Recenze a test Sencor SBU 7730 BK | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SBU 7730 BK

9. místo
87,4 % Celkové hodnocení
 • Vysoký počet otáček
 • Velké množství programů
 • Vyšší hlučnost
 • Neumí šlehat
4 000 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 87,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mixér Sencor SBU 7730 BK patří díky svému příkonu 1 800 W mezi ty výkonnější produkty z našeho srovnání (říjen 2019). Podobně je na tom také s otáčkami, za minutu jich stihne 30 000, což v praxi znamená, že je za poměrně krátkou dobu schopen kvalitně namixovat jak měkké, tak i tvrdší suroviny, jako jsou třeba semínka, oříšky nebo mrkev. S vyšším příkonem se pojí také větší energetická spotřeba, ale vzhledem k tomu, že je přístroj zapojen vždy pouze na krátkou dobu, je tento fakt v podstatě zanedbatelný.

Mísa je standardně velká, a to konkrétně 2 litry. Pro méně početnou rodinu tedy ideální, pokud však chcete připravovat pokrmy na více porcí, zřejmě pro vás její objem dostačující nebude. Je vyrobena z plastu, konkrétně z tritanu, který je velmi kvalitní a nezávadný. Jeho hlavní výhodou je to, že je prakticky nerozbitný, navíc je i lehký a snadno se omývá. Musí se ale počítat s tím, že v sobě může uchovávat pachy a zbarvení od předchozích surovin. Navíc je na něm znatelný kdejaký škrábanec.

Hlavní předností tohoto stolního mixéru od značky Sencor je pak počet přednastavených programů. Zatímco většina produktů má průměrně čtyři přednastavené parametry, Sencor SBU 7730 BK jich má hned sedm. Mezi ně patří program na smoothie, krémové polévky nebo třeba ořechová mléka. Samozřejmostí je i schopnost drcení ledu a také pulzní spínač. Chybí mu naopak funkce šlehání, což však neumí téměř žádný mixér z našeho srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

18 % Tefal, 18 % Sencor, 12 % Bosch, 6 % Braun, 6 % KitchenAid, 6 % Philips, 6 % Russell Hobbs, 6 % Eta, 6 % G21, 6 % Rohnson, 6 % Catler, 6 % Tescoma
Příkon (W)

1 800

1 279,41
Počet otáček za minutu

30 000

26 817,65
Hlučnost (dB)

90

81,11
Objem nádoby (l)

2

1,78
Materiál nádoby

Tritan

59 % Sklo, 29 % Tritan, 6 % Plast, 6 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

82 % Ano, 12 % Ne, 6 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

7

4,59
Pulzní spínač

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Produkt Sencor SBU 7730 BK je všestranný stolní mixér ze střední cenové třídy. Má poměrně vysoký příkon 1 800 W a obstojný počet otáček za minutu, díky čemuž je schopný za krátkou dobu kvalitně namixovat měkčí i tvrdší suroviny. Jeho hlavním pozitivem je, že má celkem sedm přednastavených programů, kdy se každý hodí pro přípravu trochu jiného pokrmu. Neumí ale šlehat. Plastová mísa je standardně velká a mixér je tak vhodný pro menší až středně velkou domácnost.

Pokud ale hledáte přístroj, který vám připraví velké množství pokrmu najednou, zkuste se podívat například na stolní mixér G21 Perfect smoothie.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SBU 7730 BK | Hodnocení: 87,4 %
Veronika Vyskočilová je dlouholetou redaktorkou naší redakce. Ve volném čase se věnuje vaření a pečení, zaměřuje se proto na domácí a kuchyňské pomocníky. Poradí vám, na co bude který stolní mixér vhodný, jaké jsou benefity různých výrobních materiálů a také co ovlivňuje množství otáček. Její jméno najdete také u dalších typů mixérů jako jsou smoothie makery nebo tyčové mixéry. Věnuje se ale také například parním troubám, lednicím a digestořím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBU 7730 BK

Sencor SBU 7730 BK

9. místo  v porovnání
4 000 Kč Orientační cena