Sušička potravin Sencor SFD 851GR - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SFD 851GR

87,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Široké nastavení teploty
  • Pojistka proti přehřátí

Zápory

  • Malá plocha sušení
  • Pouze 5 plat
900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sencor SFD 851GR je sušička potravin kruhového tvaru klasické konstrukce. Tělo tvoří 5 sušicích plat, což je méně, než bylo obvyklé v době psaní této recenze (prosinec 2021). Plata jsou výškově nastavitelná mezi 1,5 a 2,8 cm. Výšku tak můžete nastavit podle druhu a velikosti sušených potravin. Celkově se jedná o méně prostornou sušičku, má také poměrně malá plata. Hodí se tedy spíše pro občasné sušení menšího množství potravin. Jestliže pravidelně sklízíte a sušíte úrodu, poohlédněte se spíše po větším modelu, který vám nabídne více plochy na sušení.

Přínosem malých rozměrů je ale nízká hmotnost. Ta je v případě tohoto modelu pouze 1,83 kg, což je velmi příjemná hodnota. Díky tomu se vám bude sušička snadno přenášet a uklízet.

Nastavení teploty je obdobné jako u většiny modelů ve srovnání. Nejnižší hodnota je 35 °C, což je ideální teplota na sušení koření, bylinek a květin. Vyšší teploty jsou vhodné na sušení ovoce či zeleniny. Pokud toužíte po sušeném mase (jerky), budete potřebovat teplotu 68 °C a vyšší. Maximum je v případě této sušičky 70 °C. To je nejvyšší hodnota, které sušičky v našem srovnání dosahují. Teplotu lze nastavovat v krocích po 5 °C.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Tvar

Kulatý

Konstrukce

Klasická

Příkon (W)

240

Počet plat

5

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

70

Kroky nastavení teploty po °C

5

Průměr kulatých plat (cm)

25,5

Plocha plata (cm2)

510

Plocha plat celkem (cm2)

2 550

Materiál

Plast

Hodnocení funkcí

Sušička potravin značky Sencor je vybavena běžnými funkcemi. Dobu sušení můžete nastavit pomocí časovače mezi 30 minutami a 19,5 hodinami v krocích po 30 minutách. Přístroj tedy stačí zapnout a nemusíte nic řešit. Po skončení se sušička sama vypne, a nedojde tak k přesušení nebo spálení vložených potravin. Časovač se nastavuje na malém LCD displeji. Má také bezpečnostní pojistku proti přehřátí, díky které se nemusíte bát nechat sušičku bez dohledu. Po dokončení sušení se sama ozve zvukovým signálem.

Údržbu budete muset provádět ručně za pomoci vody, umývání v myčce není v případě této sušičky možné.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

30 min až 19,5 hod

Interval časovače

30 min

Zvukový signál

Ano

Hmotnost (kg)

1,83

Výška (cm)

21,2

Šířka (cm)

26,8

Hloubka (cm)

26,8

Mytí v myčce nádobí

Ne

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Uživatelé, kteří tuto sušičku již zakoupili, si pochvalují kompaktní rozměry, díky kterým se sušička snadno přenáší a uklízí. Jiným malá sušicí plocha naopak vadí.

Experti v dTestu sušičku ohodnotili také dobře. Vysoké hodnocení získala v oblasti hlučnosti, senzorickém hodnocení sušených potravin i bezpečnosti. Body ztratila zejména za konstrukci a zpracování. Poměrně dlouho suší a velkými otvory v platech mohou propadávat drobné kousky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkou výhodou sušičky potravin Sencor je nízká pořizovací cena. Za tu získáte spíše menší sušičku vhodnou pro občasné sušení menšího množství potravin. Je poměrně slušně vybavená funkcemi, jako je časovač, a má běžný rozsah nastavení teploty. Je poměrně malá a lehká, což oceníte při manipulaci. Někomu malá plocha může naopak vadit. Sušička je tvořena 5 plastovými platy, která je možné výškově nastavit.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SFD 851GR je sušička potravin z nižší cenové relace. Jedná se ale o produkt, který může uspokojit mnoho zákazníků, zejména pokud ji chtějí využívat k občasnému sušení menšího množství potravin. Její plocha se totiž řadí mezi ty menší. Celkem má 5 kulatých plat, ta jsou výškově nastavitelná. Teplotu lze nastavovat v 5 °C intervalech mezi 35 a 70 °C. Usušíte v ní bylinky, ovoce, zeleninu i maso. Výhodou je bohaté vybavení funkcemi, nechybí časovač, zvukový signál ani bezpečnostní pojistka.

Jestliže vám malá sušička nebude stačit a plánujete sušit velké množství potravin, poohlédněte se po modelu s větší plochou na sušení, například Concept SO-1060.

900 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SFD 851GR | Hodnocení: 87,2 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám například, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní i jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Sušičky také sama otestovala, zprostředkuje vám proto i užitečné postřehy z praxe. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SFD 851GR

Sencor SFD 851GR

900 Kč Orientační cena