Menu

Recenze a test Gorenje K5352WF

9. místo
77,9 % Celkové hodnocení
 • Čištění katalýzou
 • Pravé horkovzdušné pečení
 • Objemná trouba
 • Vyšší spotřeba při klasickém pečení
 • Menší nabídka programů
 • Příliš nezaujme designem
10 500 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,5/10
  Hodnocení programů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí desky
 • 9,5/10
  Hodnocení funkcí trouby
 • 77,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Designově je kombinovaný sporák Gorenje vyvedený v klasické bílé s černými prvky. Do moderní domácnosti často lépe zapadne převážně nerezový sporák, záleží ovšem na stylu, v jakém je kuchyň zařízená. Poklop v horní části slouží k zakrytí sporáku a můžete jej využít i jako odkládací plochu. Samozřejmě opět záleží na vašich preferencích, řada sporáků poklop nemá. Pod poklopem najdete klasické čtyři plynové hořáky, pod nimi se v těle sporáků skrývá také elektrická trouba. Ta má objem 70 l a v době psaní recenze (listopad 2019) se díky němu řadila k troubám s největší kapacitou v našem srovnání. Pokud tedy patříte k zapáleným milovníkům pečení, mohl by vám tento sporák přijít vhod.

K většímu objemu se u spotřebičů zpravidla váže také větší spotřeba. Ta se v tomto případě projevila u klasického pečení, kdy sporák na jeden cyklus spotřebuje 1,03 kWh, zatímco tehdejší průměr byl 0,93 kWh. Rozdíl ale není natolik zásadní, aby se kvůli němu sporák řadil do horší energetické třídy, patří tedy do třídy A, stejně jako většina kombinovaných sporáků na trhu. Spotřeba při klasickém pečení už odpovídala tehdejšímu průměru 0,8 kWh, průměrná byla také nabídka programů, vybírat můžete z osmi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Gorenje 31 % Mora, 23 % Electrolux, 15 % Amica, 15 % Gorenje, 8 % AEG, 8 % Neuvedeno
Počet hořáků 4 100 % 4
Objem trouby (l) 70 63,00
Poklop Ano 62 % Ano, 38 % Ne
Energetická třída A 100 % A
Spotřeba energie při běžném pečení (kWh) 1,03 0,92
Spotřeba energie při horkovzdušném pečení (kWh) 0,8 0,81
Počet programů pečení 8 8,23

Vybavení a funkce

V hodnocení vybavení a funkcí začneme odshora, tedy od varné desky. Její hořáky jsou vybavené bezpečnostní pojistkou, v případě zhasnutí plamene tak nedojde k úniku plynu. Zároveň mají také elektrické zapalování a vy už se tak nemusíte obtěžovat s nešikovným a často i nebezpečným zapalováním sirkami či zapalovačem. Obě zmíněné funkce už dnes najdete u většiny kombinovaných sporáků. U trouby jsme již zmínili funkci horkovzdušného pečení, ta by nebyla možná bez kruhového topného tělesa a ventilátoru. K čištění trouby, nebo spíše vstřebávání nečistot, potom slouží katalytické desky. Ty jsou velice účinné, jedinou nevýhodou je, že je musíte jednou za několik let vyměnit. Součástí sporáku je také displej a časovač, s obojím se dnes už můžete setkat u drtivé většiny modelů na trhu. Rozměrově vás tento model nijak nepřekvapí, níže v tabulce najdete všechny konkrétní údaje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Elektrické zapalování Ano 92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka Ano 100 % Ano
Kruhové topné těleso Ano 77 % Ano, 23 % Ne
Ventilátor Ano 92 % Ano, 8 % Ne
Systém čištění Katalýza 23 % Žádný, 23 % EcoClean, 15 % AquaClean, 15 % Katalýza, 15 % Černý smalt, 8 % SimpleSteam
Displej Ano 77 % Ano, 23 % Ne
Časovač Ano 69 % Ano, 31 % Ne
Výška (cm) 85 85,04
Šířka (cm) 50 50,00
Hloubka (cm) 59,4 59,86
Hmotnost (kg) 46,3 39,79

Naše hodnocení a závěr

Vzhledově působí kombinovaný sporák Gorenje K5352WF velmi klasicky, má ale pár es v rukávu, která vás mohou překvapit. Jedním z nich je velmi objemná trouba, díky ní je tento model ideální pro všechny milovníky pečení. Zároveň je trouba vybavená také funkcí katalýzy, s čištěním se tak nemusíte příliš obtěžovat. Hořáky spotřebiče mají příslušné bezpečnostní funkce a v případě zájmu je můžete přikrýt poklopem. Drobnou nevýhodou může být menší počet programů a vyšší spotřeba při klasickém pečení, stále jde ale o produkt z energetické třídy A.

Pokud by vás ovšem zajímal některý z designově modernějších sporáků, podívejte se na další modely v našem srovnání, například sporák Electrolux EKK 54553OX.

10 500 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Gorenje K5352WF | Hodnocení: 77,9 % 100 % 0 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje K5352WF

Gorenje K5352WF

9. místo  v porovnání
10 500 Kč Orientační cena