Sušička potravin G21 Paradiso Cube - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test G21 Paradiso Cube

4. místo
77,5 % Celkové hodnocení
 • Termostat
 • Časovač
 • Chybí některé funkce
 • Průměrná plocha plat
1 200 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 77,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

G21 Paradiso Cube představuje zástupce hranaté sušičky potravin. Těch jsme měli ve srovnávacím testu méně, než kulatých, ty jsou zatím typičtější. Funkčně se ale nijak v podstatě neliší. Stejně jako mnoho jiných kulatých modelů má i tato sušička 6 sušících plat/sít v základu. To je krásný průměr, který lze ještě navýšit až o dalších 5 plat, ty je třeba si ovšem přikoupit zvlášť. Samotný počet ale není tak důležitý, je potřeba zjistit také jejich velikost. My se pro přesnost a lepší přehlednost zaměřili na plochu jednotlivých plat, která je v tomto případě bohužel podprůměrná, ale také jsme zjišťovali celkovou plochu plat základní sady. Ta patří k nejmenším z našeho srovnání z července 2017, ale opakujeme – další plata lze dokoupit a tím objem sušičky navýšit téměř dvojnásobně. Příležitostní uživatelé sušiček potravin naopak možná menší kapacitu uvítají.

Počítejte také s hmotností přístroje dosahující 3 kg. Jelikož lze ale sušičku rozebrat a v případě nejvyšší nutnosti přenést po jednotlivých částech, nepovažujeme váhu za rozhodující při rozhodování o koupi.

Co může být rozhodující je ale to, zda lze na sušičce nastavit různé teploty a jaké rozmezí těchto teplot sušička má. G21 Paradiso Cube má rozdíly teplot třicet stupňů. Nejnižší teplota je 40 °C, nejvyšší 70 °C. Horní hranice je dostatečná, ta spodní už ale nemusí stačit těm, kteří si chtějí sušit bylinky, květiny atp.  ​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

G21

25 % Concept, 17 % G21, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Domo, 8 % Yden, 8 % Sencor
Tvar

Hranatý

58 % Kulatý, 42 % Hranatý
Počet plat

6

5,75
Regulace teploty v rozsahu (°C)

40-70

67 % 35-70, 17 % 40-70, 17 % 20-60
Minimální teplota (°C)

40

33,33
Maximální teplota (°C)

70

68,33
Plocha plata (cm2)

588

834,79
Plocha plat celkem (cm2)

3 529

4 791,17
Hmotnost (kg)

3

3,34

Hodnocení funkcí

Funkcí pojistky proti přehřátí disponuje naprostá většina sušiček ovoce a tato není vyjímkou. Má také možnost automatického vypnutí, nicméně možnost tichého chodu zde není, ale sušičky nejsou obecně zrovna hlučnými spotřebiči, proto tichý chod nehodnotíme nijak kriticky.

Co sušička také má je časovač. S tím si nastavíte určitý počet hodin, po které se mají potraviny sušit a až doba uplyne, přístroj se vypne.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Tichý chod

Ne

67 % Ano, 25 % Ne, 8 % Neuvedeno
Otáčející se plata

Ne

100 % Ne
Pojistka proti přehřátí

Ano

83 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno
Displej

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Časovač

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Zvukový signál

Ne

75 % Ne, 25 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Průměrné hodnoty sušičky potravin G21 Paradiso Cube zklamou uživatele náročné na objem pro sušení i v ohledu funkcí. Naopak sezónní uživatele sušiček si získá, v případě nutnosti je možné plata i dokoupit. Sušička má termostat, nastavit si můžete několik stupňů v rozdílu až třicet stupňů Celsia. Disponuje také časovačem. Chybí jí ale pojistka proti přehřátí, kterou vyhledávají uživatelé toužící po sušení přes noc nebo v době, kdy nejsou zkrátka schopni sušičku kontrolovat osobně. Pokud je to pro vás velmi důležité, v rámci našeho srovnávacího testu je většina modelů, které touto funkcí disponují, mezi ně se řadí například Sencor SFD 1205.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: G21 Paradiso Cube | Hodnocení: 77,5 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám například, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní i jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 Paradiso Cube

G21 Paradiso Cube

4. místo  v porovnání
1 200 Kč Orientační cena