Recenze a test Tefal BL 811 D38 | Arecenze
Menu

Recenze a test Tefal BL 811 D38

6. místo
89,5 % Celkové hodnocení
 • Automatické vypnutí
 • Vysoký počet otáček
 • Malý objem džbánu
 • Méně přednastavených produktů
2 400 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,3/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 89,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Tefal BL 811 D38 je stolní mixér, který za poměrně nízkou cenu nabízí dobré parametry. I když samotný příkon dosahuje pouze mírně podprůměrné hodnoty 1 200 W, otáčky nožů jsou naopak nadstandardní. Nože se kolem své osy otočí 28 tisíckrát za minutu, což je více více, než byl průměr v době psaní recenze (březen 2019). Dá se tedy očekávat, že všechny mixované suroviny budou perfektně rozmělněny a promíseny v hladkou směs.

Objem džbánu je 1,5 litru, což je kapacita vhodná spíše pro menší počet strávníků, než pro přípravu pokrmů pro celou rodinu. Na jeho výrobu bylo použito sklo, stejně jako u poloviny přístrojů v našem srovnání. Jeho výhodou je snadná údržba, nemusíte se bát jej umývat ani v myčce nádobí. Je také odolnější vůči vysokým teplotám, proto v něm můžete bez obav mixovat například teplou polévku.

Dalším pozitivem mixéru značky Tefal je možnost plynule nastavovat rychlost otáček. Díky tomu můžete ovlivňovat rychlost v závislosti na mixovaných surovinách přímo v průběhu přípravy. Využít můžete také 3 přednastavené programy na přípravu smoothie, drcení ledu a automatické čištění. Pro dočasné zvýšení rychlosti můžete použít také pulzní spínač. Funkce automatického vypnutí zajistí ukončení programu po uplynutí nastavené doby. Vy se tak během této doby můžete věnovat něčemu jinému a nemusíte hlídat, co se v mixéru zrovna děje. Jedinou chybějící funkcí je šlehání, což je ale v případě stolních mixérů spíše doplněk, než běžná výbava.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

18 % Tefal, 18 % Sencor, 12 % Bosch, 6 % Braun, 6 % KitchenAid, 6 % Philips, 6 % Russell Hobbs, 6 % Eta, 6 % G21, 6 % Rohnson, 6 % Catler, 6 % Tescoma
Příkon (W)

1 200

1 279,41
Počet otáček za minutu

28 000

26 817,65
Objem nádoby (l)

1,5

1,78
Materiál nádoby

Sklo

59 % Sklo, 29 % Tritan, 6 % Plast, 6 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

82 % Ano, 12 % Ne, 6 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

3

4,59
Automatické vypnutí

Ano

47 % Ano, 41 % Ne, 12 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Tefal BL 811 D38 je mixér s velice dobrým poměrem ceny a výkonu. I když příkon je mírně podprůměrný, počet otáček se naopak pohybuje nad průměrnou hodnotou. Není se třeba obávat toho, že by nebyly potraviny kvalitně rozmixované. Podle zkušeností uživatelů na webu si přístroj poradí i s drobnými zrníčky z ovoce. Objem skleněného džbánu je 1,5 litru a hodí se tak spíše pro menší počet osob, než pro velkou rodinu.

Pokud hledáte přístroj s větším objemem, mohl by vás zaujmout Eta Vital Blend Digi 1100 90000.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Tefal BL 811 D38 | Hodnocení: 89,5 %
Veronika Vyskočilová je dlouholetou redaktorkou naší redakce. Ve volném čase se věnuje vaření a pečení, zaměřuje se proto na domácí a kuchyňské pomocníky. Poradí vám, na co bude který stolní mixér vhodný, jaké jsou benefity různých výrobních materiálů a také co ovlivňuje množství otáček. Její jméno najdete také u dalších typů mixérů jako jsou smoothie makery nebo tyčové mixéry. Věnuje se ale také například parním troubám, lednicím a digestořím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, je mixér schopen umixovat ořechy na máslo a vyrábět rostlinná mléka? Děkuji.

Pavla Nováková

Dobrý den, mixér má příkon 1200 W, což bude pro výrobu rostlinného mléka určitě stačit. Většina přístrojů doporučovaných na ořechová másla má příkon ještě vyšší, často jsou poté označovány spíše jako „food processory“ než mixéry. Samozřejmě můžete použít i tento mixér, bude vám to však trvat o něco déle a výsledek nebude tak jemný, jako kdybyste použila k tomu určený food processor.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, na oříšková másla se nepoužívají mixéry, ale mlýnky. Je to především proto, aby se másla nevystavovala zahřívání. Mlýnky dokáží šetrně ořechy rozmělnit na jemný krém při nízké teplotě.

Hana H.

Dobrý den, má tento mixér odšroubovatelné nože na jednodušší mytí?

Hana H

Dobrý den, čepelová jednotka je odšroubovatelná jako celek, jednotlivě nože neoddělíte.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, jaká je hlučnost mixéru?

Eva B

Dobrý den, tuto informaci výrobce bohužel neuvádí. Dle většiny uživatelských recenzí je poměrně hlučný, pouze několik málo zákazníků o něm píše jako o tichém.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal BL 811 D38

Tefal BL 811 D38

6. místo  v porovnání
2 400 Kč Orientační cena