Menu

Recenze a test Concept SO-1060

1. místo
91,8 % Celkové hodnocení
 • Velký počet sušících plat v základu
 • Nutné prohodit během sušení nejvyšší patro s nejnižším
1 600 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 91,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sušička potravin Concept SO-1060 je hranatá, má obdélníkový tvar. Obvykle jsou hranaté typy sušiček ve formě pevné „trouby“, do které se plata zasouvají. V tomto případě je sušička závislá na skládání plat jedno na druhé, stejně, jako tomu je u kulatých sušiček. Znamená to tedy, že horizontálního proudění vzduchu, které umožňuje rovnoměrnější sušení a které je pro hranaté sušičky typické, se zde nedočkáme. Tato sušička od značky Concept nabízí uživatelům hned 9 sušících plat v základu, přičemž průměr na českém trhu je obvykle 5 plat, v rámci našeho srovnávacího testu měly sušičky v průměru 6 sušících plat v základu.

Nutné je však uvést i to, jakou plochu plata jako taková mají, protože by mohlo mást, že některé sušičky mají více plat, ale jsou menší, takže se na ně vejde stejné množství potravin, jako na větší plata, kterých je méně. V tomto případě má Concept SO-1060 plochu jednoho plata průměrnou, v rámci celé sušičky je ale plocha jedna z největších, potravin se na ni tak při sušení vleze opravu hodně. Počítat musíte i s tím, že sušička jako taková váží 2 kg, což je opodstatněno počtem plat. Přesto nejsou dva kilogramy zdaleka tak hrozné, jde o jednu z nejlehčích sušiček v našem srovnání. Výhodou je, že se navíc plata dají sundat, sušička je bez nich tedy ještě lehčí a samostatné komponenty se v případě potřeby dají přenášet snáze. Navíc jsou plata vyrobena z takového materiálu, který lze mýt i v myčce na nádobí, což údržbu výrazně usnadní.

Sušička Concept má možnost regulace teploty v rozmezí 35 °C. Nejnižší hodnoty lze nastavit na 35 °C, ty nejvyšší potom mohou dosahovat i 70 °C. To je nejběžnější rozmezí teplot, na které jsme u sušiček potravin v našem srovnávacím testu z července 2017 narazili.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Concept 25 % Concept, 17 % G21, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Domo, 8 % Yden, 8 % Sencor
Tvar Hranatý 58 % Kulatý, 42 % Hranatý
Počet plat 9 5,75
Regulace teploty v rozsahu (°C) 35-70 67 % 35-70, 17 % 40-70, 17 % 20-60
Minimální teplota (°C) 35 33,33
Maximální teplota (°C) 70 68,33
Plocha plata (cm2) 798 834,79
Plocha plat celkem (cm2) 7 183 4 791,17
Hmotnost (kg) 2 3,34

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí je na tom sušička potravin Concept SO-1060 skvěle. Má možnost automatického vypnutí, takže nemusíte vy sami stopovat, kdy je nutné sušičku jít vypnout. Jednoduše nastavíte, aby se za 20 hodin vypnula a je to. To nebyla vůbec samozřejmost u všech modelů, i když je to poměrně výhodné. U sušičky se ale také dočkáte časovače, který sice pohlídá, kdy se má sušička vypnout, tím pádem se zdá být první zmíněná funkce stejná, nicméně díky časovači uvidíte, kolik času ještě do ukončení sušení zbývá.

Kdyby se náhodou stalo, že bude sušička poruchová, příliš zatížená nebo se stane něco jiného, stroj i vaše potraviny ochrání teplotní pojistka proti přehřátí. Než aby se motor přístroje úplně spálil, raději se vypne, což je určitě výhoda, pokud sušičku necháte sušit bez dozoru. Concept SO-1060 disponuje také tichým chodem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Tichý chod Ano 67 % Ano, 25 % Ne, 8 % Neuvedeno
Otáčející se plata Ne 100 % Ne
Pojistka proti přehřátí Ano 83 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno
Displej Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Časovač Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Zvukový signál Ano 75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Mnozí dlouhodobí i krátkodobí uživatelé si v recenzích k této sušičce, Concept SO-1060, pochvalují design, který je moderní a hravý. Líbí se jim velké množství plat v základu, oceňují funkce a vlastnosti přístroje. Přesto, že většina recenzí je pozitivní, objevují se i negativní ohlasy, a to hlavně na fakt, že plata sušičky mají poměrně velké otvory a tak není možné sušit drobnější ovoce nebo bylinky. To lze ale vyřešit přídavnými speciálními platy či vložkami, o kterých se můžete více dozvědět v našem manuálu Jak vybrat sušičku potravin. Někteří si také zoufají, že vrchní plata sušičky nejsou usušená stejně rychle, jako ty spodní. To je problém, který sušičky obecně mají a během sušení je potřeba plata prohazovat. I o této problematice se můžete dočíst ve zmíněném manuálu.

Naše hodnocení a závěr

Poměrně lehká, ale prostorná sušička potravin Concept SO-1060 uspokojí ty, kteří potřebují naráz sušit velké množství ovoce či jiných produktů, patří totiž mezi nejprostornější sušičky v našem porovnání. Nevýhodou je, že je sušička poměrně vysoká se svými 9 platy v základu, je nutné je tedy během sušení prohazovat, abyste měli jistotu, že se vše usuší dostatečně na všech patrech. Pro uživatele, kteří potřebují sušit přes noc nebo během dne, kdy nikdo není doma, je výhodné, že má sušička pojistku proti přehřátí a má i časovač s automatickým vypnutím. na sušičce si lze také regulovat teplotu dle potřeb s hranicemi na 35 °C a 70 °C.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Concept SO-1060 | Hodnocení: 91,8 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Chci se zeptat, zda je možné použít méně plat, než těch devět. Děkuji za odpověd.

Zdenka Machalická

Dobrý den, v případě této sušičky je možné použít méně plat. Minimální počet je však 5.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Zdravím, sháním náhradní plata na Concept SO- 1060. Po roce používání se plata zkroutila a lámou se . Jak a kde je objednám . Díky

Václav Voves

Dobrý den, plata můžete zakoupit zde.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, nechá se k této sušičce dokoupit plato bez dírek na sušení ovocné kůže. Děkuji

Iva Ondříšková

Dobrý den, plata bez dírek se neprodávají, protože by pak v sušičce mezi jednotlivými platy nemohl proudit vzduch. Je ale možné vybrat plato s co nejmenšími dírkami.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept SO-1060

Concept SO-1060

1. místo  v porovnání
1 600 Kč Orientační cena