Recenze a test Eta Vital Blend Digi 1100 90000 | Arecenze
Menu

Recenze a test Eta Vital Blend Digi 1100 90000

72,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,7/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,7/10
  Hodnocení mísy
 • 7,1/10
  Hodnocení ovládání
 • 5,1/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Velikost mísy
 • Počet otáček za minutu
 • Chybí funkce automatického vypnutí
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Stolní mixér Eta Vital Blend Digi 1100 90000 se svým příkonem 1 800 W patří mezi nadprůměrně hodnocené produkty (v únoru 2018). Překvapuje také počtem otáček za minutu, i tady dosahuje nadprůměrných hodnot oproti většině hodnocených produktů. Jeho výkon je tedy velmi dobrý a je tedy vhodný i pro časté používání náročnějších uživatelů. Cenově tento výrobek sice spadá mezi mírně dražší variantu, na druhou stranu výkonem překoná spoustu svých konkurentů.

Produkt vás překvapí zejména velkou mísou o objemu 2,5 litrů. Díky tomu je vhodná především pro více početné domácnosti, ale využije ji i jednotlivec, který si rád uvaří několik porcí najednou. Plastový materiál není nejideálnějším řešením, ale samozřejmě záleží hlavně na preferencích uživatele. Plast je lehký a prakticky nerozbitný, sklo je zase ekologičtější, neuchovává v sobě zabarvení a pachy předešlých surovin, které v míse byly a je odolnější proti poškrábání.

Stolní mixér umožňuje plynule nastavit rychlost na jeden z 10 stupňů. Vybírat můžete také 6 přednastavených programů. Je to nadprůměrný počet oproti většině recenzovaných produktů. Na tomto parametru ve výsledku ale zas tolik nezáleží. V běžném používání si totiž dokážete vystačit se třemi nebo čtyřmi rychlostmi. Každá další rychlost je už jen příjemný bonus navíc. Funkce, která tomuto mixéru chybí, je automatické vypnutí. Pulsní spínač je ale, jako u většiny hodnocených produktů, samozřejmostí. Další funkcí, kterou tento i většina hodnocených mixérů má, je drcení ledu. Můžete tak během chvilky s tímto pomocníkem připravit skvělou ledovou tříšť do koktejlů i drinků. Co u tohoto produktu budete postrádat je šlehání, která sice není primární funkcí u mixovacích přístrojů, někomu se ale může hodit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Eta

21 % Tefal, 14 % Eta, 14 % Sencor, 14 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

1 800

1 392,86
Počet otáček za minutu

30 000

29 457,14
Hlučnost (dB)

86

82,67
Objem první nádoby (l)

2,5

1,73
Materiál první nádoby

Plast

57 % Sklo, 43 % Tritan

Naše hodnocení a závěr

Produkt od značky Eta nadchne svým výkonem. Má vysoký jak příkon, tak počet otáček za minutu. Vzhledem k větší míse je doporučován především pro více členné domácnosti a rodiny s dětmi, které velikost jistě ocení. Produkt nabízí nastavení jedné z deseti rychlostí a samozřejmostí je i pulsní spínač a možnost drcení ledu. Stolnímu mixéru chybí funkce automatického vypnutí a schopnost šlehání. Pokud zmíněné funkce nechcete oželet, budete se muset poohlédnout po jiném produktu. Zkuste se podívat třeba na Catler BL 8011.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta Vital Blend Digi 1100 90000 | Hodnocení: 72,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Eta Vital Blend Digi 1100 90000

Eta Vital Blend Digi 1100 90000

8 000 Kč Orientační cena