Recenze a test Rohnson R-583 | Arecenze
Menu

Recenze a test Rohnson R-583

12. místo
86,0 % Celkové hodnocení
 • Dostupná cena
 • Skleněná nádoba
 • Dostačující příkon
 • Méně programů
 • Nemá funkci automatického vypnutí
 • Nižší počet otáček/min
1 600 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 86,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Rohnson R-583 patří k cenově dostupným přístrojům. Parametry, kterými disponuje, jsou sice spíš průměrné, na nekvalitní výrobek však nepoukazují. Příkon 1400 W byl v době srovnání (říjen 2020) dokonce mírně nadprůměrný. Rychlostí otáček 20 000/min se však mixér řadí mezi podprůměrné. Přesto dle recenzí disponuje dostačujícím výkonem.

Nádoba o objemu 1,5 l je o něco menší než průměr srovnávaných mixérů, postačí například páru či rodině o menším počtu členů. Výrobním materiálem bylo v tomto případě sklo, které na sebe nenavazuje pachy a ve srovnání s plastem je odolnější vůči poškrábání. Na druhou stranu však skleněná nádoba bude těžší a při pádu na zem se rozbije.

Co se týče ovládání a počtu programů, mixér nevybočuje z řady základních modelů. Ovládání je klasické knoflíkové, které sice není tak moderní jako LCD displeje, na druhou stranu je však odolné vůči špinavým či mokrým rukám. Potěší vás plynulá regulace rychlosti otáček, která umožňuje přizpůsobit výkon zpracovávané surovině. Zklamáním naopak mohou být přednastavené programy, které jsou v nabídce jen tři, a pro jejich ukončení bude nutné přístroj zastavit vlastnoručně. Pulzní spínač zde však nechybí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Rohnson

15 % Tefal, 15 % G21, 15 % Sencor, 10 % Bosch, 10 % Philips, 5 % Braun, 5 % KitchenAid, 5 % Russell Hobbs, 5 % Eta, 5 % Rohnson, 5 % Catler, 5 % Tescoma
Příkon (W)

1 400

1 281,50
Počet otáček za minutu

20 000

26 895,00
Objem nádoby (l)

1,5

1,86
Materiál nádoby

Sklo

55 % Sklo, 35 % Tritan, 5 % Plast, 5 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

80 % Ano, 10 % Ne, 10 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

3

4,20
Automatické vypnutí

Ne

45 % Ano, 45 % Ne, 10 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Tento stolní mixér doporučíme spíše nenáročným zákazníkům a lidem, kteří jej neplánují zahrnout do každodenních aktivit. Disponuje dostatečným příkonem a ačkoliv počtem otáček je podprůměrný, stále dokáže rozmixovat led nebo zmrzlé ovoce. Skleněná nádoba má objem 1,5 l, takže postačí pro méněčlennou domácnost. Co se funkcí týče, výbava odpovídá cenové kategorii. Ovládání je klasické knoflíkové, na výběr budete mít ze tří programů, což je ve srovnání s jinými mixéry opravdu málo. Mixér se automaticky nevypíná, není tedy vhodné nechávat jej v provozu bez dozoru. Dobrou zprávou však je plynulá regulace rychlosti.

Pokud hledáte moderní mixér s lepší výbavou, avšak stále nechcete příliš investovat, možná by vám lépe vyhovoval Sencor SBU 7877CH.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Rohnson R-583 | Hodnocení: 86,0 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rohnson R-583

Rohnson R-583

12. místo  v porovnání
1 600 Kč Orientační cena