Sušička potravin Concept SO-1015 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Concept SO-1015

12. místo
63,0 % Celkové hodnocení
 • Dostatečná plocha plat
 • Nízká cena
 • Chybí automatické vypnutí
 • Chybí časovač
900 Kč Orientační cena
 • 8,6/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 2,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 63,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Concept SO-1015 je kulatá sušička potravin nabízející sušení na základních šesti platech. Jde o standardní počet, s tím, že přikoupit si můžete k tomuto základu až 6 dalších plat. Držme se ale nyní základu; na šesti platech usušíte poměrně velké množství surovin, plocha všech plat dohromady je jedna z těch vyšších v našem srovnávacím testu z července 2017. Sušička má výhodnou hmotnost 2 kg, její přesouvání by tedy nemělo činit žádné obtíže, není proto potřeba vyčlenit pro ni speciální místo na lince, ale v případě nevyužívání ji můžete pohodlně uklidit do skříně.

Všechny srovnávané sušičky značky Concept se pyšní možností regulovat teplotu dle potřeb. Rozsah teplot je přitom vcelku dostačující pro velké množství surovin. Při 35 °C usušíte například bylinky, při té nejvyšší teplotě 70 °C potom usušíte například maso.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Concept

25 % Concept, 17 % G21, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Domo, 8 % Yden, 8 % Sencor
Tvar

Kulatý

58 % Kulatý, 42 % Hranatý
Počet plat

6

5,75
Regulace teploty v rozsahu (°C)

35-70

67 % 35-70, 17 % 40-70, 17 % 20-60
Minimální teplota (°C)

35

33,33
Maximální teplota (°C)

70

68,33
Plocha plata (cm2)

804

834,79
Plocha plat celkem (cm2)

4 825

4 791,17
Hmotnost (kg)

2

3,34

Hodnocení funkcí

Concept SO-1015 nepatří k nejvybavenější sušičce co se funkcí týče, má však ty nejčastější, které se v době psaní této recenze u sušiček objevovaly. Jde o tichý chod a pojistku proti přehřátí. Tu doporučujeme ve chvíli, kdy chcete nechat sušičku pracovat bez dozoru.

Co tomuto modelu chybí je potom automatické vypnutí a časovač. To pro vás znamená, že si musíte sami pohlídat dobu sušení a sušičku ručně vypnout, jakmile bude vše usušeno.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ne

83 % Ano, 17 % Ne
Tichý chod

Ano

67 % Ano, 25 % Ne, 8 % Neuvedeno
Otáčející se plata

Ne

100 % Ne
Pojistka proti přehřátí

Ano

83 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno
Displej

Ne

75 % Ano, 25 % Ne
Časovač

Ne

83 % Ano, 17 % Ne
Zvukový signál

Ne

75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Na internetu lze dohledat několik desítek uživatelských recenzí, ve kterých byste se o modelu sušičky potravin Concept SO-1015 mimo jiné dozvěděli, že je vcelku univerzální díky rozsahu teplot, je středně velká a tedy poměrně dobře skladná, nebo že její plata jsou vyšší, chcete-li hlubší, takže můžete sušit nejen plátky ovoce, zeleniny, ale i větší kousky.

Poměrně klasickou stížností uživatelů je fakt, že se potraviny na platech nesuší rovnoměrně. To je problém většiny sušiček potravin, nejvyšší teploty jsou totiž u motoru, tedy v nejnižších patrech. Sem tam není na škodu jednotlivá plata proházet, aby se potraviny sušily rovnoměrněji.

Naše hodnocení a závěr

Pro sušičku se mohou rozhodnout jak uživatelé, kteří chtějí sušit příležitostně ovoce, zeleninu nebo houby, tak ti, kteří mají velké množství různých surovin. Díky možnosti dokoupit další plata pro sušení se stává sušička velmi objemnou. Je také vcelku univerzální díky rozsahu teplot, které nabízí a které si můžete sami navolit. Concept SO-1015 nemá sice časovač ani možnost automatického vypnutí, budete tedy konec sušení pohlídat sami, má ale stále pojistku proti přehřátí, čímž se stává spolehlivou a bezpečnou, pokud ji chcete nechat sušit několik hodin bez dozoru.

900 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Concept SO-1015 | Hodnocení: 63,0 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám například, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní i jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept SO-1015

Concept SO-1015

12. místo  v porovnání
900 Kč Orientační cena