Menu

Eta Vital Blend 3100 90000 – Recenze, testy a srovnání

87,0 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,7/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,5/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Hodně programů
 • Vysoký příkon i počet otáček
 • Velká nádoba
 • Nižší hmotnost

Zápory

 • Maximální teplota jídla je 80 °C
 • Chybí funkce vaření a mixování ve vakuu
3 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mixér Eta patří mezi modely s vysokým příkonem i počtem otáček. To znamená, že jeho motor je dostatečně silný, aby si poradil i s tvrdými surovinami jako led nebo zmražené ovoce. Výrobce udává hlučnost 85 dB, to můžeme označit za běžnou hodnotu, i když průměr našeho srovnání (v červnu 2022) lehce převyšovala.

Nádoba má objem 2 litry, mixér tedy řadíme spíš mezi ty objemnější, vhodné i pro rodiny o větším počtu členů. Jako materiál byl použit tritan, odolný plast, který zvládne i mixování horkých potravin (v tomto případě maximálně 80 °C). Ve srovnání se sklem je také lehký. Žádné další nádoby v balení neobdržíte, někteří jiní výrobci nabízejí například menší přenosnou nádobu na smoothie.

Celý mixér váží mírně přes 4 kg – to je poměrně málo, což vás potěší zejména v případě, že jej budete často přesouvat nebo po každém použití uklízet. Pokud vás zajímají také rozměry produktu, naleznete je v tabulce níže.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

1 800

1 407,69
Počet otáček za minutu

26 000

27 607,69
Hlučnost (dB)

85

81,13
Objem první nádoby (l)

2

1,69
Objem další nádoby/nádob (l)

Nemá další nádoby

69 % Nemá další nádoby, 8 % 2× 0,7, 8 % 1,4, 8 % 0,6, 8 % 0,85
Materiál první nádoby

Tritan

54 % Tritan, 46 % Sklo
Materiál další nádoby/nádob

Nemá další nádoby

69 % Nemá další nádoby, 15 % Tritan, 8 % Sklo, 8 % Plast
Výška (cm)

50

45,16
Šířka (cm)

21

23,79
Hloubka (cm)

27

24,18
Hmotnost (kg)

4,7

5,27

Vybavení a funkce

Z funkcí, které jsme hodnotili, mixér postrádá funkci vaření a mixování ve vakuu. Obojí je ale spíše vzácností, kterou naleznete zejména u dražších produktů na trhu. Pokud jde o přednastavené programy, mixér jich nabídne celkem 6, mezi ně patří také program na drcení ledu nebo na čištění nádoby. Díky časovači nemusíte mixér během práce hlídat. Nastavení provedete na dotykovém displeji.

Jako bonus vidíme plynulé nastavení rychlosti, které umožní nastavení dle tvrdosti zpracovávaných surovin. Nechybí ani pulzní spínač, ten je však dnes téměř samozřejmostí. V balení najdete pěchovadlo, to se hodí při mixování hustých směsí, které mají tendenci ulpívat na stěnách nádoby – například při výrobě ořechových másel.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Dotykový displej

54 % Manuální ovládání, 38 % Dotykový displej, 8 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

6

4,77
Funkce vaření

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Vakuová technologie

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Časovač

Ano

69 % Ano, 23 % Ne, 8 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ano

54 % Ne, 46 % Ano
Příslušenství

Pěchovadlo

23 % Pěchovadlo, 8 % Plastová stěrka, 8 % Vakuové víko, 8 % Pěchovadlo, stěrka, klíč na utažení nože, 8 % Šťouchadlo, odměrka, čisticí kartáček, 8 % Vakuová víka, pěchovadlo, 38 % Neuvedeno

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní uživatelé jsou s mixérem Eta spokojeni, chválí si jeho výkonnost i jednoduché ovládání s přednastavenými programy. Zklamalo je však omezení teploty mixovaných surovin na 80 °C, jedním z nejčastěji zpracovávaných pokrmů jsou totiž horké polévky.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní klady mixéru podle nás patří silný výkon, který si poradí například i s ledem, a přednastavené programy. Díky nim se mixér snadno přizpůsobuje různě tvrdým surovinám. Pozitivně hodnotíme také objemnou nádobu, do které se vejde i více porcí smoothie nebo polévky.

Jako hlavní zápor vidíme fakt, že mixér by neměl zpracovávat pokrmy teplejší než 80 °C. Čerstvě uvařenou polévku tak bude třeba nechat trochu vystydnout. Mixéru také chybí funkce vaření nebo mixování ve vakuu, obojí je ale výsadou luxusnějších produktů.

Porovnání s alternativami

Pokud by vám funkce mixování ve vakuu chyběla, můžeme doporučit k pročtení recenzi modelu G21 Ultimate. Jeho další specialitou je odhlučňovací kryt. Stojí však o dost víc a budete se muset smířit také s menší nádobou.

Jestliže se zajímáte o funkci vaření, zkuste mrknout na mixér Tefal BL 962 B38. Ten pomocí přednastavených programů dokáže uvařit například polévku nebo ovocné pyré. Také za ten si však budete muset trochu připlatit.

Naše hodnocení a závěr

Eta Vital Blend 3100 90000 disponuje vysokým příkonem i počtem otáček – bez problémů tak zpracuje i hodně tvrdé suroviny. V balení naleznete 2l nádobu z tritanu, díky takovému objemu se mixér bude hodit i početnějším domácnostem. Bohužel není možné mixovat úplně horké potraviny, výrobce omezil jejich teplotu na 80 °C. Ovládání probíhá přes dotykový displej a dle uživatelů je jednoduché. Usnadňuje jej 6 přednastavených programů. Pokud si z nich nevyberete, můžete nastavit čas manuálně.

Hledáte mixér s co nejlepším poměrem ceny ku výkonu? V tom případě doporučíme přečíst i recenzi modelu Sencor SBU 7877CH, který není o mnoho dražší, zvládá však mixování ve vakuu a nabídne i více nádob v balení.

 

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta Vital Blend 3100 90000 | Hodnocení: 87,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Eta Vital Blend 3100 90000

Eta Vital Blend 3100 90000

3 600 Kč Orientační cena