Menu

Recenze a test G21 Paradiso BIG

87,3 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Klasické hranaté sušičky potravin

Klady

  • Velká plocha pro sušení
  • Časovač
  • Displej

Zápory

  • Vysoká minimální teplota
  • Velké otvory v platech
  • Nevhodná na byliny
1 650 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Hranatá sušička potravin G21 Paradiso BIG má ve svém základu celkem 6 plat, což je obvyklý počet. Obecně i na českém trhu platí, že průměrně mají sušičky v základu 5-6 plat. Některé modely umožňují rozšíření o další plata, pro sušičku G21 to ale neplatí. Plata jsou ale velmi prostorná a celková plocha je tedy dost velká i pro větší sušení. Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce.

Plata jsou navíc výškově nastavitelná, což oceníte při sušení větších kousků ovoce jako například švestky, nebo při sušení rajčat. Mají ale velké otvory, kterými mohou propadávat bylinky a menší kousky dalších potravin.

Nedílnou součástí sušičky je nastavení teploty. To je v případě tohoto modelu poměrně neobvyklé, zvolit můžete teplotu mezi 40 a 70 °C. Nastavení teploty ostatních sušiček začínalo obvykle na 30 až 35 °C. Teplota 40 °C je maximální hranicí pro sušení bylinek a také přípravu RAW produktů. Pokud patříte k vyznavačům tohoto způsobu stravování, hledejte raději model s nižší teplotou.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Tvar

Hranatý

Konstrukce

Klasická

Příkon (W)

550

Počet plat

6

Možnost rozšíření o další plata

Ne

Minimální teplota (°C)

40

Maximální teplota (°C)

70

Průměr kulatých plat (cm)

Nerelevantní

Rozměry hranatých plat (cm)

43 × 29

Plocha plata (cm2)

1 179

Plocha plat celkem (cm2)

7 182

Materiál

Plast

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí sušičce nic nechybí. Má mnoho užitečného, například pojistku proti přehřátí. Ta přístroj při velmi vysoké teplotě vypne, aby nedošlo k poničení. Nechybí jí ani časovač s automatickým vypínáním a displej pro snadnou obsluhu. Zejména časovač je nepostradatelný ve chvíli, kdy chcete nechat sušičku pracovat samostatně – například jste v práci nebo spíte. Časovač má velmi široké možnosti nastavení od 1 do 48 hodin v krocích po 1 hodině. Bez přestání tak můžete nechat sušit například masové jerky, které vyžadují čas sušení i přes 30 hodin.

Vzhledem k tomu, že má sušička velkou plochu na sušení, není jistě překvapením, že má i nadstandardní rozměry. Konkrétní hodnoty si můžete prohlédnout v následující tabulce. Vyšší je i její váha 3 kg. Údržbu sušičky budete muset provádět ručně, její plata není možné umývat v myčce.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

1 až 48 hod

Interval časovače

1 hod

Zvukový signál

Ne

Hmotnost (kg)

3

Příslušenství

Žádné

Výška (cm)

21,5

Šířka (cm)

43,5

Hloubka (cm)

29,5

Mytí v myčce nádobí

Ne

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Uživatelé si u sušičky G21 Paradiso BIG pochvalují, že je tichá a tak nebude problém sušit potraviny v noci (Ze zdroje: Testovani.zenysro.cz). Vyhovuje jim i poměrně dlouhý časovač několik desítek hodin. Dle ohlasů je tato sušička i poměrně skladná, a to díky hranatému tvaru, ty jsou obecně skladnější, než kulaté přístroje. Co uživatelé hodnotí negativně jsou větší otvory v platech, kterými propadávají drobné kousky ovoce a bylinky. To lze vyřešit případně přídavnými vložkami, jež jsou na trhu v dostání v různých tvarech, velikostech a od různých značek. Někteří uživatelé zmiňují také křehkost výrobního plastu, ze kterého jsou zhotovena plata.

Sušičku hodnotili také odborníci z dTestu, sušička od nich dostala poměrně dobrou známku. Vysoko byla hodnocená co do senzorického hodnocení výsledných usušených produktů a v oblasti bezpečnosti. Slušný výsledek získala i za hlučnost a účinnost. Slabší je podle nich ale dlouhá doba sušení, obsluha a zejména velikost otvorů v platech.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou sušičky G21 Big je, jak název napovídá, její velká sušicí plocha. Ocení ji tedy i ti, kdo suší velké množství potravin najednou, například úrodu ze zahrádky. Kladně hodnotíme i vybavení funkcemi, které zahrnuje vše, co je u sušiček na trhu dostupné. Samozřejmostí je i nastavení teploty, to je ale poměrně neobvyklé, minimum je na 40 °C. Nevýhodou můžou být i velké rozměry, které jsou daní za velkou sušicí plochu.

Naše hodnocení a závěr

Sušičku potravin G21 Parasido BIG doporučujeme zejména uživatelům, kteří se chystají sušit větší množství potravin najednou, nabízí totiž poměrně velkou plochu plat pro sušení. Pozor by si však měli dát na to, že nebude úplně vhodná pro sušení bylinek a raw potravin. Nejen že k tomu nemá uzpůsobena plata, ani minimální teplota tomu příliš neodpovídá, je pořád vcelku vysoká. Na sušení ovoce, zeleniny, hub nebo masa bude sušička ale ideálním pomocníkem. Potěšit budoucí uživatele může i fakt, že má sušička časovač, pojistku proti přehřátí a snadné ovládání díky displeji. Zároveň je ale poměrně velká. Pokud hledáte o něco menší model, doporučujeme vám G21 Paradiso Cube.

1 650 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 Paradiso BIG | Hodnocení: 87,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustit na domácí produkty, které si člověk připraví sám z čerstvých surovin. Miluje také sbírání hub, které v létě neustále přikrajuje do sušičky. Díky vlastním zkušenostem se dobře orientuje na trhu s těmito produkty a ráda poradí, na jaké parametry a funkce se při výběru zaměřit. Na našem webu se stará také o zavařovací hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, rýžovary nebo Remosky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 Paradiso BIG

G21 Paradiso BIG

1 650 Kč Orientační cena