Recenze a test Tefal BL 962 B38 | Arecenze
Menu

Recenze a test Tefal BL 962 B38

1. místo
98,4 % Celkové hodnocení
 • Výkon
 • Neumí šlehat
5 500 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,5/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 9,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 98,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Tento mixér oslní svým silným příkonem 1 300 W. Většina hodnocených produktů v únoru 2018 měla příkon slabší. V porovnávacím testu se najde i několik produktů se silnějším příkonem, ale měl by být naprosto dostačující k mixování jakkoliv tvrdých potravin. Hravě zvládne i zmrzlé ovoce nebo třeba oříšky. Počtem otáček 45 000 za minutu se pohybuje vysoce nad průměrně oproti dalším hodnoceným výrobků v době hodnocení. Takto vysoká  rychlost otáček zajistí, že budou suroviny opravdu rychle a kvalitně namixované. Cena mixéru se pohybuje kolem průměru, avšak základní parametry jsou vysoce nadprůměrné.

Mísa mixéru Tefal je dvoulitrová. Tak akorát velká na více porcí. Tato velikost je průměrem u srovnávaných produktů a dala by se považovat za univerzální. Mísa je ve skleněném provedení. Hlavní výhoda skla oproti plastu je ovšem jeho snadná omyvatelnost. Stačí omýt v teplé vody a odstraníte pachy a zbarvení od předešlých potravin, které jste v mixéru mixovali. Navíc je odolný proti poškrábání. Jeho nevýhodou může být to, že je těžší než plast a daleko snadněji se rozbije.

Při přípravě pokrmů si můžete vybrat buď z osmi přednastavených programů, nebo rychlost nastavit manuálně. Plynulé nastavení rychlosti měla většina srovnávaných modelů. Stolní mixér má i funkci automatického vypnutí a pulzní spínač. Umožňuje tedy od mixéru odejít po dobu mixování a také dočasně zvýšit otáčky. Samozřejmostí je i schopnost drtit led, což zvládne ale téměř každý stolní mixér, takže to není nic výjimečného, funkce šlehání mu chybí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

15 % Tefal, 15 % G21, 15 % Sencor, 10 % Bosch, 10 % Philips, 5 % Braun, 5 % KitchenAid, 5 % Russell Hobbs, 5 % Eta, 5 % Rohnson, 5 % Catler, 5 % Tescoma
Příkon (W)

1 300

1 281,50
Počet otáček za minutu

45 000

26 895,00
Objem nádoby (l)

2

1,86
Materiál nádoby

Sklo

55 % Sklo, 35 % Tritan, 5 % Plast, 5 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

80 % Ano, 10 % Ne, 10 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

8

4,20
Automatické vypnutí

Ano

45 % Ano, 45 % Ne, 10 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé mixeru oceňují jeho multifunkčnost, programy na vaření a silný výkon. Zmiňují také samočisticí program nebo skleněnou nádobu. S tou se však na druhou stranu pojí také vyšší váha. Na tu si také několik zákazníků postěžovalo. Mixér je dle nich také dost vysoký, některým se nevešel na linku nebo způsobil jiné skladovací potíže.

Klady a zápory

Jako nejvýraznější přínos mixéru Tefal vidíme funkce, které v dnešní hektické době usnadňují vaření. Například programy na přípravu polévek přímo v nádobě mixeru šetří další nádobí, samočisticí program šetří čas apod. Líbí se nám také skleněná nádoba, která nepřejímá pachy, a samozřejmě silný výkon, který je při výběru mixéru základní. Nevýhodou by mohla být vyšší cena, zvlášť pokud po čase zjistíte, že tyto vymazlené funkce nakonec nevyužijete. Mixér také neumí šlehat, to však všeobecně není mezi stolními modely častá funkce.

Naše hodnocení a závěr

Tefal BL 962 B38 má silný příkon a vysoký počet otáček za minutu. Díky tomu má velký výkon a zvládne namixovat i tvrdé suroviny za velmi krátkou dobu. Skleněná mísa je stabilní, ekologická, snadno omyvatelná a odolná proti poškrábání. Volit si můžete až z 10 rychlostí. Tento parametr však není nijak zásadní, protože si vystačíte s daleko méně rychlostmi, aniž by vás to nějak omezilo. Tento mixér má jedinou vadu a to, že neumí šlehat. Je vhodný především pro maminky s dětmi a náročnější uživatele, pro které je důležitější kvalita než cena a chystají se mixér využívat pravidelně. Současní uživatelé jsou spokojení s jeho výkonem i multifunkčností, jen občas si stěžují na velké rozměry nebo hmotnost skleněné nádoby. Pokud požadujete i funkci šlehání, doporučujeme se podívat například na mixér Philips HR3652/00.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Tefal BL 962 B38 | Hodnocení: 98,4 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, dokáže přístroj z obilných zrn vyrobit mouku? Zajímá mě zejména rýže a pohanka. Děkuji.

Dobrý den, mouka se mele, takže pokud nejste limitována dalšími požadavky, doporučili bychom spíše pořízení domácího mlýnku. Pokud však hledáte mixér jakožto multifunkční přístroj, volte model se silným výkonem, který zvládne i rozsekání ledu. Tento model zmíněné podmínky splňuje, měl by si tedy poradit i s obilnými zrny.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den.
Je mixér vhodný na přípravu raw dortů a koláčů?
Děkuji.

Sanja

Dobrý den,
ano, mixér je vhodný i pro přípravu raw dortů. Nejspíš máte na mysli mixování ořechů, s těmi si dle recenzí poradí velmi dobře. Bonusem je v tomto případě i skleněná nádoba, která se od tvrdých surovin nepoškrábe.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal BL 962 B38

Tefal BL 962 B38

1. místo  v porovnání
5 500 Kč Orientační cena