Menu

Beko FSM 62330 DWT – Recenze, testy a srovnání

96,7 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Kombinované sporáky

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,0/10
  Hodnocení programů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí desky
 • 9,8/10
  Hodnocení funkcí trouby

Klady

 • Objemná trouba
 • Pravé horkovzdušné pečení
 • 3D pečení

Zápory

 • Nedostatky ve zpracování
 • Vyšší cena
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sporák Beko FSM 62330 DWT patřil k době psaní recenze (březen 2022) mezi kombinovanými modely k dražším produktům. V kategorii základních parametrů zaujme především kapacitou trouby, 72 l, která patřila k největším v našem srovnání. Jistě tedy zaujme především nadšené kulináře a početné rodiny. Energetická náročnost tohoto modelu je standardní, patří do třídy A, stejně jako všechny ostatní sporáky v našem srovnání, a při klasickém i horkovzdušném pečení se spotřebou drží pod 1 kWh na cyklus.

Také v ostatních ohledech nijak nevybočuje z řady. Má klasické 4 plynové hořáky a nabízí výběr z 8 režimů pečení, což byl víceméně průměr. Co u tohoto modelu nenajdete, je poklop. Ten někteří uživatelé preferují, protože slouží také jako odkládací plocha, jiným ale připadá neestetický. Záleží tedy spíše na vašich preferencích.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

40 % Amica, 30 % Beko, 10 % Electrolux, 10 % AEG, 10 % Mora
Počet hořáků

4

100 % 4
Objem trouby (l)

72

64,50
Poklop

Ne

80 % Ano, 20 % Ne
Energetická třída

A

100 % A
Spotřeba energie při běžném pečení (kWh)

0,91

0,95
Spotřeba energie při horkovzdušném pečení (kWh)

0,88

0,82
Počet programů pečení

8

40 % 8, 30 % 11, 30 % 9

Vybavení a funkce

Sporák Beko patří k modelům s kruhovým topným tělesem, díky tomu (a díky ventilátoru) je schopný také plnohodnotného horkovzdušného pečení. Ze zajímavějších pečicích režimů můžeme zmínit také tzv. 3D pečení, které umožňuje připravovat jídlo až na třech úrovních současně, bez promíchání chutí a vůní. Dále nepostrádá režim grilu a rozmrazování, ty už jsou ale dnes poměrně standardní.

Samozřejmostí jsou také bezpečnostní pojistky hořáků a elektrické zapalování, nechybí ani (dnes už také obvyklý) displej s časovačem. Jako pozitivum můžeme nakonec vypíchnout systém čištění SimpleSteam, který uvolňuje nečistoty pomocí páry. Není sice tak účinný jako třeba katalýza nebo pyrolýza, údržbu ale přece jen zjednoduší. Níže v tabulce najdete také rozměry produktu, za zmínku stojí především šířka 60 cm, která není úplně běžná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Elektrické zapalování

Ano

100 % Ano
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano
Horní topné těleso

Ano

100 % Ano
Spodní topné těleso

Ano

100 % Ano
Kruhové topné těleso

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Ventilátor

Ano

100 % Ano
Gril

Ano

100 % Ano
Rozmrazování

Ano

80 % Ano, 10 % Ne, 10 % Neuvedeno
Systém čištění

SimpleSteam

50 % Černý smalt, 20 % SimpleSteam, 20 % Žádný, 10 % EcoClean
Displej

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Časovač

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Výška (cm)

85

80 % 85, 10 % 90, 10 % 85,5
Šířka (cm)

60

70 % 50, 20 % 60, 10 % 59,4
Hloubka (cm)

60

90 % 60, 10 % Neuvedeno

Názory uživatelů a odborníků

Pozitivní ohlasy od uživatelů se ozývají zejména směrem k troubě, recenze chválí její velikost a výběr funkcí. Uživatelé také hodnotí sporák Beko jako designově hezký a oceňují snadnou instalaci a dobrou funkčnost. Objevila se ale řada výtek k jeho zpracování, někomu vadí například plastové knoflíky, podle jiných uživatelů jsou i plechové díly poměrně měkké a snadno se prohnou. Další recenze uživatelů si můžete přečíst na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Slabinou tohoto modelu může být celkové zpracování, které podle některých uživatelských recenzí není zrovna bytelné. Silnou stránkou je naopak výbava funkcí, která zahrnuje pravé horkovzdušné pečení, 3D pečení a čisticí funkci SimpleSteam. Pro řadu uživatelů bude jistě pozitivem také velká kapacita trouby.

Porovnání s alternativami

Ačkoliv není cena sporáku Beko nijak dramaticky vysoká, stále jde o jeden z dražších produktů. Pokud hledáte levnější alternativu, zamlouvat by se vám mohl sporák od stejné značky Beko FSM 52321 DXDS. Oba sporáky mají stejný systém čištění, zvládají pravé horkovzdušné pečení a patří do stejné energetické třídy. Model FSM 52321 DXDS má ovšem oproti sporáku Beko FSM 62330 DWT výrazně menší troubu, v tomto směru by tak bylo potřeba udělat ústupek.

Podobné velikosti trouby za nižší cenu se dočkáte u sporáku Gorenje K5352WF. Ten má sice při pečení nepatrně vyšší spotřebu než model Beko, oba ale patří do stejné energetické třídy A, rozdíl tedy není nijak významný. Naopak potěší systémem katalýzy, který výrazně usnadní údržbu (vnitřek trouby téměř není třeba umývat).

Naše hodnocení a závěr

Kombinovaný sporák Beko FSM 62330 DWT zaujme především svou troubou. Ta pojme až 72 l a má funkci 3D pečení, díky které do ní můžete vložit až tři plechy najednou. Půjde tak o ideální variantu, pokud často připravujete jídlo pro větší počet lidí. Navíc je doplněná také systémem čištění SimpleSteam. V ostatních ohledech je tento sporák většinou srovnatelný s konkurencí. Patří do obvyklé energetické třídy A, má 4 hořáky a nechybí mu displej ani časovač.

Lehce se vymyká ještě rozměry, na rozdíl od většiny hodnocených modelů je trochu širší. Jeho hlavní nevýhodou jsou potom nedostatky v celkovém zpracování, uživatelé si stěžují např. na plastové knoflíky a měkké plechové části. Lepší ohlasy na zpracování se objevují např. u sporáku Gorenje K5352WF, který má podobné parametry.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko FSM 62330 DWT | Hodnocení: 96,7 %
Eliška působí v naší redakci jako seniorní člen týmu a většinu domácích spotřebičů už za ta léta srovnávání a hodnocení zná jako své boty. K tématům přistupuje komplexně, u kombinovaných sporáků vám tak vysvětlí vše, od typů paliv, přes varianty varných desek až po funkce trouby. Rozhled si získává i zpracováváním dalších témat, jako jsou indukční sporáky, a nebo plynové varné desky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Beko FSM 62330 DWT

Beko FSM 62330 DWT

12 000 Kč Orientační cena