Menu

Concept SO-1015 – Recenze, testy a srovnání

73,9 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Klasické kulaté sušičky potravin

Klady

  • Jednoduché ovládání
  • Lze navýšit o 6 plat
  • Lehká

Zápory

  • Chybí časovač
  • Nemá displej
  • Sama se nevypne
900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Concept SO-1015 je klasická kulatá sušička potravin nabízející sušení na základních šesti platech. Jde o standardní počet, s tím, že přikoupit si můžete k tomuto základu až 6 dalších plat. Držme se ale nyní základu; na šesti platech usušíte poměrně velké množství surovin, plocha všech plat dohromady poměrně velká, zejména ve srovnání s ostatními kulatými sušičkami.

Samozřejmostí dnešních sušiček je regulace teploty, rozsah teplot je přitom vcelku dostačující pro velké množství surovin. Při 35 °C usušíte například bylinky, při té nejvyšší teplotě 70 °C potom usušíte například maso. Teplotu můžete nastavovat v 5stupňových krocích.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Tvar

Kulatý

Konstrukce

Klasická

Příkon (W)

245

Počet plat

6

Možnost rozšíření o další plata

Ano

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

70

Kroky nastavení teploty po °C

5

Průměr kulatých plat (cm)

32

Rozměry hranatých plat (cm)

Nerelevantní

Plocha plata (cm2)

804

Plocha plat celkem (cm2)

4 825

Materiál

Plast

Hodnocení funkcí

Concept SO-1015 nepatří k nejvybavenějším sušičkám co se funkcí týče, má pouze tu nejzákladnější – pojistku proti přehřátí. Ta je zásadní ve chvíli, kdy chcete nechat sušičku pracovat bez dozoru.

Co tomuto modelu chybí je potom automatické vypnutí a časovač. To pro vás znamená, že si musíte sami pohlídat dobu sušení a sušičku ručně vypnout, jakmile bude vše usušeno. Většině moderních modelů tyto funkce ve výbavě nechybí. Na druhou stranu ale její ovládání nemůže být jednodušší – stačí nastavit teplotu a zapnout.

Co se týká rozměrů, model Concept nijak zvlášť neopouští standardní hodnoty. Průměr je 33 cm, výška se pak odvíjí od počtu použitých plat. Sušička má výhodnou hmotnost 2 kg, její přesouvání by tedy nemělo činit žádné obtíže, není proto potřeba vyčlenit pro ni speciální místo, ale v případě nevyužívání ji můžete pohodlně uklidit do skříně. Co zajisté potěší je možnost umývání plat v myčce.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Rozsah časovače

Nerelevantní

Interval časovače

Nerelevantní

Zvukový signál

Ne

Hmotnost (kg)

2

Příslušenství

Žádné

Šířka (cm)

33

Hloubka (cm)

33

Mytí v myčce nádobí

Ano

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Uživatelé, kteří tuto sušičku už používají, si pochvalují kvalitu sušení a tichý chod. Oceňují jednoduché použití a variabilitu plat na sušení. Vadí jim kratší přívodní kabel a velké otvory v platech, kterými mohou některé malé kousky propadávat.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní výhodou sušičky Concept je její variabilita, můžete sušit na šesti až dvanácti platech. Někomu může vyhovovat i jednoduché ovládání, kdy stačí nastavit teplotu a zapnout. My absenci funkcí považujeme spíše za nevýhodu. Bez časovače nemůžete nechat sušičku bez dozoru. Což při sušení, které může trvat i více než 12 hodin, může být problém.

Naše hodnocení a závěr

Concept SO-1015 je klasická kulatá sušička potravin z plastu. Disponuje šesti základními platy na sušení, počet můžete dokoupením ale až zdvojnásobit. Je velmi jednoduchá, disponuje termostatem s rozsahem 35 až 70 °C pro sušení všemožných potravin od bylinek po maso. Je ale vybavena pouze jednou funkcí – bezpečnosti pojistkou proti přehřátí. Další funkce, jako je časovač s automatickým vypnutím, zvukový signál nebo displej, nemá.

Jestliže chcete sušičku nechat pracovat samostatně a tyto funkce vyžadujete, mohl by vás zaujmout model Sencor SFD 851GR.

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept SO-1015 | Hodnocení: 73,9 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustit na domácí produkty, které si člověk připraví sám z čerstvých surovin. Miluje také sbírání hub, které v létě neustále přikrajuje do sušičky. Díky vlastním zkušenostem se dobře orientuje na trhu s těmito produkty a ráda poradí, na jaké parametry a funkce se při výběru zaměřit. Na našem webu se stará také o zavařovací hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, rýžovary nebo Remosky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Concept SO-1015

Concept SO-1015

900 Kč Orientační cena