Recenze a test Tefal BL 811 D38 | Arecenze
Menu

Recenze a test Tefal BL 811 D38

82,3 % Celkové hodnocení

Top 7 v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,3/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,2/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Automatické vypnutí
 • Vysoký počet otáček

Zápory

 • Malý objem džbánu
 • Méně přednastavených produktů
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tefal BL 811 D38 je stolní mixér, který za poměrně nízkou cenu nabízí dobré parametry. I když samotný příkon dosahuje pouze mírně podprůměrné hodnoty 1 200 W, otáčky nožů jsou naopak nadstandardní. Nože se kolem své osy otočí 28 tisíckrát za minutu, což je více více, než byl průměr v době psaní recenze (březen 2019). Dá se tedy očekávat, že všechny mixované suroviny budou perfektně rozmělněny a promíseny v hladkou směs.

Objem džbánu je 1,5 litru, což je kapacita vhodná spíše pro menší počet strávníků, než pro přípravu pokrmů pro celou rodinu. Na jeho výrobu bylo použito sklo, stejně jako u poloviny přístrojů v našem srovnání. Jeho výhodou je snadná údržba, nemusíte se bát jej umývat ani v myčce nádobí. Je také odolnější vůči vysokým teplotám, proto v něm můžete bez obav mixovat například teplou polévku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

Příkon (W)

1 200

1 400,00
Počet otáček za minutu

28 000

28 261,54
Objem první nádoby (l)

1,5

1,73
Objem další nádoby/nádob (l)

Nemá další nádoby

77 % Nemá další nádoby, 8 % 0.6, 8 % 1.4, 8 % 2 x 0.7
Materiál první nádoby

Sklo

54 % Sklo, 46 % Tritan
Materiál další nádoby/nádob

Nemá další nádoby

77 % Nemá další nádoby, 8 % Plast, 8 % Sklo, 8 % Tritan
Výška (cm)

37,6

43,97
Šířka (cm)

21,6

22,05
Hloubka (cm)

33,4

22,28
Hmotnost (kg)

4,2

5,08

Vybavení a funkce

Dalším pozitivem mixéru značky Tefal je možnost plynule nastavovat rychlost otáček. Díky tomu můžete ovlivňovat rychlost v závislosti na mixovaných surovinách přímo v průběhu přípravy. Využít můžete také 3 přednastavené programy na přípravu smoothie, drcení ledu a automatické čištění. Pro dočasné zvýšení rychlosti můžete použít také pulzní spínač. Funkce automatického vypnutí zajistí ukončení programu po uplynutí nastavené doby. Vy se tak během této doby můžete věnovat něčemu jinému a nemusíte hlídat, co se v mixéru zrovna děje. Obejít se budete muset bez funkcí vaření a vakuové technologie, jde ale o funkce ojedinělé. Další chybějící vychytávkou je šlehání, což je ale v případě stolních mixérů spíše doplněk, než běžná výbava.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Manuální ovládání

54 % Manuální ovládání, 38 % Dotykový displej, 8 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

77 % Ano, 8 % Ne, 15 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

3

4,54
Funkce vaření

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Vakuová technologie

Ne

77 % Ne, 23 % Ano
Časovač

Ano

62 % Ano, 31 % Ne, 8 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ano

62 % Ne, 38 % Ano
Příslušenství

Pěchovadlo

Naše hodnocení a závěr

Tefal BL 811 D38 je mixér s velice dobrým poměrem ceny a výkonu. I když příkon je mírně podprůměrný, počet otáček se naopak pohybuje nad průměrnou hodnotou. Není se třeba obávat toho, že by nebyly potraviny kvalitně rozmixované. Podle zkušeností uživatelů na webu si přístroj poradí i s drobnými zrníčky z ovoce. Objem skleněného džbánu je 1,5 litru a hodí se tak spíše pro menší počet osob, než pro velkou rodinu.

Pokud hledáte přístroj s větším objemem, mohl by vás zaujmout Eta Vital Blend Digi 1100 90000.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal BL 811 D38 | Hodnocení: 82,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je mixér schopen umixovat ořechy na máslo a vyrábět rostlinná mléka? Děkuji.

Pavla Nováková

Dobrý den, mixér má příkon 1200 W, což bude pro výrobu rostlinného mléka určitě stačit. Většina přístrojů doporučovaných na ořechová másla má příkon ještě vyšší, často jsou poté označovány spíše jako „food processory“ než mixéry. Samozřejmě můžete použít i tento mixér, bude vám to však trvat o něco déle a výsledek nebude tak jemný, jako kdybyste použila k tomu určený food processor.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, na oříšková másla se nepoužívají mixéry, ale mlýnky. Je to především proto, aby se másla nevystavovala zahřívání. Mlýnky dokáží šetrně ořechy rozmělnit na jemný krém při nízké teplotě.

Hana H.

Dobrý den, má tento mixér odšroubovatelné nože na jednodušší mytí?

Hana H

Dobrý den, čepelová jednotka je odšroubovatelná jako celek, jednotlivě nože neoddělíte.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, jaká je hlučnost mixéru?

Eva B

Dobrý den, tuto informaci výrobce bohužel neuvádí. Dle většiny uživatelských recenzí je poměrně hlučný, pouze několik málo zákazníků o něm píše jako o tichém.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, prosím, poradíte, jaký mixér vybrat pro mixování ořechů, semen, vloček, ledu a mraženého ovoce? Nezajímají mě smoothie verze a jejich nádobky na přenášení nápoje, ale opravdu kvalitní stolní mixér pro práci se surovinami v kuchyni. Absolutně se v mixérech nevyznám a zatím se mi všechny jeví jako smoothie a žádný pro využití čistě pro přípravy surovin pro vaření a pečení + domácí zmrzky z mraženého ovoce. Moc děkuji za případnou pomoc. Nina

Nina Nováková

Dobrý den, během testování se v naší redakci nejlépe osvědčil Tefal BL 985 A31. Arašídové máslo bylo sice trochu tužší, ale je pravda, že my jsme na něj trochu tlačili a nedali jsme mu tolik času, kolik by možná potřeboval. U nás v domácnosti používáme Bosch MFQ 4080, na tvrdé suroviny používáme sekáček a mandle na marcipán nebo ořechové máslo nepředstavovaly žádný problém. Alternativně můžete sáhnout po nějakém food procesoru, například Kenwood FDM 303 SS. A pokud máte v plánu sáhnout hlouběji do úspor, můžete pořídit některý z mixérů od značek jako Vitamix nebo Sage, tam už jsou ale pořizovací částky o dost vyšší.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den. Koupil jsem si tento mixér a nevím, jak sundat plastový díl, který je přímo na skleněné nádobě. Dostávají se pod něj nečistoty a nejde odšroubovat. Děkuji za info.

Václav Kváča

Dobrý den, výrobce uvádí postup pro rozšroubování na této stránce. Najdete jej mezi Častými otázkami v sekci Technická podpora. Rozklikněte otázku „Co dělat, když spotřebič netěsní“.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal BL 811 D38

Tefal BL 811 D38

2 800 Kč Orientační cena