Sušička potravin Gorenje FDK 24 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Gorenje FDK 24

3. místo
81,3 % Celkové hodnocení
 • Velká výbava funkcí
 • Malá plocha pro sušení
1 300 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 81,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sušička potravin Gorenje FDK 24 je zástupce kulatých sušiček z našeho srovnávacího testu z července 2017. Počtem pěti plat v základu se řadí sušička k průměrným, 5–6 plat je standardní počet plat u sušiček potravin na českém trhu. Důležitý ale není jen jejich počet, nýbrž i jejich velikost.

My měřili hlavně užitnou plochu pro sušení, Gorenje FDK 24 má jednu z těch menších mezi všemi hodnocenými modely. Celkově je sušička v tomto ohledu lehce pod průměrem. Co je ale benefitem je možnost nastavení různé tloušťky plat, proto pokud potřebujete sušit i větší kousky ovoce, plato můžete navýšit samostatně. Pro sušení většího množství potravin si ale přesto uživatelé budou muset dokoupit plata navíc, jsou-li v příslušenství sušičky. Na to si dejte velký pozor, sehnat můžete i různá univerzální plata, při nedostatečně silném motoru byste ale sušičku přetížili a zničili. Sušička váží 2,8 kg. Jde o průměrnou hodnotu.

Co může potěšit náročnější uživatele je velký rozsah teplot, přičemž nejnižší možnou teplotu si můžete nastavit na 35 °C, nejvyšší potom dosahuje 70 °C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Gorneje

25 % Concept, 17 % G21, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Domo, 8 % Yden, 8 % Sencor
Tvar

Kulatý

58 % Kulatý, 42 % Hranatý
Počet plat

5

5,75
Regulace teploty v rozsahu (°C)

35-70

67 % 35-70, 17 % 40-70, 17 % 20-60
Minimální teplota (°C)

35

33,33
Maximální teplota (°C)

70

68,33
Plocha plata (cm2)

755

834,79
Plocha plat celkem (cm2)

3 774

4 791,17
Hmotnost (kg)

2,8

3,34

Hodnocení funkcí

Základního prostoru nemá Gorenje FDK 24 pro některé uživatele možná dostatek, funkcemi však potěší i ty takřka nejnáročnější. Díky pojistce proti přehřátí můžete bez obav nechat sušičku bez dozoru. Tuto pojistku má většina hodnocených sušiček, lze říci, že jde o standard.

Stejně tak není potřeba hlídat sušičku ani ve chvíli, blíží-li se poslední minuty pro sušení. Při nastavení automatického vypnutí, nebo při využití časovače, si tato sušička potravin sama poradí a včas se vypne, aby potraviny nespálila. Hodnoty, které můžete na časovači nastavit, se pohybují od 0,5 do 19,5 hodin. Sušička sice má také možnost tichého chodu, avšak dle názoru některých našich uživatelů její provoz zas tak tichý není. Vzhledem k tomu, že jde o subjektivní parametr, doporučujeme si hlučnost na vlastní uši vyzkoušet, ideálně přímo v prodejně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Tichý chod

Ano

67 % Ano, 25 % Ne, 8 % Neuvedeno
Otáčející se plata

Ne

100 % Ne
Pojistka proti přehřátí

Ano

83 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno
Displej

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Časovač

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Zvukový signál

Ano

75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelské recenze sušičky potravin Gorenje FDK 24 jsou velmi pozitivní. Většina uživatelů se shoduje, že za rozumnou cenu nabízí sušička opravdu mnoho výhod. Od možnosti nastavit teplotu a čas sušení, přes průhlednost plat, jejich nastavitelnost, až po možnost sušit i bylinky díky speciálnímu platu a příhodné nízké teplotě. Stejně jako u mnoha jiných konkurenčních modelů si i u tohoto ovšem ale uživatelé stěžují, že se všechny patra nesuší stejně rychle. Nejrychleji se suší patra nejníže, neblíže motoru, proto je potřeba sem tam plata proházet, aby se potraviny sušily všude rovnoměrně.

Naše hodnocení a závěr

Gorenje FDK 24 svým základem neuspokojí ty, kteří potřebují sušit velké množství potravin najednou. Pro občasné, sezónní sušení se ovšem hodí tato sušička potravin skvěle. V rámci funkcí obstála na výbornou, kromě času si můžete nastavit i libovolnou teplotu ve vcelku velkém rozmezí. Sušička je vhodná pro sušení nejrůznějších druhů ovoce, zeleniny, usušit si v ní bez problémů můžete i houby a bylinky. Za cenu, za kterou ji seženete, lze říci, že jde o velmi výhodného pomocníka, který je navíc značně oblíbený u uživatelů. Pokud přesto potřebujete sušit velké množství potravin naráz, raději se podívejte například na sušičku potravin Concept SO-1060.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Gorenje FDK 24 | Hodnocení: 81,3 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám například, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní i jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje FDK 24

Gorenje FDK 24

3. místo  v porovnání
1 300 Kč Orientační cena