Recenze a test G21 Perfect Smoothie Vitality | Arecenze
Menu

Recenze a test G21 Perfect Smoothie Vitality

85,3 % Celkové hodnocení
 • Vysoký příkon a počet otáček
 • Neumí šlehat
4 500 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,3/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 85,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Stolní mixér G21 Perfect Smoothie Vitality se může pochlubit vysokým výkonem (1 680 W) a vysokým počtem otáček (32 000). Obě tyto hodnoty byly v době napsání této recenze (listopad 2018) v našem testu výrazně nadprůměrné. Navíc je spotřebič vybaven silnými ocelovými noži a je tedy schopný rozdrtit i tvrdší potraviny včetně ledu. Rychlost mixování si také můžete nastavovat. Není však rozdělena do stupňů, ale jde o postupnou plynulou regulaci otočným knoflíkem. Kromě něj najdete na spotřebiči pouze další dvě tlačítka – jedno na zapnutí / vypnutí přístroje, druhé funguje jako pulzní snímač – a celkové ovládání je tedy velmi jednoduché. Mixér však nedisponuje automatickým vypnutím a je na tom tedy obdobně jako polovina modelů v celém srovnání.

Celý spotřebič váží 5 kg a manipulace s ním nebude nijak těžká. Mísa, ve které budete mixovat, má objem 2,5 litru a vy se tedy nebudete muset nijak omezovat v množství zpracovávaných potravin. Je vyrobena ze skla. Pokud byste chtěli, dá se navíc dokoupit také menší nádoba o objemu 0,9 litru. Mixér si poradí se studenými i teplými pokrmy. Pořídit si jej můžete v černé, bílé, červené, nebo béžové barvě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

G21

18 % Tefal, 18 % Sencor, 12 % Bosch, 6 % Braun, 6 % KitchenAid, 6 % Philips, 6 % Russell Hobbs, 6 % Eta, 6 % G21, 6 % Rohnson, 6 % Catler, 6 % Tescoma
Příkon (W)

1 680

1 279,41
Počet otáček za minutu

32 000

26 817,65
Objem nádoby (l)

2,5

1,78
Materiál nádoby

Tritan

59 % Sklo, 29 % Tritan, 6 % Plast, 6 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

82 % Ano, 12 % Ne, 6 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

0

4,59
Automatické vypnutí

Ne

47 % Ano, 41 % Ne, 12 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Hodnocení uživatelů

O oblibě tohoto mixéru svědčí velké množství uživatelských recenzích na internetu. A většina z nich je pouze pozitivních. Lidé si chválí sílu a výkon mixéru, kvalitu nožů a snadnou údržbu. Pár z nich také zmiňuje možnost dokoupení menší nádoby, přeci jen 2,5 l může být pro někoho až příliš. Chválí si také jeho univerzálnost, o čemž svědčí i následující video, které představuje postup, jak lze v tomto mixéru vyrobit zmrzlinu.

Naše hodnocení a závěr

G21 Perfect Smoothie Vitality je velmi kvalitní mixér, který si poradí i tvrdšími surovinami a ledem. Zvládne se vyšplhat až na 32,000 otáček a i jeho příkon patří k těm vyšším. Disponuje plynulou regulací rychlosti a také pulzním snímačem. Naopak nedisponuje funkcí šlehání a automatickým vypínáním. Pokud tedy hledáte komplexnější výrobek, kterým byste mohli zároveň i šlehat (což umí pouze zhruba čtvrtina všech výrobků v našem testu), zvažte například model Philips HR3652/00.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: G21 Perfect Smoothie Vitality | Hodnocení: 85,3 %
Veronika Vyskočilová je dlouholetou redaktorkou naší redakce. Ve volném čase se věnuje vaření a pečení, zaměřuje se proto na domácí a kuchyňské pomocníky. Poradí vám, na co bude který stolní mixér vhodný, jaké jsou benefity různých výrobních materiálů a také co ovlivňuje množství otáček. Její jméno najdete také u dalších typů mixérů jako jsou smoothie makery nebo tyčové mixéry. Věnuje se ale také například parním troubám, lednicím a digestořím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze G21 Perfect Smoothie Vitality

G21 Perfect Smoothie Vitality

4 500 Kč Orientační cena