Menu

Recenze a test G21 Paradiso BIG

2. místo
84,3 % Celkové hodnocení
 • Velká plocha plat k sušení
 • Minimální teplota pro sušení je poměrně vysoká
1 600 Kč Orientační cena
 • 8,7/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 7,6/10
  Hodnocení funkcí
 • 84,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Hranatá sušička potravin G21 Paradiso BIG má ve svém základu celkem 6 plat, což je velmi běžná hodnota u modelů v rámci našeho srovnávacího testu. Obecně i na českém trhu platí, že průměrně mají sušičky v základu 5-6 plat. V případě potřeby je ve většině případů možné plata přikoupit, takže jich můžete mít i více, dle vašich potřeb. Důležité ale je, aby tato přídavná plata přesně seděla na daný typ sušičky. Pokud by na další plata sušička nebyla stavěná, mohli byste ji přetížit a zničit motor.

Důležité ale kromě počtu plat je i jejich velikost. Jelikož máme v porovnání nejen hranaté, ale i kulaté sušičky, místo centimetrů na délku, šířku jsme se zabývali vlastní plochou plat. V tomto případě je plocha jednoho, ale i všech plat dohromady velmi nadprůměrná, takže i se šesti platy si jistě vystačíte, pokud častěji sušíte větší množství bylinek, hub, ovoce a jiných produktů. Jednotlivá plata jde navíc samostatně ještě navýšit, takže se do nich vlezou například i větší, vyšší kousky rajčat atp. Protože je sušička ale poměrně rozměrná, počítejte s vyšší hmotností 3 kg. To není standardní váha, ale protože jde sušičku rozebrat, v případě nejvyšší nutnosti můžete sušičku přenést třeba na dvakrát. 

Někoho potěší vcelku velký rozdíl teplot, které lze na sušičce nastavit. Rozdíl činí třicet stupňů, přičemž spodní hranice je 40 °C a vrchní 70 °C. Vrchní hodnota je jistě dostatečná, je nejvyšší v rámci našeho srovnávacího testu z července 2017, které sušičky dosahovaly, ovšem spodní hranice 40 °C je docela vysoká, například se nehodí pro sušení bylinek. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce G21 25 % Concept, 17 % G21, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Domo, 8 % Yden, 8 % Sencor
Tvar Hranatý 58 % Kulatý, 42 % Hranatý
Počet plat 6 5,75
Regulace teploty v rozsahu (°C) 40-70 67 % 35-70, 17 % 40-70, 17 % 20-60
Minimální teplota (°C) 40 33,33
Maximální teplota (°C) 70 68,33
Plocha plata (cm2) 1 179 834,79
Plocha plat celkem (cm2) 7 182 4 791,17
Hmotnost (kg) 3 3,34

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí sušičce nic nechybí. Má mnoho užitečného, například pojistku proti přehřátí. Ta uchrání přístroj před tím, aby se vysokými teplotami zničil. Díky tepelné pojistce se při velmi vysoké teplotě vypne. Ti z vás, kteří sušičku chtějí používat přes noc, nebo v době, kdy nejsou doma, ocení funkce automatické vypnutí a časovač, aby nemuseli řešit čas a stopovat daný počet hodin, po které je nutné potraviny sušit. To, že nemá sušička otáčející se plata, je vcelku logické, jelikož jde o hranatý typ. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Tichý chod Ano 67 % Ano, 25 % Ne, 8 % Neuvedeno
Otáčející se plata Ne 100 % Ne
Pojistka proti přehřátí Ano 83 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno
Displej Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Časovač Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Zvukový signál Ne 75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si u sušičky G21 Paradiso BIG pochvalují, že je tichá a tak nebude problém sušit potraviny v noci. Vyhovuje jim i poměrně dlouhý časovač několik desítek hodin. Dle ohlasů je tato sušička i poměrně skladná, to bude zřejmě díky hranatému tvaru, ty jsou obecně skladnější, než kulaté přístroje. Co uživatelé hodnotí negativně jsou větší otvory v platech, takže jimi propadávají drobné bylinky. To lze vyřešit případně přídavnými vložkami, jež jsou na trhu v dostání v různých tvarech, velikostech a od různých značek. Pozornost věnujte hodnocení, jež jsou záporná vzhledem k rovnoměrnosti sušení na všech platech. I v našem manuálu Jak vybrat sušičku potravin upozorňujeme, že mnohdy je potřeba během sušení plata prohodit, dát nejvyšší dolů a naopak. U motoru se totiž suší potraviny mnohem intenzivněji, rychleji. 

Naše hodnocení a závěr

Sušičku potravin G21 Parasido BIG doporučujeme zejména uživatelům, kteří se chystají sušit větší množství potravin najednou, nabízí totiž poměrně velkou plochu plat pro sušení. Pozor by si však měli dát na to, že nebude úplně vhodná pro sušení bylinek. Nejen že k tomu nemá uzpůsobena plata, ani minimální teplota tomu příliš neodpovídá, je pořád vcelku vysoká. Na sušení ovoce, zeleniny, hub nebo masa bude sušička ale ideálním pomocníkem. Potěšit budoucí uživatele může i fakt, že má sušička časovač, pojistku proti přehřátí a díky tichému chodu si ani nevšimnete, že je sušička zapnutá. 

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: G21 Paradiso BIG | Hodnocení: 84,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 Paradiso BIG

G21 Paradiso BIG

2. místo  v porovnání
1 600 Kč Orientační cena