Menu

Sencor SBU 7877CH – Recenze, testy a srovnání

85,8 % Celkové hodnocení

Top 4 v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,6/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,7/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,5/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Mixování ve vakuu
 • Více nádob v balení
 • Dobrý příkon

Zápory

 • Poměrně hlasitý
 • Digitální ovládání může být pro někoho komplikované
 • Žádné vlastní programy
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sencor SBU 7877CH představuje mixér, který má na svou cenovou kategorii velmi dobré parametry. Příkonem 1500 W i počtem otáček 28 000 za minutu patřil v době srovnání (říjen 2020) k nadprůměrným.

Nádoba je vyrobena z tritanu, odolnějšího plastu, který je přizpůsobený i vyšším teplotám. Na rozdíl od nádob z obyčejného plastu tak umožňuje například mixování horké polévky. Stále však zaostává za sklem z hlediska možného přejímání pachů a rizika poškrábání. Objem 1,5 l je mezi modely v našem srovnání mírně podprůměrný, avšak postačí páru nebo méněčetné domácnosti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

1 500

1 407,69
Počet otáček za minutu

28 000

27 607,69
Hlučnost (dB)

85

81,13
Objem první nádoby (l)

1,5

1,69
Objem další nádoby/nádob (l)

2× 0,7

69 % Nemá další nádoby, 8 % 2× 0,7, 8 % 1,4, 8 % 0,6, 8 % 0,85
Materiál první nádoby

Tritan

54 % Tritan, 46 % Sklo
Materiál další nádoby/nádob

Tritan

69 % Nemá další nádoby, 15 % Tritan, 8 % Sklo, 8 % Plast
Výška (cm)

36

45,16
Šířka (cm)

33

23,79
Hloubka (cm)

37

24,18
Délka kabelu (cm)

110

23 % 100, 15 % 110, 8 % 96, 54 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

4,6

5,27

Vybavení a funkce

Také funkční výbavou tento mixér nezklame. Nabízí digitální displej doplněný tlačítky s jednotlivými programy. Těch je celkem sedm. Po dokončení programu se přístroj sám vypne, takže není nutné jej neustále hlídat. Další výhodou je plynulé nastavení otáček, které umožní přizpůsobit rychlost otáček mixovaným potravinám. Drcení ledu a pulzní spínač jsou samozřejmostí, těmi však v říjnu 2020 disponovaly téměř všechny mixéry.

Největším benefitem je však mixování ve vakuu. Před samotným spuštěním mixér vysaje z nádobky vzduch, čímž zamezí oxidaci a zanechá ve vašem smoothie víc živin. To oceníte zejména pokud si mixujete smoothie do školy či práce, a máte v plánu vypít je až za několik hodin. Vaření Sencor nepodporuje, to však stále patří mezi funkce velmi vzácné, totéž můžeme napsat i o čisticím programu. Bonusem jsou dvě menší přenosné lahve, které jsou součástí balení. Jejich objem činí 0,7 l.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Displej a tlačítka

54 % Manuální ovládání, 38 % Dotykový displej, 8 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

7

4,77
Funkce vaření

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Vakuová technologie

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Časovač

Ano

69 % Ano, 23 % Ne, 8 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ne

54 % Ne, 46 % Ano
Příslušenství

Vakuové víko

23 % Pěchovadlo, 8 % Plastová stěrka, 8 % Vakuové víko, 8 % Pěchovadlo, stěrka, klíč na utažení nože, 8 % Šťouchadlo, odměrka, čisticí kartáček, 8 % Vakuová víka, pěchovadlo, 38 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Sencor SBU 7877CH bude ideální v domácnostech, kde si nepotrpí na nejluxusnější zboží, stále však ale trvají na dobrém výkonu. Velkou výhodou je vakuovací jednotka, díky které zůstane připravený nápoj déle čerstvý a plný vitamínů. Mixér potěší také vyšším příkonem i počtem otáček. Velikostí se hodí spíš pro méně početnou domácnost. Mimo 1,5l hlavní nádobu v balení naleznete také dvě 0,7l nádobky na smoothies. Sencor SBU 7877CH nabídne digitální displej a nastavení času programů. Těch je celkem sedm, svůj vlastní si však nenastavíte.

Pokud by vás možnost individuálních programů zajímala, nebo hledáte objemnější přístroj, můžete si přečíst také recenzi G21 Excellent.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBU 7877CH | Hodnocení: 85,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, co si mám představit pod „vlastním“ programem? Např. když si budu chtít mixovat kokos na kokosové mléko, tak to nebude možné? Děkuji za odpověď.

Gabrielová

Dobrý den, vlastní program znamená, že si uložíte program na nějaký váš oblíbený/často připravovaný recept. Nastavíte, jaký bude počet otáček, jak dlouho bude program trvat. Pak, kdykoliv bude třeba, program jen vyberete z nabídky a spustí se vaše předpřipravené nastavení.
Mimo vlastní program mixéry disponují řadou přednastavených z výroby, to, že nemají vlastní, neznamená, že by neměly žádné. Například tento mixér Sencor jich má 7.
Programy jsou záležitostí nastavení, s výkonem nemají nic společného. Pokud jde o kokosové mléko, spíš než o program se zajímejte o silný výkon představovaný počtem otáček a příkonem, kokosová dužina totiž bývá tvrdší.

Iveta Polášková, redaktor

Zdravím.
Jaká je celková výška mixeru?

Ziby Klobi

Dobrý den, tento mixér je vysoký zhruba 36 cm.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, mohu se zeptat, jak je to s mixováním teplých omáček a polévek? Je to s hlavní nádobou z tritanu možné?

Kateřina Koulová

Dobrý den, ano, je. Tritan odolává i vysokým teplotám.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, vybírám si mixér hlavně pro mixování frozen koktejlů a mléčných šejků, tedy pro mixování s ledem ale i šlehání, příležitostně nějaké smoothie, chtěl bych se zeptat, jestli by tento mixér moje požadavky splňoval? Nebo jestli je hlavně určen na smoothie?

Dále bych se chtěl zeptat, zda je zde možné nějakým způsobem připravovat zmrzlinu, jak je uvedené v popisech na některých webech?

Mockrát děkuji za odpověď. 🙂

Filip Sluše

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.

Jestli máte na mysli koktejly typu frozen Daiquiri, pak ano, je to možné. Pokud šleháním myslíte schopnost mixéru připravit šlehačku, k tomuto účelu mixér vhodný není. Zmrzlinu z mraženého ovoce vám však bez problému připraví.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBU 7877CH

Sencor SBU 7877CH

3 000 Kč Orientační cena