Menu

Recenze a test Concept SO-1060

1. místo
91,8 % Celkové hodnocení
 • Velký počet sušicích plat v základu
 • Hranatý tvar
 • Funkce automatického vypnutí
 • Nutné prohazování pater v průběhu sušení
 • Velké otvory v sušicích platech
1 600 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 91,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sušička potravin Concept SO-1060 je hranatá, má obdélníkový tvar. Obvykle jsou hranaté typy sušiček ve formě pevné „trouby“, do které se plata zasouvají. V tomto případě je sušička závislá na skládání plat jedno na druhé, stejně, jako tomu je u kulatých sušiček. Znamená to tedy, že horizontálního proudění vzduchu, které umožňuje rovnoměrnější sušení a které je pro hranaté sušičky typické, se zde nedočkáme. Tato sušička od značky Concept nabízí uživatelům hned 9 sušicích plat v základu, přičemž průměr v našem srovnání (v červnu 2021) je obvykle 5 až 6 plat.

Nutné je však uvést i to, jakou plochu plata jako taková mají. Některé sušičky mají více plat, která jsou ale menší než u ostatních modelů a ve výsledku se na ně vejde méně potravin.  V případě sušičky Concept je plocha jednoho plata průměrná. Vzhledem k vysokému počtu těchto plat není překvapením, že celková plocha na sušení je jedna z největších v našem srovnání, potravin se na ni tak při sušení vejde opravu hodně. Počítat musíte i s tím, že samotná sušička váží 2 kg, což je opodstatněno počtem plat. Nejedná se ale o žádnou závratnou hmotnost, jde o jednu z nejlehčích sušiček v našem srovnání. Plata můžete navíc při přenášení ze sušičky sundat, což usnadní manipulaci. Údržbu pak usnadňuje možnost mytí plat v myčce nádobí.

Sušička Concept má možnost regulace teploty v rozmezí 35 °C. Nejnižší hodnoty lze nastavit na 35 °C, ty nejvyšší potom mohou dosahovat i 70 °C. To je nejběžnější rozmezí teplot, na které jsme u sušiček potravin v našem srovnávacím testu narazili.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Concept 25 % Concept, 17 % G21, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Domo, 8 % Yden, 8 % Sencor
Tvar Hranatý 58 % Kulatý, 42 % Hranatý
Počet plat 9 5,75
Regulace teploty v rozsahu (°C) 35-70 67 % 35-70, 17 % 40-70, 17 % 20-60
Minimální teplota (°C) 35 33,33
Maximální teplota (°C) 70 68,33
Plocha plata (cm2) 798 834,79
Plocha plat celkem (cm2) 7 183 4 791,17
Hmotnost (kg) 2 3,34

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí je na tom sušička potravin Concept SO-1060 skvěle. Má možnost automatického vypnutí, takže nemusíte sami stopovat, kdy je nutné sušičku vypnout. Jednoduše nastavíte, aby se za 20 hodin vypnula a je to. Touto funkcí ale byla vybavena většina modelů v našem srovnání. U sušičky se ale také dočkáte časovače, který sice pohlídá, kdy se má sušička vypnout, tím pádem se zdá být první zmíněná funkce stejná, nicméně díky časovači uvidíte, kolik času ještě do ukončení sušení zbývá.

Kdyby se náhodou stalo, že bude sušička porouchaná, příliš zatížená nebo se stane něco jiného, stroj i vaše potraviny ochrání teplotní pojistka proti přehřátí. Než aby se motor přístroje přetížil nebo spálil, raději se vypne, což je určitě výhoda, pokud sušičku necháte sušit bez dozoru. Concept SO-1060 disponuje také tichým chodem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Tichý chod Ano 67 % Ano, 25 % Ne, 8 % Neuvedeno
Otáčející se plata Ne 100 % Ne
Pojistka proti přehřátí Ano 83 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno
Displej Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Časovač Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Zvukový signál Ano 75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Mnozí dlouhodobí i krátkodobí uživatelé si v recenzích k této sušičce, Concept SO-1060, pochvalují design, který je moderní a hravý. Líbí se jim velké množství plat v základu, oceňují funkce a vlastnosti přístroje. Kladně hodnotí také hranatý tvar, který usnadňuje uložení přístroje v kuchyni. Přesto, že většina recenzí je pozitivní, objevují se i negativní ohlasy, a to hlavně na fakt, že plata sušičky mají poměrně velké otvory a tak není možné sušit drobnější ovoce nebo bylinky. To lze ale vyřešit přídavnými speciálními platy na bylinky, které výrobce nabízí. Někteří si také zoufají, že vrchní plata sušičky nejsou usušená stejně rychle, jako ta spodní, která jsou blíže k motoru. To je problém, který sušičky obecně mají a během sušení je potřeba plata prohazovat. Častou stížností je také poznámka k hlučnějšímu chodu.

Poměrně pozitivně hodnotili sušičku i odborníci v dTestu. Plusové body získala za hlučnost, rovnoměrnost sušení, hlučnost a bezpečnost. Negativně hodnocená byla v oblasti čištění a také doby sušení.

Náhled ovládacího panelu sušičky ovoce Concept SO 1060

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkou výhodou sušičky potravin značky Concept je velké množství plat, sušička porto disponuje velkou plochou na sušení. Přístroj je navíc hranatý, což umožňuje optimální využití plochy a navíc se lépe skladuje než kulatí modely. Sušička se také dobře vybavena funkcemi a má moderní design. Nevýhodou je delší doba sušení a podle uživatelů také nerovnoměrné sušení mezi jednotlivými patry. Někomu mohou vadit také větší otvory v platech, kterými malé kousky potravin propadávají.

Naše hodnocení a závěr

Poměrně lehká, ale prostorná sušička potravin Concept SO-1060 uspokojí ty, kteří potřebují naráz sušit velké množství ovoce či jiných produktů, patří totiž mezi nejprostornější sušičky v našem porovnání. Nevýhodou je, že je sušička poměrně vysoká se svými 9 platy v základu, je nutné je tedy během sušení prohazovat, abyste měli jistotu, že se vše usuší dostatečně na všech patrech. Pro uživatele, kteří potřebují sušit přes noc nebo během dne, kdy nikdo není doma, je výhodné, že má sušička pojistku proti přehřátí a i časovač s automatickým vypnutím. Teplotu sušení lze nastavit v obvyklém intervalu 35 °C až 70 °C. Pokud hledáte ještě o něco větší sušičku, mohl by vás zaujmout model G21 Paradiso BIG.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Concept SO-1060 | Hodnocení: 91,8 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní také jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Chci se zeptat, zda je možné použít méně plat, než těch devět. Děkuji za odpověd.

Zdenka Machalická

Dobrý den, v případě této sušičky je možné použít méně plat. Minimální počet je však 5.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Zdravím, sháním náhradní plata na Concept SO- 1060. Po roce používání se plata zkroutila a lámou se . Jak a kde je objednám . Díky

Václav Voves

Dobrý den, plata můžete zakoupit zde.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, nechá se k této sušičce dokoupit plato bez dírek na sušení ovocné kůže. Děkuji

Iva Ondříšková

Dobrý den, plata bez dírek se neprodávají, protože by pak v sušičce mezi jednotlivými platy nemohl proudit vzduch. Je ale možné vybrat plato s co nejmenšími dírkami.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Jaký je příkon a výkon této sušičky?

Vítězslav Otruba

Dobrý den, výrobce udává pouze příkon sušičky, který činí 230 – 260 W. Prodejci udávají průměrný příkon 245 W.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept SO-1060

Concept SO-1060

1. místo  v porovnání
1 600 Kč Orientační cena