Recenze a test Sencor SBU 7877CH | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SBU 7877CH

85,8 % Hodnocení
redakce

4. místo

Vítěz cena/výkon

Stolní mixéry

Klady a zápory

Klady

 • Mixování ve vakuu
 • Více nádob v balení
 • Dobrý příkon

Zápory

 • Poměrně hlasitý
 • Digitální ovládání může být pro někoho komplikované
 • Žádné vlastní programy
3 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 8,6/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,7/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 85,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Sencor SBU 7877CH představuje mixér, který má na svou cenovou kategorii velmi dobré parametry. Příkonem 1500 W i počtem otáček 28 000 za minutu patřil v době srovnání (říjen 2020) k nadprůměrným.

Nádoba je vyrobena z tritanu, odolnějšího plastu, který je přizpůsobený i vyšším teplotám. Na rozdíl od nádob z obyčejného plastu tak umožňuje například mixování horké polévky. Stále však zaostává za sklem z hlediska možného přejímání pachů a rizika poškrábání. Objem 1,5 l je mezi modely v našem srovnání mírně podprůměrný, avšak postačí páru nebo méněčetné domácnosti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

1 500

1 353,33
Počet otáček za minutu

28 000

28 693,33
Hlučnost (dB)

85

82,67
Objem první nádoby (l)

1,5

1,73
Objem další nádoby/nádob (l)

2 x 0.7

80 % Nemá další nádoby, 7 % 0.6, 7 % 1.4, 7 % 2 x 0.7
Materiál první nádoby

Tritan

60 % Sklo, 40 % Tritan
Materiál další nádoby/nádob

Tritan

80 % Nemá další nádoby, 7 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Tritan
Délka kabelu (cm)

110

7 % 112, 7 % 100, 7 % 96, 7 % 110, 73 % Neuvedeno

Vybavení a funkce

Také funkční výbavou tento mixér nezklame. Nabízí digitální displej doplněný tlačítky s jednotlivými programy. Těch je celkem sedm. Po dokončení programu se přístroj sám vypne, takže není nutné jej neustále hlídat. Další výhodou je plynulé nastavení otáček, které umožní přizpůsobit rychlost otáček mixovaným potravinám. Drcení ledu a pulzní spínač jsou samozřejmostí, těmi však v říjnu 2020 disponovaly téměř všechny mixéry.

Největším benefitem je však mixování ve vakuu. Před samotným spuštěním mixér vysaje z nádobky vzduch, čímž zamezí oxidaci a zanechá ve vašem smoothie víc živin. To oceníte zejména pokud si mixujete smoothie do školy či práce, a máte v plánu vypít je až za několik hodin. Vaření Sencor nepodporuje, to však stále patří mezi funkce velmi vzácné, totéž můžeme napsat i o čisticím programu. Bonusem jsou dvě menší přenosné lahve, které jsou součástí balení. Jejich objem činí 0,7 l.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Displej a tlačítka

53 % Manuální ovládání, 33 % Dotykový displej, 13 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

80 % Ano, 7 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

7

4,47
Funkce vaření

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Vakuová technologie

Ano

80 % Ne, 20 % Ano
Časovač

Ano

60 % Ano, 33 % Ne, 7 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ne

60 % Ne, 40 % Ano
Příslušenství

Vakuové víko

Naše hodnocení a závěr

Sencor SBU 7877CH bude ideální v domácnostech, kde si nepotrpí na nejluxusnější zboží, stále však ale trvají na dobrém výkonu. Velkou výhodou je vakuovací jednotka, díky které zůstane připravený nápoj déle čerstvý a plný vitamínů. Mixér potěší také vyšším příkonem i počtem otáček. Velikostí se hodí spíš pro méně početnou domácnost. Mimo 1,5l hlavní nádobu v balení naleznete také dvě 0,7l nádobky na smoothies. Sencor SBU 7877CH nabídne digitální displej a nastavení času programů. Těch je celkem sedm, svůj vlastní si však nenastavíte.

Pokud by vás možnost individuálních programů zajímala, nebo hledáte objemnější přístroj, můžete si přečíst také recenzi G21 Excellent.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sencor SBU 7877CH | Hodnocení: 85,8 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, co si mám představit pod „vlastním“ programem? Např. když si budu chtít mixovat kokos na kokosové mléko, tak to nebude možné? Děkuji za odpověď.

Gabrielová

Dobrý den, vlastní program znamená, že si uložíte program na nějaký váš oblíbený/často připravovaný recept. Nastavíte, jaký bude počet otáček, jak dlouho bude program trvat. Pak, kdykoliv bude třeba, program jen vyberete z nabídky a spustí se vaše předpřipravené nastavení.
Mimo vlastní program mixéry disponují řadou přednastavených z výroby, to, že nemají vlastní, neznamená, že by neměly žádné. Například tento mixér Sencor jich má 7.
Programy jsou záležitostí nastavení, s výkonem nemají nic společného. Pokud jde o kokosové mléko, spíš než o program se zajímejte o silný výkon představovaný počtem otáček a příkonem, kokosová dužina totiž bývá tvrdší.

Iveta Polášková, redaktor

Zdravím.
Jaká je celková výška mixeru?

Ziby Klobi

Dobrý den, tento mixér je vysoký zhruba 36 cm.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, mohu se zeptat, jak je to s mixováním teplých omáček a polévek? Je to s hlavní nádobou z tritanu možné?

Kateřina Koulová

Dobrý den, ano, je. Tritan odolává i vysokým teplotám.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBU 7877CH

Sencor SBU 7877CH

3 500 Kč Orientační cena