Menu

G21 Ultimate – Recenze, testy a srovnání

75,1 % Celkové hodnocení

Top 11 v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,7/10
  Hodnocení mísy
 • 5,9/10
  Hodnocení ovládání
 • 8,0/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Umí mixovat ve vakuu
 • Odhlučňovací kryt
 • Hodně programů
 • Vysoký počet otáček

Zápory

 • Menší objem nádoby
 • Nemá funkci vaření
 • Vysoká hmotnost
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mixér G21 Ultimate můžeme zařadit mezi středně drahé přístroje. Hned na první pohled zaujme originálním designem, kterému vévodí odklápěcí odhlučňovací kryt. Díky němu je provoz mixéru tišší, navíc plní i funkci pojistky – mixér se nespustí, pokud není kryt správně zavřený.

Co se týče základních parametrů, příkon 1 500 W i 28 000 otáček za minutu byly v době psaní této recenze (červen 2022) lehce nadprůměrné. Není tak třeba se bát, že by měl mixér problém se zpracováním tvrdších surovin. Podprůměrná je naopak kapacita nádoby, ta totiž pojme jen 1,2 l. Mixér tedy bude vyhovovat spíš menším domácnostem. Jako materiál byl použit tritan, odolný plast, který zvládne i mixování horkých pokrmů (v tomto případě do 90 °C). Navzdory tritanové nádobě je mixér poměrně těžký, váží přes 8 kg, což se při častém přenášení už trochu pronese. Pokud vám záleží i na rozměrech produktu, naleznete je ve spodních řádcích tabulky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

1 500

1 407,69
Počet otáček za minutu

28 000

27 607,69
Objem první nádoby (l)

1,2

1,69
Objem další nádoby/nádob (l)

Nemá další nádoby

69 % Nemá další nádoby, 8 % 2× 0,7, 8 % 1,4, 8 % 0,6, 8 % 0,85
Materiál první nádoby

Tritan

54 % Tritan, 46 % Sklo
Materiál další nádoby/nádob

Nemá další nádoby

69 % Nemá další nádoby, 15 % Tritan, 8 % Sklo, 8 % Plast
Výška (cm)

42

45,16
Šířka (cm)

22

23,79
Hloubka (cm)

27

24,18
Hmotnost (kg)

8,2

5,27

Vybavení a funkce

Mixér G21 patří mezi moderní přístroje s několika ojedinělými vychytávkami. Vedle odhlučňovacího krytu sem patří funkce mixování ve vakuu. Vysátí vzduchu z nádoby před mixováním brání oxidaci a připravený nápoj tak vydrží déle čerstvý. Tuto funkci v době srovnání (červen 2022) nabízela jen pětina námi hodnocených produktů.

Ovládání probíhá přes dotykový panel, který je v současnosti u těchto přístrojů stále oblíbenější. Navolit můžete jeden z 6 přednastavených programů. Pokud vám nebudou vyhovovat, přejdete do režimu manuálního provozu, ve kterém si nastavíte čas a rychlost mixování. Mezi programy naleznete i možnost drcení ledu, samočisticí program však v nabídce není. Samozřejmostí je pulzní spínač a bezpečnostní pojistka, která zajistí, že se mixér nespustí, pokud nejsou všechny jeho části správně nasazené. Jako doplňkové příslušenství s mixérem obdržíte i plastovou stěrku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Dotykový displej

54 % Manuální ovládání, 38 % Dotykový displej, 8 % Displej a tlačítka
Počet přednastavených programů

6

4,77
Funkce vaření

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Vakuová technologie

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Časovač

Ano

69 % Ano, 23 % Ne, 8 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Pojistka proti spuštění bez víka

Ano

46 % Ano, 54 % Neuvedeno
Čisticí program

Ne

54 % Ne, 46 % Ano
Příslušenství

Plastová stěrka

23 % Pěchovadlo, 8 % Plastová stěrka, 8 % Vakuové víko, 8 % Pěchovadlo, stěrka, klíč na utažení nože, 8 % Šťouchadlo, odměrka, čisticí kartáček, 8 % Vakuová víka, pěchovadlo, 38 % Neuvedeno

Hlavní klady a zápory

Hlavní benefity tohoto přístroje podle nás představuje možnost mixování ve vakuu, která je na trhu stále spíše ojedinělá. Dále oceňujeme odhlučňovací kryt, ten je rovněž vzácností a navíc dodává mixéru originální vzhled. Líbí se nám i nadprůměrný počet přednastavených programů a jednoduché nastavení v manuálním režimu.

Jako nevýhodu tohoto mixéru vidíme malou nádobu, která pojme jen 1,2 l. Z tohoto důvodu tento přístroj nemusí vyhovovat početnějším rodinám. Mixéru také chybí funkce vaření, ta však patří spíš k ojedinělým.

Porovnání s alternativami

Hledáte spíš mixér s objemnější nádobou, zatímco na mixování ve vakuu a podobné vychytávky si nepotrpíte? V tom případě můžeme doporučit k pročtení také recenzi modelu Eta Vital Blend 3100 90000, do kterého se vejdou až 2 l potravin a navíc je o dost levnější.

Pokud je vaším cílem spíše špičkový mixér, který nejen že umí mixovat ve vakuu, ale zvládá i vaření, mrkněte na model Tefal BL 985 A31. S pomocí přednastavených programů připraví polévku, ovocné pyré i ořechová mléka.

Naše hodnocení a závěr

G21 Ultimate představuje mixér, který bude vyhovovat spíš menším domácnostem – jeho nádoba pojme jen 1,2 l tekutin. Je z tritanu a výrobce doporučuje zpracovávat v ní potraviny o maximální teplotě 90 °C. Příkon i počet otáček za minutu je lehce nadprůměrný a bude stačit i pro mixování tvrdých surovin. Mixér zaujme odhlučňovacím krytem, který ztiší jeho provoz a slouží i jako bezpečnostní pojistka. Dále potěší schopností mixovat ve vakuu, díky čemuž vydrží připravené nápoje déle čerstvé. V menu přístroje naleznete 6 přednastavených programů, mezi nimi i program pro drcení ledu.

Pokud vám na programech až tak nesejde, ale rádi byste mixér se skleněnou nádobou, můžete si prohlédnout naši recenzi modelu Tescoma President.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 Ultimate | Hodnocení: 75,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze G21 Ultimate

G21 Ultimate

6 500 Kč Orientační cena