Recenze a test G21 Paradiso Cube

Hodnocení:

80,0 %

Klady:

Termostat

Časovač

Zápory:

Chybí některé funkce

Průměrná plocha plat

1 200 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,1 8,0 80,0 %

Souhrnné údaje 

G21 Paradiso Cube představuje zástupce hranaté sušičky potravin. Těch jsme měli ve srovnávacím testu méně, než kulatých, ty jsou zatím typičtější. Funkčně se ale nijak v podstatě neliší. Stejně jako mnoho jiných kulatých modelů má i tato sušička 6 sušících plat/sít v základu. To je krásný průměr, který lze ještě navýšit až o dalších 5 plat, ty je třeba si ovšem přikoupit zvlášť. Samotný počet ale není tak důležitý, je potřeba zjistit také jejich velikost. My se pro přesnost a lepší přehlednost zaměřili na plochu jednotlivých plat, která je v tomto případě bohužel podprůměrná, ale také jsme zjišťovali celkovou plochu plat základní sady. Ta patří k nejmenším z našeho srovnání z července 2017, ale opakujeme – další plata lze dokoupit a tím objem sušičky navýšit téměř dvojnásobně. Příležitostní uživatelé sušiček potravin naopak možná menší kapacitu uvítají.

Počítejte také s hmotností přístroje dosahující 3 kg. Jelikož lze ale sušičku rozebrat a v případě nejvyšší nutnosti přenést po jednotlivých částech, nepovažujeme váhu za rozhodující při rozhodování o koupi. 

Co může být rozhodující je ale to, zda lze na sušičce nastavit různé teploty a jaké rozmezí těchto teplot sušička má. G21 Paradiso Cube má rozdíly teplot třicet stupňů. Nejnižší teplota je 40 °C, nejvyšší 70 °C. Horní hranice je dostatečná, ta spodní už ale nemusí stačit těm, kteří si chtějí sušit bylinky, květiny atp.  ​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce G21 23 % G21, 23 % Concept, 15 % Domo, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Yden
Tvar  Hranatý 54 % Kulatý, 46 % Hranatý
Počet plat  6 6,08
Regulace teploty v rozsahu (°C)  40-70 54 % 35-70, 15 % 40-70, 15 % 20-60, 8 % 45-65, 8 % 32-68
Minimální teplota (°C)  40 34,00
Maximální teplota (°C)  70 67,92
Plocha plata (cm2)  588 896,50
Plocha plat celkem (cm2)  3 529 5 549,23
Hmotnost (kg)  3 3,77

Hodnocení funkcí

Funkcí pojistky proti přehřátí disponuje naprostá většina sušiček ovoce a tato není vyjímkou. Má také možnost automatického vypnutí, nicméně možnost tichého chodu zde není, ale sušičky nejsou obecně zrovna hlučnými spotřebiči, proto tichý chod nehodnotíme nijak kriticky. 

Co sušička také má je časovač. S tím si nastavíte určitý počet hodin, po které se mají potraviny sušit a až doba uplyne, přístroj se vypne.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí  ANO
Tichý chod  NE
Otáčející se plata  NE
Pojistka proti přehřátí  ANO
Displej  ANO
Časovač  ANO
Zvukový signál  NE

Naše hodnocení a závěr

Průměrné hodnoty sušičky potravin G21 Paradiso Cube zklamou uživatele náročné na objem pro sušení i v ohledu funkcí. Naopak sezónní uživatele sušiček si získá, v případě nutnosti je možné plata i dokoupit. Sušička má termostat, nastavit si můžete několik stupňů v rozdílu až třicet stupňů Celsia. Disponuje také časovačem. Chybí jí ale pojistka proti přehřátí, kterou vyhledávají uživatelé toužící po sušení přes noc nebo v době, kdy nejsou zkrátka schopni sušičku kontrolovat osobně. Pokud je to pro vás velmi důležité, v rámci našeho srovnávacího testu je většina modelů, které touto funkcí disponují, mezi ně se řadí například Sencor SFD 1205.

Datum:
Produkt: G21 Paradiso Cube
Hodnocení: 80,0 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test