Recenze Eta Vital Blend 3100 90000 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Eta Vital Blend 3100 90000

87,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Hodně programů
 • Vysoký příkon i počet otáček
 • Velká nádoba
 • Nižší hmotnost

Zápory

 • Maximální teplota jídla je 80 °C
 • Chybí funkce vaření a mixování ve vakuu
3 600 Kč Orientační cena
 • 8,7/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 87,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mixér Eta patří mezi modely s vysokým příkonem i počtem otáček. To znamená, že jeho motor je dostatečně silný, aby si poradil i s tvrdými surovinami jako led nebo zmražené ovoce. Výrobce udává hlučnost 85 dB, to můžeme označit za běžnou hodnotu, i když průměr našeho srovnání (v červnu 2022) lehce převyšovala.

Nádoba má objem 2 litry, mixér tedy řadíme spíš mezi ty objemnější, vhodné i pro rodiny o větším počtu členů. Jako materiál byl použit tritan, odolný plast, který zvládne i mixování horkých potravin (v tomto případě maximálně 80 °C). Ve srovnání se sklem je také lehký. Žádné další nádoby v balení neobdržíte, někteří jiní výrobci nabízejí například menší přenosnou nádobu na smoothie.

Celý mixér váží mírně přes 4 kg – to je poměrně málo, což vás potěší zejména v případě, že jej budete často přesouvat nebo po každém použití uklízet. Pokud vás zajímají také rozměry produktu, naleznete je v tabulce níže.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Eta

19 % Tefal, 13 % Bosch, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 6 % Philips, 6 % Russell Hobbs, 6 % Braun, 6 % Rohnson, 6 % Tescoma
Příkon (W)

1 800

1 312,50
Počet otáček za minutu

26 000

27 400,00
Hlučnost (dB)

85

82,00
Objem první nádoby (l)

2

1,77
Objem další nádoby/nádob (l)

Nemá další nádoby

81 % Nemá další nádoby, 6 % 0.6, 6 % 1.4, 6 % 2 x 0.7
Materiál první nádoby

Tritan

63 % Sklo, 38 % Tritan
Materiál další nádoby/nádob

Nemá další nádoby

81 % Nemá další nádoby, 6 % Plast, 6 % Sklo, 6 % Tritan
Výška (cm)

50

46,81
Šířka (cm)

21

20,71
Hloubka (cm)

27

21,65
Hmotnost (kg)

4,7

5,19

Vybavení a funkce

Z funkcí, které jsme hodnotili, mixér postrádá funkci vaření a mixování ve vakuu. Obojí je ale spíše vzácností, kterou naleznete zejména u dražších produktů na trhu. Pokud jde o přednastavené programy, mixér jich nabídne celkem 6, mezi ně patří také program na drcení ledu nebo na čištění nádoby. Díky časovači nemusíte mixér během práce hlídat. Nastavení provedete na dotykovém displeji.

Jako bonus vidíme plynulé nastavení rychlosti, které umožní nastavení dle tvrdosti zpracovávaných surovin. Nechybí ani pulzní spínač, ten je však dnes téměř samozřejmostí. V balení najdete pěchovadlo, to se hodí při mixování hustých směsí, které mají tendenci ulpívat na stěnách nádoby – například při výrobě ořechových másel.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Dotykový displej

56 % Manuální ovládání, 31 % Dotykový displej, 13 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

81 % Ano, 6 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

6

4,31
Funkce vaření

Ne

88 % Ne, 13 % Ano
Vakuová technologie

Ne

81 % Ne, 19 % Ano
Časovač

Ano

56 % Ano, 38 % Ne, 6 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ano

63 % Ne, 38 % Ano
Příslušenství

Pěchovadlo

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní uživatelé jsou s mixérem Eta spokojeni, chválí si jeho výkonnost i jednoduché ovládání s přednastavenými programy. Zklamalo je však omezení teploty mixovaných surovin na 80 °C, jedním z nejčastěji zpracovávaných pokrmů jsou totiž horké polévky.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní klady mixéru podle nás patří silný výkon, který si poradí například i s ledem, a přednastavené programy. Díky nim se mixér snadno přizpůsobuje různě tvrdým surovinám. Pozitivně hodnotíme také objemnou nádobu, do které se vejde i více porcí smoothie nebo polévky.

Jako hlavní zápor vidíme fakt, že mixér by neměl zpracovávat pokrmy teplejší než 80 °C. Čerstvě uvařenou polévku tak bude třeba nechat trochu vystydnout. Mixéru také chybí funkce vaření nebo mixování ve vakuu, obojí je ale výsadou luxusnějších produktů.

Porovnání s alternativami

Pokud by vám funkce mixování ve vakuu chyběla, můžeme doporučit k pročtení recenzi modelu G21 Ultimate. Jeho další specialitou je odhlučňovací kryt. Stojí však o dost víc a budete se muset smířit také s menší nádobou.

Jestliže se zajímáte o funkci vaření, zkuste mrknout na mixér Tefal BL 962 B38. Ten pomocí přednastavených programů dokáže uvařit například polévku nebo ovocné pyré. Také za ten si však budete muset trochu připlatit.

Naše hodnocení a závěr

Eta Vital Blend 3100 90000 disponuje vysokým příkonem i počtem otáček – bez problémů tak zpracuje i hodně tvrdé suroviny. V balení naleznete 2l nádobu z tritanu, díky takovému objemu se mixér bude hodit i početnějším domácnostem. Bohužel není možné mixovat úplně horké potraviny, výrobce omezil jejich teplotu na 80 °C. Ovládání probíhá přes dotykový displej a dle uživatelů je jednoduché. Usnadňuje jej 6 přednastavených programů. Pokud si z nich nevyberete, můžete nastavit čas manuálně.

Hledáte mixér s co nejlepším poměrem ceny ku výkonu? V tom případě doporučíme přečíst i recenzi modelu Sencor SBU 7877CH, který není o mnoho dražší, zvládá však mixování ve vakuu a nabídne i více nádob v balení.

 

3 600 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Eta Vital Blend 3100 90000 | Hodnocení: 87,0 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eta Vital Blend 3100 90000

Eta Vital Blend 3100 90000

3 600 Kč Orientační cena