Sušička potravin Sencor SFD 851GR - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SFD 851GR

5. místo
75,7 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Široké nastavení teploty
 • Pojistka proti přehřátí
 • Malá plocha na sušení
 • Pouze 5 plat
 • Nemá tichý chod
800 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 7,6/10
  Hodnocení funkcí
 • 75,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SFD 851GR je sušička potravin kruhového tvaru. Tělo tvoří 5 sušicích plat, což je o jedno méně, než byl průměr v době psaní této recenze (prosinec 2019). Plata jsou výškově nastavitelná mezi 1,5 a 2,8 cm. Výšku tak můžete nastavit podle druhu a velikosti sušených potravin. Celkově se jedná o méně prostornou sušičku, má také poměrně malá plata. Hodí se tedy spíše pro občasné sušení menšího množství potravin. Jestliže pravidelně sklízíte a sušíte úrodu, poohlédněte se spíše po větším modelu, který vám nabídne více plochy na sušení.

Přínosem malých rozměrů je ale nízká hmotnost. Ta je v případě tohoto modelu pouze 1,83 kg, což je velmi podprůměrná hodnota. V době psaní recenze se jednalo o nejlehčí model. Díky tomu se vám bude sušička snadno přenášet a uklízet.

Nastavení teploty je stejné jako u většiny modelů ve srovnání. Nejnižší hodnota je 35 °C, což je ideální teplota na sušení koření, bylinek a květin. Vyšší teploty jsou vhodné na sušení ovoce či zeleniny. Pokud toužíte po sušeném mase (jerky), budete potřebovat teplotu 68 °C a vyšší. Maximum je v případě této sušičky 70 °C. To je nejvyšší hodnota, které sušičky v našem srovnání dosahují. Teplotu lze nastavovat v krocích po 5 °C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

25 % Concept, 17 % G21, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Domo, 8 % Yden, 8 % Sencor
Tvar

Kulatý

58 % Kulatý, 42 % Hranatý
Počet plat

5

5,75
Regulace teploty v rozsahu (°C)

35-70

67 % 35-70, 17 % 40-70, 17 % 20-60
Minimální teplota (°C)

35

33,33
Maximální teplota (°C)

70

68,33
Plocha plata (cm2)

510

834,79
Plocha plat celkem (cm2)

2 550

4 791,17
Hmotnost (kg)

1,83

3,34

Hodnocení funkcí

Sušička potravin značky Sencor je vybavena běžnými funkcemi. Dobu sušení můžete nastavit pomocí časovače mezi 30 minutami a 19,5 hodinami. Přístroj tedy stačí zapnout a nemusíte nic řešit. Po skončení se sušička sama vypne a nedojde tak k přesušení nebo spálení vložených potravin. Časovač se nastavuje na malém LCD displeji. Má také bezpečnostní pojistku proti přehřátí, díky které se nemusíte bát nechat sušičku bez dohledu. Po dokončení sušení se sama ozve zvukovým signálem.

Co však sušičce chybí jsou otáčivá plata, ta ale neměla žádná za sušiček ve srovnání v prosinci 2019. Sušička také nemá tichý chod, nejedná se ale o velký problém. Tento typ přístrojů obecně nevydává příliš velký hluk, který by vás rušil například ve vedlejší místnosti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Tichý chod

Ne

67 % Ano, 25 % Ne, 8 % Neuvedeno
Otáčející se plata

Ne

100 % Ne
Pojistka proti přehřátí

Ano

83 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno
Displej

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Časovač

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Zvukový signál

Ano

75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

V desítkách internetových recenzí si uživatelé pochvalují zejména malé rozměry sušičky. Je díky tomu skladná a praktická. Zmiňují také příznivou cenu, sušička patří do nízké cenové kategorie. Vyhovuje jim také časovač a digitální displej. Některým uživatelům malá plocha sušicích plat naopak vadí.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SFD 851GR je sušička potravin z nižší cenové relace. Jedná se ale o produkt, který může uspokojit mnoho zákazníků, zejména pokud ji chtějí využívat k občasnému sušení menšího množství potravin. Její plocha se totiž řadí mezi ty menší. Celkem má 5 kulatých plat, ta jsou výškově nastavitelná. Teplotu lze nastavovat v 5 °C intervalech mezi 35 a 70 °C. Usušíte v ní bylinky, ovoce, zeleninu i maso. Výhodou je bohaté vybavení funkcemi, nechybí časovač, zvukový signál ani bezpečnostní pojistka.

Jestliže vám malá sušička nebude stačit a plánujete sušit velké množství potravin, poohlédněte se po modelu s větší plochou na sušení, například Concept SO-1060.

800 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Sencor SFD 851GR | Hodnocení: 75,7 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám například, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní i jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

A jak je to, prosím, se spotřebou energie? Když budu třeba sušit bylinky při nízké teplotě několik hodin, i těch 10 třeba… Tak nezaplatím majlant za elektřinu? Když mi pojede v sezoně několikrát týdně? Děkuji.

Klára Křikavova

Dobrý den, spotřeba elektrické energie závisí na příkonu daného modelu. U sušiček ovoce se tyto hodnoty pohybují od cca 200 do 600 W. Pokud například zvolíte sušičku ovoce se střední hodnotou 400 W a pustíte ji dvakrát týdně na 10 hodin, za měsíc Vás to bude stát necelých 150 Kč, počítáme-li s průměrnou cenou elektřiny 4,1 Kč za 1 kWh. Výsledná suma závisí na konkrétní ceně elektřiny a můžete ji vypočítat na nejrůznějších online kalkulačkách. Tato sušička má však příkon pouhých 240 W, její měsíční spotřeba elektřiny se vyšplhá při stejném provozu a průměrné ceně elektrické energie na pouhých 85 Kč.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SFD 851GR

Sencor SFD 851GR

5. místo  v porovnání
800 Kč Orientační cena