Recenze a test Philips HR3555/00 | Arecenze
Menu

Recenze a test Philips HR3555/00

18. místo
71,3 % Celkové hodnocení
 • Funkce a ovládání
 • Slabý příkon
2 200 Kč Orientační cena
 • 6,6/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,5/10
  Hodnocení mísy
 • 4,0/10
  Hodnocení ovládání
 • 9,9/10
  Hodnocení funkcí
 • 71,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Philips HR3555/00 funguje jako mixér a zároveň i jako šlehač. Příkon 700 W je takovou pomyslnou spodní hranicí, pod kterou byste při nákupu produktu neměli jít, pokud chcete mixér s nějakým slušným výkonem. Příkon závisí na výkonu stolního mixéru a právě proto je tento parametr tak důležitý. Většina hodnocených produktů v únoru 2018 měla tento údaj vyšší, stejně ta je na tom tento produkt i co se týče počtu otáček za jednu minutu. Hodnoty jsou ale zcela dostačující pro méně náročné uživatele, kteří s radostí uvítají přijatelnou pořizovací cenu.

Mísa je velká 2 litry, což je průměrná hodnota mezi hodnocenými produkty v únoru 2018. Dva litry je dostačující velikost, aby se v míse dalo připravit více porcí než jen jedna. Zároveň ale není natolik velká, aby nebyla vhodná i pro jednu osobu, takže co se týče velikosti je univerzální. Skleněný materiál je ekologickou variantou. Co víc, neuchovává ani pachy ani zbarvení a dobře se čistí takže ho stačí opláchnout nebo strčit do myčky a po vytáhnutí bude znovu jako nový, oproti plastu, který tuto schopnost nemá. 

Výrobek od značky Philips má nejen základní funkce, ale i ty doplňkové. Nabízí na výběr z 6 rychlostí, což je více než dostačující. V nabídce má také pulsní spínač a funkci automatického vypnutí, takže se sám po rozmixování pokrmu vypne, a vy tak u něho nebudete muset zbytečně stát. Přesto, že jeho příkon patří mezi ty slabší, zvládne rozmixovat i led a zmrzlé ovoce, což se může často hodit. Touto funkcí však disponuje většina hodnocených produktů. Co ale spousta z nich nemá, je šlehání a tak můžete stolní mixér využít nejen jako mixér, ale zároveň i šlehat a ušetřit si v kuchyni místo.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

15 % Tefal, 15 % G21, 15 % Sencor, 10 % Bosch, 10 % Philips, 5 % Braun, 5 % KitchenAid, 5 % Russell Hobbs, 5 % Eta, 5 % Rohnson, 5 % Catler, 5 % Tescoma
Příkon (W)

700

1 281,50
Počet otáček za minutu

15 000

26 895,00
Objem nádoby (l)

2

1,86
Materiál nádoby

Sklo

55 % Sklo, 35 % Tritan, 5 % Plast, 5 % Sklo i tritan
Počet přednastavených programů

6

4,20
Automatické vypnutí

Ano

45 % Ano, 45 % Ne, 10 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Philips HR3555/00 je levnou variantou s poměrně vysokou kvalitou. Má  slabší výkon, konkrétně 700 W, a nižší počet otáček, ale zvládne toho hodně. Umí jak drtit led a rozmixovat  zmrzlé ovoce a zeleninu, tak našlehat suroviny. Skleněná mísa je sice těžší a rozbitelnější variantou, ale snadněji se omývá a neuchovává pachy. S objemem dva litry je vhodná jak pro více početné domácnosti, tak pro jednotlivce. Mixér se hodí především pro ty, kteří hledají produkt za přijatelnou cenu na občasné používání a očekávají od něj nejen základní, ale také doplňkové funkce. Pokud hledáte mixér s menším objemem, podívejte se například na Catler BL 4010.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Philips HR3555/00 | Hodnocení: 71,3 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips HR3555/00

Philips HR3555/00

18. místo  v porovnání
2 200 Kč Orientační cena