Menu

Sencor SFD 851GR – Recenze, testy a srovnání

87,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Klasické kulaté sušičky potravin

Klady

  • Nízká cena
  • Široké nastavení teploty
  • Pojistka proti přehřátí

Zápory

  • Malá plocha sušení
  • Pouze 5 plat
  • Sušení trvá déle
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sencor SFD 851GR je sušička potravin kruhového tvaru klasické konstrukce. Tělo tvoří 5 sušicích plat, což je méně, než bylo obvyklé v době psaní této recenze (prosinec 2021). Plata jsou výškově nastavitelná mezi 1,5 a 2,8 cm. Výšku tak můžete nastavit podle druhu a velikosti sušených potravin. Celkově se jedná o méně prostornou sušičku, má také poměrně malá plata. Hodí se tedy spíše pro občasné sušení menšího množství potravin. Jestliže pravidelně sklízíte a sušíte úrodu, poohlédněte se spíše po větším modelu, který vám nabídne více plochy na sušení.

Přínosem malých rozměrů je ale nízká hmotnost. Ta je v případě tohoto modelu pouze 1,83 kg, což je velmi příjemná hodnota. Díky tomu se vám bude sušička snadno přenášet a uklízet.

Nastavení teploty je obdobné jako u většiny modelů ve srovnání. Nejnižší hodnota je 35 °C, což je ideální teplota na sušení koření, bylinek a květin. Vyšší teploty jsou vhodné na sušení ovoce či zeleniny. Pokud toužíte po sušeném mase (jerky), budete potřebovat teplotu 68 °C a vyšší. Maximum je v případě této sušičky 70 °C. To je nejvyšší hodnota, které sušičky v našem srovnání dosahují. Teplotu lze nastavovat v krocích po 5 °C.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Tvar

Kulatý

Konstrukce

Klasická

Příkon (W)

240

Počet plat

5

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

70

Kroky nastavení teploty po °C

5

Průměr kulatých plat (cm)

25,5

Rozměry hranatých plat (cm)

Nerelevantní

Plocha plata (cm2)

510

Plocha plat celkem (cm2)

2 550

Materiál

Plast

Hodnocení funkcí

Sušička potravin značky Sencor je vybavena běžnými funkcemi. Dobu sušení můžete nastavit pomocí časovače mezi 30 minutami a 19,5 hodinami v krocích po 30 minutách. Přístroj tedy stačí zapnout a nemusíte nic řešit. Po skončení se sušička sama vypne, a nedojde tak k přesušení nebo spálení vložených potravin. Časovač se nastavuje na malém LCD displeji. Má také bezpečnostní pojistku proti přehřátí, díky které se nemusíte bát nechat sušičku bez dohledu. Po dokončení sušení se sama ozve zvukovým signálem.

Údržbu budete muset provádět ručně za pomoci vody, umývání v myčce není v případě této sušičky možné.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

30 min až 19,5 hod

Interval časovače

30 min

Zvukový signál

Ano

Příslušenství

Žádné

Hmotnost (kg)

1,83

Výška (cm)

21,2

Šířka (cm)

26,8

Hloubka (cm)

26,8

Mytí v myčce nádobí

Ne

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Uživatelé, kteří tuto sušičku již zakoupili, si pochvalují kompaktní rozměry, díky kterým se sušička snadno přenáší a uklízí. Jiným malá sušicí plocha naopak vadí.

Experti v dTestu sušičku ohodnotili také dobře. Vysoké hodnocení získala v oblasti hlučnosti, senzorickém hodnocení sušených potravin i bezpečnosti. Body ztratila zejména za konstrukci a zpracování. Poměrně dlouho suší a velkými otvory v platech mohou propadávat drobné kousky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkou výhodou sušičky potravin Sencor je nízká pořizovací cena. Za tu získáte spíše menší sušičku vhodnou pro občasné sušení menšího množství potravin. Je poměrně slušně vybavená funkcemi, jako je časovač, a má běžný rozsah nastavení teploty. Je poměrně malá a lehká, což oceníte při manipulaci. Někomu malá plocha může naopak vadit. Sušička je tvořena 5 plastovými platy, která je možné výškově nastavit.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SFD 851GR je sušička potravin z nižší cenové relace. Jedná se ale o produkt, který může uspokojit mnoho zákazníků, zejména pokud ji chtějí využívat k občasnému sušení menšího množství potravin. Její plocha se totiž řadí mezi ty menší. Celkem má 5 kulatých plat, ta jsou výškově nastavitelná. Teplotu lze nastavovat v 5 °C intervalech mezi 35 a 70 °C. Usušíte v ní bylinky, ovoce, zeleninu i maso. Výhodou je bohaté vybavení funkcemi, nechybí časovač, zvukový signál ani bezpečnostní pojistka.

Jestliže vám malá sušička nebude stačit a plánujete sušit velké množství potravin, poohlédněte se po modelu s větší plochou na sušení, například Concept SO-1060.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SFD 851GR | Hodnocení: 87,2 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustit na domácí produkty, které si člověk připraví sám z čerstvých surovin. Miluje také sbírání hub, které v létě neustále přikrajuje do sušičky. Díky vlastním zkušenostem se dobře orientuje na trhu s těmito produkty a ráda poradí, na jaké parametry a funkce se při výběru zaměřit. Na našem webu se stará také o zavařovací hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, rýžovary nebo Remosky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SFD 851GR

Sencor SFD 851GR

1 000 Kč Orientační cena