Menu

Tescoma President – Recenze, testy a srovnání

82,9 % Celkové hodnocení

Top 7 v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,7/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Skleněná nádoba
 • Silný příkon
 • Automatické vypnutí

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Méně programů
 • Vyšší hmotnost
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Za stolní mixér Tescoma President nevydáte ohromnou částku peněz, přesto se dočkáte poměrně dobrých parametrů. Začít můžeme příkonem, který se hodnotou 1 800 W řadí k nejvyšším v našem srovnání. Hůř je na tom stroj bohužel s počtem otáček, 22 000/min patřilo v době srovnání (červen 2021) k podprůměru. Přesto se však jedná o poměrně dobrou hodnotu, která by měla stačit jak pro mixování tvrdé zeleniny, tak na výrobu ledové tříště.

Nádoba o objemu 1,8 l je průměrná, na trhu naleznete jak mnohem menší, tak i mnohem větší modely. Materiálem je sklo, což nádobě propůjčuje odolnost vůči vyšším teplotám (takže je vhodná i pro mixování polévek), vůči škrábancům a vůči přejímání pachů (což oceníte, pokud zpracovávané suroviny často střídáte). Hodnoty rozměrů a hmotnosti si můžete prohlédnout níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

1 800

1 407,69
Počet otáček za minutu

22 000

27 607,69
Hlučnost (dB)

85

81,13
Objem první nádoby (l)

1,8

1,69
Objem další nádoby/nádob (l)

Nemá další nádoby

69 % Nemá další nádoby, 8 % 2× 0,7, 8 % 1,4, 8 % 0,6, 8 % 0,85
Materiál první nádoby

Sklo

54 % Tritan, 46 % Sklo
Materiál další nádoby/nádob

Nemá další nádoby

69 % Nemá další nádoby, 15 % Tritan, 8 % Sklo, 8 % Plast
Výška (cm)

42,5

45,16
Šířka (cm)

20

23,79
Hloubka (cm)

20

24,18
Délka kabelu (cm)

110

23 % 100, 15 % 110, 8 % 96, 54 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

4,2

5,27

Vybavení a funkce

Pokud se zaměříme na další funkce, potěší nás možnost plynulé regulace rychlosti otáček, pulzní spínač a tři přednastavené programy – na smoothie, pyré a ledovou tříšť. Po jejich ukončení se mixér sám vypne, takže není nutné u něj neustále stát a hlídat jej. Na druhou stranu je však nutné přiznat, že dražší mixéry nabídnou programů i osm či deset.

Mixéru Tescoma také chybí možnost vaření nebo mixování ve vakuu, tou ale disponuje stále jen malé množství produktů na trhu. Čisticí program byste také hledali marně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Manuální ovládání

54 % Manuální ovládání, 38 % Dotykový displej, 8 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

3

4,77
Funkce vaření

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Vakuová technologie

Ne

69 % Ne, 31 % Ano
Časovač

Ano

69 % Ano, 23 % Ne, 8 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ne

54 % Ne, 46 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelských recenzí je u tohoto modelu k dohledání méně, zato však mezi nimi nenaleznete jedinou negativní (v červnu 2021). Zákazníci si nejčasněji pochvalují silný výkon a robustní provedení.

Hlavní klady a zápory

Mezi výhody mixéru Tescoma počítáme vysoký příkon, skleněnou nádobu a celkově robustní provedení. Líbí se nám také automatické vypnutí po dokončení programů, které se nám zdá pohodlnější než neustálé vyhlížení očekávané konzistence. Jako nevýhodu musíme zmínit nižší počet otáček, vyšší hlučnost a hmotnost, která je však při použití masivních materiálů nevyhnutelná.

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Tescoma President patří k levnějším modelům, které však výkonem nezaostávají. Objemově je průměrný, potěší nádoba ze skla a zbytek těla z nerezu. Materiálové zpracování je tedy kvalitní, je však nutné počítat i s vyšší hmotností. Co se funkcí týče, mixér disponuje pulzním spínačem, plynulou regulací otáček i přednastavenými programy. Ty jsou sice jen tři, velkou výhodou je však automatické vypnutí po jejich dokončení.

Pokud se o programovou nabídku příliš nezajímáte, ale rádi byste objemnou nádobu a silný výkon, můžeme doporučit k pročtení také recenzi mixéru G21 Perfect Smoothie Vitality.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tescoma President | Hodnocení: 82,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tescoma President

Tescoma President

3 000 Kč Orientační cena