Recenze a test Gorenje FDK 24

4. místo
85,3 % Celkové hodnocení
 • Velká výbava funkcí
 • Malá plocha pro sušení
1 100 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 85,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sušička potravin Gorenje FDK 24 je zástupce kulatých sušiček z našeho srovnávacího testu z července 2017. Počtem pěti plat v základu se řadí sušička k průměrným, 5–6 plat je standardní počet plat u sušiček potravin na českém trhu. Důležitý ale není jen jejich počet, nýbrž i jejich velikost.

My měřili hlavně užitnou plochu pro sušení, Gorenje FDK 24 má jednu z těch menších mezi všemi hodnocenými modely. Celkově je sušička v tomto ohledu lehce pod průměrem. Co je ale benefitem je možnost nastavení různé tloušťky plat, proto pokud potřebujete sušit i větší kousky ovoce, plato můžete navýšit samostatně. Pro sušení většího množství potravin si ale přesto uživatelé budou muset dokoupit plata navíc, jsou-li v příslušenství sušičky. Na to si dejte velký pozor, sehnat můžete i různá univerzální plata, při nedostatečně silném motoru byste ale sušičku přetížili a zničili. Sušička váží 2,8 kg. Jde o průměrnou hodnotu.  

Co může potěšit náročnější uživatele je velký rozsah teplot, přičemž nejnižší možnou teplotu si můžete nastavit na 35 °C, nejvyšší potom dosahuje 70 °C. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Gorneje 23 % G21, 23 % Concept, 15 % Domo, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Yden
Tvar Kulatý 54 % Kulatý, 46 % Hranatý
Počet plat 5 6,08
Regulace teploty v rozsahu (°C) 35-70 54 % 35-70, 15 % 40-70, 15 % 20-60, 8 % 45-65, 8 % 32-68
Minimální teplota (°C) 35 34,00
Maximální teplota (°C) 70 67,92
Plocha plata (cm2) 755 896,50
Plocha plat celkem (cm2) 3 774 5 549,23
Hmotnost (kg) 2,8 3,77

Hodnocení funkcí

Základního prostoru nemá Gorenje FDK 24 pro některé uživatele možná dostatek, funkcemi však potěší i ty takřka nejnáročnější. Díky pojistce proti přehřátí můžete bez obav nechat sušičku bez dozoru. Tuto pojistku má většina hodnocených sušiček, lze říci, že jde o standard.

Stejně tak není potřeba hlídat sušičku ani ve chvíli, blíží-li se poslední minuty pro sušení. Při nastavení automatického vypnutí, nebo při využití časovače, si tato sušička potravin sama poradí a včas se vypne, aby potraviny nespálila. Hodnoty, které můžete na časovači nastavit, se pohybují od 0,5 do 19,5 hodin. Sušička sice má také možnost tichého chodu, avšak dle názoru některých našich uživatelů její provoz zas tak tichý není. Vzhledem k tomu, že jde o subjektivní parametr, doporučujeme si hlučnost na vlastní uši vyzkoušet, ideálně přímo v prodejně. 

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí ANO
Tichý chod ANO
Otáčející se plata NE
Pojistka proti přehřátí ANO
Displej ANO
Časovač ANO
Zvukový signál ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelské recenze sušičky potravin Gorenje FDK 24 jsou velmi pozitivní. Většina uživatelů se shoduje, že za rozumnou cenu nabízí sušička opravdu mnoho výhod. Od možnosti nastavit teplotu a čas sušení, přes průhlednost plat, jejich nastavitelnost, až po možnost sušit i bylinky díky speciálnímu platu a příhodné nízké teplotě. Stejně jako u mnoha jiných konkurenčních modelů si i u tohoto ovšem ale uživatelé stěžují, že se všechny patra nesuší stejně rychle. Nejrychleji se suší patra nejníže, neblíže motoru, proto je potřeba sem tam plata proházet, aby se potraviny sušily všude rovnoměrně. 

Naše hodnocení a závěr

Gorenje FDK 24 svým základem neuspokojí ty, kteří potřebují sušit velké množství potravin najednou. Pro občasné, sezónní sušení se ovšem hodí tato sušička potravin skvěle. V rámci funkcí obstála na výbornou, kromě času si můžete nastavit i libovolnou teplotu ve vcelku velkém rozmezí. Sušička je vhodná pro sušení nejrůznějších druhů ovoce, zeleniny, usušit si v ní bez problémů můžete i houby a bylinky. Za cenu, za kterou ji seženete, lze říci, že jde o velmi výhodného pomocníka, který je navíc značně oblíbený u uživatelů. Pokud přesto potřebujete sušit velké množství potravin naráz, raději se podívejte například na sušičku potravin Concept SO-1060.

1 100 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Gorenje FDK 24 | Hodnocení: 85,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Gorenje FDK 24

Gorenje FDK 24

4. místo  v porovnání
1 100 Kč Orientační cena