Menu

Recenze a test Tefal BL 962 B38

1. místo
98,4 % Celkové hodnocení
 • Výkon
 • Neumí šlehat
6 400 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,5/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 9,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 98,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Tento mixér oslní svým silným příkonem 1 300 W. Většina hodnocených produktů v únoru 2018 měla příkon slabší. V porovnávacím testu se najde i několik produktů se silnějším příkonem, ale měl by být naprosto dostačující k mixování jakkoliv tvrdých potravin. Hravě zvládne i zmrzlé ovoce nebo třeba oříšky. Počtem otáček 45 000 za minutu se pohybuje vysoce nad průměrně oproti dalším hodnoceným výrobků v době hodnocení. Takto vysoká  rychlost otáček zajistí, že budou suroviny opravdu rychle a kvalitně namixované. Cena mixéru se pohybuje kolem průměru, avšak základní parametry jsou vysoce nadprůměrné.

Mísa mixéru Tefal je dvoulitrová. Tak akorát velká na více porcí. Tato velikost je průměrem u srovnávaných produktů a dala by se považovat za univerzální. Mísa je ve skleněném provedení. Hlavní výhoda skla oproti plastu je ovšem jeho snadná omyvatelnost. Stačí omýt v teplé vody a odstraníte pachy a zbarvení od předešlých potravin, které jste v mixéru mixovali. Navíc je odolný proti poškrábání. Jeho nevýhodou může být to, že je těžší než plast a daleko snadněji se rozbije.

Při přípravě pokrmů si můžete vybrat buď z osmi přednastavených programů, nebo rychlost nastavit manuálně. Plynulé nastavení rychlosti měla většina srovnávaných modelů. Stolní mixér má i funkci automatického vypnutí a pulzní spínač. Umožňuje tedy od mixéru odejít po dobu mixování a také dočasně zvýšit otáčky. Samozřejmostí je i schopnost drtit led, což zvládne ale téměř každý stolní mixér, takže to není nic výjimečného, funkce šlehání mu chybí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Tefal 20 % G21, 20 % Sencor, 15 % Tefal, 10 % Philips, 5 % Bosch, 5 % Braun, 5 % KitchenAid, 5 % Russell Hobbs, 5 % Eta, 5 % Rohnson, 5 % Catler
Příkon (W) 1 300 1 305,50
Počet otáček za minutu 45 000 27 395,00
Objem nádoby (l) 2 1,90
Materiál nádoby Sklo 45 % Sklo, 45 % Tritan, 5 % Plast, 5 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti Ano 80 % Ano, 10 % Ne, 10 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů 8 4,45
Automatické vypnutí Ano 45 % Ano, 45 % Ne, 10 % Neuvedeno
Pulzní spínač Ano 90 % Ano, 10 % Ne
Drcení ledu Ano 100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Tefal BL 962 B38 má silný příkon a vysoký počet otáček za minutu. Díky tomu má velký výkon a zvládne namixovat i tvrdé suroviny za velmi krátkou dobu. Skleněná mísa je stabilní, ekologická, snadno omyvatelná a odolná proti poškrábání. Volit si můžete až z 10 rychlostí. Tento parametr však není nijak zásadní, protože si vystačíte s daleko méně rychlostmi, aniž by vás to nějak omezilo. Tento mixér má jedinou vadu a to, že neumí šlehat. Je vhodný především pro maminky s dětmi a náročnější uživatele, pro které je důležitější kvalita než cena a chystají se mixér využívat pravidelně. Pokud požadujete i funkci šlehání, doporučujeme se podívat například na mixér Philips HR3652/00.

6 400 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Tefal BL 962 B38 | Hodnocení: 98,4 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, dokáže přístroj z obilných zrn vyrobit mouku? Zajímá mě zejména rýže a pohanka. Děkuji.

Dobrý den, mouka se mele, takže pokud nejste limitována dalšími požadavky, doporučili bychom spíše pořízení domácího mlýnku. Pokud však hledáte mixér jakožto multifunkční přístroj, volte model se silným výkonem, který zvládne i rozsekání ledu. Tento model zmíněné podmínky splňuje, měl by si tedy poradit i s obilnými zrny.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal BL 962 B38

Tefal BL 962 B38

1. místo  v porovnání
6 400 Kč Orientační cena