Recenze a test Tescoma President | Arecenze
Menu

Recenze a test Tescoma President

82,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Skleněná nádoba
 • Silný příkon
 • Automatické vypnutí

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Méně programů
 • Vyšší hmotnost
4 000 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,7/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 82,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Za stolní mixér Tescoma President nevydáte ohromnou částku peněz, přesto se dočkáte poměrně dobrých parametrů. Začít můžeme příkonem, který se hodnotou 1 800 W řadí k nejvyšším v našem srovnání. Hůř je na tom stroj bohužel s počtem otáček, 22 000/min patřilo v době srovnání (červen 2021) k podprůměru. Přesto se však jedná o poměrně dobrou hodnotu, která by měla stačit jak pro mixování tvrdé zeleniny, tak na výrobu ledové tříště.

Nádoba o objemu 1,8 l je průměrná, na trhu naleznete jak mnohem menší, tak i mnohem větší modely. Materiálem je sklo, což nádobě propůjčuje odolnost vůči vyšším teplotám (takže je vhodná i pro mixování polévek), vůči škrábancům a vůči přejímání pachů (což oceníte, pokud zpracovávané suroviny často střídáte). Hodnoty rozměrů a hmotnosti si můžete prohlédnout níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tescoma

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

1 800

1 353,33
Počet otáček za minutu

22 000

28 693,33
Hlučnost (dB)

85

82,67
Objem první nádoby (l)

1,8

1,73
Objem další nádoby/nádob (l)

Nemá další nádoby

80 % Nemá další nádoby, 7 % 0.6, 7 % 1.4, 7 % 2 x 0.7
Materiál první nádoby

Sklo

60 % Sklo, 40 % Tritan
Materiál další nádoby/nádob

Nemá další nádoby

80 % Nemá další nádoby, 7 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Tritan
Výška (cm)

42,5

47,12
Šířka (cm)

20

20,82
Hloubka (cm)

20

21,45
Hmotnost (kg)

4,2

5,14

Vybavení a funkce

Pokud se zaměříme na další funkce, potěší nás možnost plynulé regulace rychlosti otáček, pulzní spínač a tři přednastavené programy – na smoothie, pyré a ledovou tříšť. Po jejich ukončení se mixér sám vypne, takže není nutné u něj neustále stát a hlídat jej. Na druhou stranu je však nutné přiznat, že dražší mixéry nabídnou programů i osm či deset.

Mixéru Tescoma také chybí možnost vaření nebo mixování ve vakuu, tou ale disponuje stále jen malé množství produktů na trhu. Čisticí program byste také hledali marně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Manuální ovládání

53 % Manuální ovládání, 33 % Dotykový displej, 13 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

80 % Ano, 7 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

3

4,47
Funkce vaření

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Vakuová technologie

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Časovač

Ano

60 % Ano, 33 % Ne, 7 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ne

60 % Ne, 40 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelských recenzí je u tohoto modelu k dohledání méně, zato však mezi nimi nenaleznete jedinou negativní (v červnu 2021). Zákazníci si nejčasněji pochvalují silný výkon a robustní provedení.

Hlavní klady a zápory

Mezi výhody mixéru Tescoma počítáme vysoký příkon, skleněnou nádobu a celkově robustní provedení. Líbí se nám také automatické vypnutí po dokončení programů, které se nám zdá pohodlnější než neustálé vyhlížení očekávané konzistence. Jako nevýhodu musíme zmínit nižší počet otáček, vyšší hlučnost a hmotnost, která je však při použití masivních materiálů nevyhnutelná.

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Tescoma President patří k levnějším modelům, které však výkonem nezaostávají. Objemově je průměrný, potěší nádoba ze skla a zbytek těla z nerezu. Materiálové zpracování je tedy kvalitní, je však nutné počítat i s vyšší hmotností. Co se funkcí týče, mixér disponuje pulzním spínačem, plynulou regulací otáček i přednastavenými programy. Ty jsou sice jen tři, velkou výhodou je však automatické vypnutí po jejich dokončení.

Pokud se o programovou nabídku příliš nezajímáte, ale rádi byste objemnou nádobu a silný výkon, můžeme doporučit k pročtení také recenzi mixéru G21 Perfect Smoothie Vitality.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Tescoma President | Hodnocení: 82,3 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tescoma President

Tescoma President

4 000 Kč Orientační cena