Recenze a test Russell Hobbs 23821 | Arecenze
Menu

Recenze a test Russell Hobbs 23821

64,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Nízká cena
 • Skleněný džbán
 • Jednoduchá obsluha

Zápory

 • Slabý příkon
 • Vysoká hlučnost
1 900 Kč Orientační cena
 • 7,7/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,3/10
  Hodnocení mísy
 • 5,9/10
  Hodnocení ovládání
 • 4,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 64,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

U výrobku Russell Hobbs 23821 si můžete všimnout nižší ceny, která souvisí s nižším výkonem. Stolní mixér má příkon 600 W,  což je v době psaní této recenze poměrně nízká hodnota ve srovnání s ostatními mixéry v testu. Průměr u hodnocených produktů v únoru 2018 byl téměř dvojnásobný, což už je poměrně velký rozdíl. Díky tomu je mixér Russell Hobbs 23821 vhodnější spíše na mixování měkčích surovin, jako je většina druhů ovoce a zeleniny. Přesto, že výrobce uvádí, že zvládne drcení ledu a zmrzlých surovin, kvůli slabšímu příkonu by s tím výrobek mohl mí trochu problém. Co se týče počtu otáček za minutu, není na tom produkt tak špatně jako s výkonem, ale stále se drží lehce pod průměrnými hodnotami hodnocených produktů v době testování.

Co se týče hlučnosti, je tento produkt hlučnější, než většina testovaných produktů. Při plné rychlosti dosahuje 82 decibelů, což není zrovna málo. Na druhou stranu se ale mixér používá vždycky maximálně minutu a půl, takže vyšší hluk není takovým deficitem, jako by se mohlo na první pohled zdát. Mísa je menšího objemu než je tomu u většiny z hodnocených produktů v únoru 2018. S velikostí 1,5 litru je vhodnější pro méně členné domácnosti a jednotlivce, pro velké rodiny by byla příliš malá. Pro méně lidí je ale naprosto dostačující. Potěšit vás může skleněný materiál, který s sebou nese celou řadu výhod. Od toho, že v sobě neuchovává pachy, je odolný proti škrábanců až po fakt, že sklo je daleko ekologičtější než plast. Počítat ale budete muset s tím, že je díky skleněnému provedení trochu těžší a pokud ho upustíte na zem, pravděpodobnost, že se rozbije, je tu poměrně velká.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Russell Hobbs

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

600

1 353,33
Počet otáček za minutu

22 400

28 693,33
Hlučnost (dB)

82

82,67
Objem první nádoby (l)

1,5

1,73
Objem další nádoby/nádob (l)

0.6

80 % Nemá další nádoby, 7 % 0.6, 7 % 1.4, 7 % 2 x 0.7
Materiál první nádoby

Sklo

60 % Sklo, 40 % Tritan
Materiál další nádoby/nádob

Plast

80 % Nemá další nádoby, 7 % Plast, 7 % Sklo, 7 % Tritan

Vybavení a funkce

Kvůli nižší ceně nemůžeme od stolního mixéru očekávat příliš velké možnosti v ovládání a další doplňkové funkce. Jak už jsme v předchozím odstavci naznačili, příkon tohoto produktu je poměrně slabý, takže s drcením ledu bude mít přístroj pravděpodobně drobné problémy, ale měl by tento úkol zvládnout. Co nezvládne je mixování ve vakuu nebo šlehání, v obou případech však jde o doplňkové funkce. Nastavit rychlost otáčení nožů je u mixérů prakticky samozřejmostí. Každý produkt nabízí jiný počet. u tohoto výrobku jsou to konkrétně pouze dvě rychlosti, což je daleko pod průměrem oproti ostatním testovaným produktům. Přesto to ale není nějaký závratný nedostatek, který by vás měl od koupě odradit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Manuální ovládání

53 % Manuální ovládání, 33 % Dotykový displej, 13 % Displej a tlačítka
Počet přednastavených programů

2

4,47
Funkce vaření

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Vakuová technologie

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Časovač

Ne

60 % Ano, 33 % Ne, 7 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ne

60 % Ne, 40 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Russell Hobbs 23821 je levný stolní mixér. Právě od jeho nižší ceny ale bohužel odráží jeho funkce a parametry. Jeho příkon je velmi slabý, pouhých 600W sice stačí k mixování ovoce a zeleniny ale s tvrdšími surovinami jako jsou oříšky a semínka bude mít problém. Jeho počet otáček už není tak nízký, takže rychlost mixování bude poměrně krátká. Produkt patří mezi ty hlučnější. Co vás ale může potěšit, je materiál mísy, tedy sklo, její objem je menší, konkrétně 1,5 litru. Proto je tento mixér vhodný především pro jednotlivce a to na občasné základní používání. Chcete-li kvalitnější mixér za podobnou cenu, doporučuje podívat se na stolní mixér Philips HR3555/00.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Russell Hobbs 23821 | Hodnocení: 64,4 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Russell Hobbs 23821

Russell Hobbs 23821

1 900 Kč Orientační cena