. SB-1000 Pro lze pořídit celkem ve 3 barvách – leskle bílé, leskle černé a matně černé v dřevěném dekoru. V balení je i mřížka na přední stranu, díky které lze eliminovat nežádoucí rezonanci. Na zadní straně je několik portů pro drátové připojení a ovladače pro manuální nastavení. Méně zkušení uživatelé využijí spíše nastavení přes aplikaci, která se připojuje pomocí Bluetooth.

V uzavřené konstrukci se nachází měnič o průměru 12 palců (30,5 cm), který pro využití v domácnosti zajišťuje velkou výkonnostní rezervu. V kombinaci s výkonem 325 wattů a velkým kmitočtovým rozsahem je zřejmé, že výsledné podání basů už nebude pouze slyšet, ale dokáže i mírně rozvibrovat předměty v blízkosti. Přesto jsou rozměry subwooferu stále kompaktní (34 cm výška, 33 cm šířka, 37,5 cm hloubka a váha 11,9 kg).

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé subwoofer hodnotí kladně zejména s ohledem na skutečnost, že za danou cenu neexistuje příliš alternativ od profi výrobců, jako je SVS. Majitelé si pochvalují kompaktní rozměry v kombinaci se slušným výkonem a uživatelsky přívětivou aplikaci, ve které lze provádět nastavení zvukového výstupu. Uživatelé negativně hodnotí krátkou délku napájecího kabelu a absenci bezdrátového propojení, což je u produktu této kategorie obvyklé.

Hlavní klady a zápory

Výhodou modelu SB-1000 Pro jsou kompaktní rozměry ve spojení s vysokým výkonem a kvalitou od renomované firmy SVS. Dále mobilní aplikace, která výrazně pomůže méně zkušeným uživatelům díky vestavěnému ekvalizéru. Pro někoho, kdo chce využít subwoofer i jako designový doplněk, může být záporem obyčejný a fádní vzhled.

Porovnání s alternativami

Vhodnou alternativou za podobnou cenu může být KEF KUBE 8b, který je také kompaktní a má jen o málo slabší výkon 300 wattů. Frekvenční rozsah má však pouze 34 až 140 Hz, takže nebude dosahovat takové hloubky jako SVS SB-1000 Pro. Zajímavé může být srovnání s o něco dražším Paradigm Cinema SUB, který má sice o 2 palce menší měnič, ale zároveň povedenou aplikaci, která umožňuje více nastavení než značka SVS a díky tomu lze vyladit zvuk podle dispozice místnosti.

Závěrečné shrnutí

Pokud jste milovníky hudby a uvažujete o sestavení audio setu, tak by vám mohl SVS SB-1000 Pro vyhovovat. Jde o vstupní model do světa kvalitních a profi subwooferů od firmy, která je absolutní špičkou ve svém oboru. Stále se však jedná o kompaktní zařízení, proto neočekávejte, že vám basy rozpohybují nábytek. To umí až vyšší řady tohoto výrobce. Díky uzavřené konstrukci, která preferuje preciznost basů na úkor celkové síly, je subwoofer vhodnější spíše pro poslech hudby než pro sledování filmů.

Parametr Tento produkt
Způsob napájení

Aktivní

Výška (mm)

350

Šířka (mm)

330

Hloubka (mm)

370

Hmotnost (kg)

11,9

Výkon (W)

325

Průměr reproduktoru (mm)

300

Kmitočtový rozsah (Hz)

20 až 270

18 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SVS SB-1000 Pro | Hodnocení: Výborné
Libor Minařík
Redaktor
Libor vystudoval magisterský obor management a marketing na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Copywritingu se věnuje posledních 9 let a v našem týmu má na starosti především technická témata, protože sám je velkým technologickým nadšencem. Jeho oblíbenými kategoriemi jsou nositelná elektronika, audio, počítače a různé technické vychytávky. Ve volném čase se rád věnuje sportu, hudbě a cestování.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze SVS SB-1000 Pro

SVS SB-1000 Pro

18 500 Kč Orientační cena