Recenze a test Bosch MMB6382M | Arecenze
Menu

Recenze a test Bosch MMB6382M

85,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Víko s otvorem pro nalévání
 • Vysoký počet otáček
 • Skleněná nádoba

Zápory

 • Menší objem nádoby
 • Méně programů
 • Vysoká hmotnost
2 800 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 8,0/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,3/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 85,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mixér Bosch MMB6382M můžeme zařadit mezi středně drahé produkty. Jeho příkon je v době srovnání (červen 2021) průměrný, 1 200 W by mělo v pohodě stačit i na led a další tvrdé suroviny. Počtem otáček 30 000/min dokonce mixér většinu produktů na trhu předčí. Tento údaj je důležitý, protože indikuje snadné a rychlé rozmixování všeho potřebného.

Nádoba mixéru o objemu 1,5 l patří mezi menší, takže ji doporučíme spíš méně početným rodinám. Je ze skla, které je všeobecně považováno za kvalitní materiál, protože je odolné vůči poškrábání, nepřejímá pachy a zvládne i mixování horkých surovin, například polévky. Na druhou stranu je třeba počítat s jeho vyšší hmotností. Celková hmotnost se však nijak zvlášť nevzdaluje od průměru našeho srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

1 200

1 353,33
Počet otáček za minutu

30 000

28 693,33
Hlučnost (dB)

80

82,67
Objem první nádoby (l)

1,5

1,73
Objem další nádoby/nádob (l)

Nemá další nádoby

80 % Nemá další nádoby, 7 % 0.6, 7 % 1.4, 7 % 2 x 0.7
Materiál první nádoby

Sklo

60 % Sklo, 40 % Tritan
Materiál další nádoby/nádob

Nemá další nádoby

80 % Nemá další nádoby, 7 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Tritan
Hmotnost (kg)

4,5

5,14

Vybavení a funkce

Mixéru chybí funkce vaření a mixování ve vakuu, v obojím případě se však jedná spíš o okrajové vlastnosti, kterými disponují spíš dražší mixéry. Co se možností nastavení týče, mixér nabízí tři programy – pro smoothies a podobné pochutiny, pro drcení ledu a jeden čisticí pro odstranění zaschlých zbytků. To sice považujeme za menší počet, některé mixéry disponují i osmi či deseti programy, spoustě nenáročných uživatelů však může tato nabídka postačovat.

Důležitá je plynulá regulace rychlosti otáček, kterou je tak možné nastavit přesně dle potřeby. Benefit představuje také bezpečnostní pojistka, která zabraňuje spuštění bez víka. Hlučností se mixér Bosch drží standardu, 80 dB sice pocítíte, avšak při krátké době používání se i taková úroveň hluku dá snést.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Manuální ovládání

53 % Manuální ovládání, 33 % Dotykový displej, 13 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

80 % Ano, 7 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

3

4,47
Funkce vaření

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Vakuová technologie

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Časovač

Ano

60 % Ano, 33 % Ne, 7 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Pojistka proti spuštění bez víka

Ano

40 % Ano, 60 % Neuvedeno
Čisticí program

Ano

60 % Ne, 40 % Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Majitelé těchto mixérů jsou s jeho výkonem i schopnostmi spokojení. Chválí si také robustní provedení se skleněnou nádobou, stabilitu i design. Výtek jsme našli skutečně málo a většinou se týkaly vyšší hmotnosti.

Hlavní klady a zápory

Jako hlavní přínos mixéru vidíme kvalitní zpracování a silný výkon. Z menších plusů můžeme jmenovat také víko s otvorem, skrz který je možné rychle přidávat suroviny nebo obsah nádobky promíchat pěchovadlem. Co se nevýhod týče, početnějším rodinám by nemusel stačit objem nádobky 1,5 l. Za ostatními modely lehce zaostává také v počtu přednastavených programů, tento parametr však nemusí být pro každého důležitý.

Naše hodnocení a závěr

Bosch MMB6382M je méně objemný, ale provedením robustní a stabilní. Nabídne silný výkon a vysoký počet otáček. Současní uživatelé na něm oceňují kvalitu zpracování, jen je však třeba počítat také s vyšší hmotností, která se od použitých materiálů (sklo, nerez) odvíjí. Co se programové nabídky týče, ta je spíš užší, zahrnuje však například program pro rychlé čištění.

Pokud vás zajímají vychytanější stroje s více programy, ale nechcete za ně utrácet spousty peněz, doporučíme k pročtení recenzi modelu Sencor SBU 7877CH.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Bosch MMB6382M | Hodnocení: 85,2 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch MMB6382M

Bosch MMB6382M

2 800 Kč Orientační cena