Sušička potravin G21 Paradiso Cube - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test G21 Paradiso Cube

78,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Klasické hranaté sušičky potravin

Klady

  • Lze přidat 5 plat
  • Časovač
  • Pojistka proti přehřátí

Zápory

  • Minimální teplota 40 °C
  • Nevhodné na bylinky
  • Vyšší hmotnost
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

G21 Paradiso Cube představuje zástupce hranaté sušičky potravin klasické konstrukce. Stejně jako mnoho dalších modelů má i tato sušička 6 sušicích plat v základu. Ten můžete rozšířit o dalších 5. Samotný počet ale není tak důležitý, je potřeba zjistit také jejich velikost. Při základním počtu plat je kapacita pro sušení spíše nižší, pokud ale počet plat rozšíříte, dostanete se na zajímavé hodnoty. Konkrétní čísla si můžete prohlédnout v tabulce níže.

Co může být rozhodující je ale to, zda lze na sušičce nastavit různé teploty a jaké rozmezí těchto teplot sušička má. G21 Paradiso Cube umožňuje nastavení teploty mezi 40 a 70 °C. Horní hranice je dostatečná, ta spodní už ale nemusí stačit těm, kteří si chtějí sušit bylinky, květiny nebo raw produkty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Tvar

Hranatý

Konstrukce

Klasická

Příkon (W)

350

Počet plat

6

Možnost rozšíření o další plata

Ano

Minimální teplota (°C)

40

Maximální teplota (°C)

70

Průměr kulatých plat (cm)

Nerelevantní

Rozměry hranatých plat (cm)

32 × 32

Plocha plata (cm2)

588

Plocha plat celkem (cm2)

3 529

Materiál

Plast

Hodnocení funkcí

Funkcí pojistky proti přehřátí disponuje naprostá většina sušiček ovoce a tato není výjimkou. Nechybí jí ani další z obvyklých funkcí, jako je displej, automatické vypnutí a časovač. Díky tomu je sušička schopná pracovat a zejména se vypnout i bez vašeho dozoru. Časovač můžete nastavit od 1 až do 48 hodin v krocích po jedné hodině. Bez přestávky tak můžete zpracovat například maso, které je třeba sušit i více než 30 hodin.

Sušička má tvar čtverce a je poměrně nízká (při základním počtu plat), konkrétní rozměry najdete v tabulce níže. Vzhledem k menším rozměrům je poměrně překvapivá hmotnost 3 kg, čekali bychom tak o 1 kg méně.  Jelikož lze ale sušičku rozebrat a v případě nejvyšší nutnosti přenést po jednotlivých částech, nepovažujeme váhu za směrodatnou při rozhodování o koupi.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

1 až 48 hod

Interval časovače

1 hod

Zvukový signál

Ne

Hmotnost (kg)

3

Příslušenství

Žádné

Výška (cm)

21

Šířka (cm)

34

Hloubka (cm)

34

 

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Uživatelé si v recenzích pochvalují kvalitní sušení a kompaktní rozměry sušičky. Pozitivně hodnotí i ovládání a přítomnost časovače, který u starších sušiček nebyl tak běžný. Oceňují také tichý chod a možnost rozšíření o další plata k sušení. Nevýhodou je podle některých krátký kabel a také to, že doba sušení neodpovídá doporučené době v návodu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou sušičky G21 Paradiso Cube jsou její kompaktní rozměry a kompletní výbava funkcemi. Najdete u ní časovač, automatické vypnutí i bezpečnostní pojistku proti přehřátí. Slabinou může být menší plocha k sušení, kterou lze ale zvětšit přikoupením dalších plat. Sušička také není příliš vhodná na časté sušení bylinek a raw potravin, má totiž poměrně vysokou minimální teplotu.

Naše hodnocení a závěr

G21 Paradiso Cube je sušička potravin vhodná pro ty, kdo chtějí samostatný přístroj, který mohou nechat bez dozoru. Sušička má totiž funkci časovače s automatickým vypnutím a také bezpečností pojistku proti přehřátí. Umožňuje nastavení teploty, to ale začíná až na 40 °C, není tedy úplně ideální pro časté sušení bylinek nebo raw produktů. Plocha pro sušení je vzhledem k šesti spíše menším platům poměrně malá, v případě potřeby si ale můžete dokoupit dalších 5 plat, což dělá z tohoto modelu poměrně variabilní přístroj pro občasné sušení i uchování úrody ze zahrádky. Pokud ale hledáte opravdu velkou sušičku pro časté sušení, doporučujeme vám model Sencor SFD 7000, který jsme v redakci vyzkoušeli.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 Paradiso Cube | Hodnocení: 78,5 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustit na domácí produkty, které si člověk připraví sám z čerstvých surovin. Miluje také sbírání hub, které v létě neustále přikrajuje do sušičky. Díky vlastním zkušenostem se dobře orientuje na trhu s těmito produkty a ráda poradí, na jaké parametry a funkce se při výběru zaměřit. Na našem webu se stará také o zavařovací hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, rýžovary nebo Remosky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 Paradiso Cube

G21 Paradiso Cube

1 300 Kč Orientační cena