Sušička potravin G21 Mistral - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test G21 Mistral

92,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nerezové provedení
  • Velká sušicí plocha
  • Všechny funkce

Zápory

  • Velmi těžká
  • Vyšší cena
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

G21 Mistral je velká hranatá sušička s bočním plněním. Je vyrobena z nerezu, což je oblíbený a odolný materiál. Výhodou sušiček s bočním plněním je rovnoměrná cirkulace vzduchu, není proto třeba plata v průběhu sušení prohazovat, jako je tomu u klasických modelů. Je vhodná pro opravdu velké sušení, má 10 plat a velkou sušicí plochu. Konkrétní hodnotu najdete v následující tabulce. Vzhledem ke konstrukci není možné přidávat další plata, ale pro běžné použití to není ani třeba.

Stejně jako u ostatních sušiček, i model G21 umožňuje nastavení teploty. Podle sušené potraviny můžete nastavit 35 °C až 75 °C v krocích po 5 °C. Nízká teplota je vhodná pro sušení bylinek, květin, nebo například raw sušenek. Vysokou teplotu využijete při přípravě masových jerky. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Tvar

Hranatý

Konstrukce

S bočním plněním

Příkon (W)

1 100

Počet plat

10

Možnost rozšíření o další plata

Ne

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

75

Kroky nastavení teploty po °C

5

Rozměry hranatých plat (cm)

38 x 38

Plocha plata (cm2)

1 521

Plocha plat celkem (cm2)

15 210

Materiál

Nerez

Hodnocení funkcí

To, že se jedná pro model pro náročné uživatele, potvrzuje také vybavení funkcemi. To zahrnuje samozřejmě bezpečnostní pojistku proti přehřátí. Ve výbavě nechybí ani displej a časovač s automatickým vypnutím. Ten lze nastavit od 30 minut až po 48 hodin, a to v 30minutových intervalech. To oceníte zejména při sušení časově náročných potravin, jako je maso nebo hroznové víno. Sušičku tak bez obav můžete nechat pracovat samotnou, například v noci nebo v době, kdy budete mimo domov.

Plata je možné umývat v myčce, což při počtu 10 určitě oceníte. Kromě klasických roštů je součástí balení i jemné síto na sušení bylinek. Ty totiž často propadávají velkými otvory. Dokoupil lze i plata bez otvorů pro přípravu sušenek a placek.

Již podle obrázku je jasné, že se jedná o rozměrný spotřebič. Měří 43 cm na výšku, 42 cm na šířku a 52 cm zabírá do hloubky. Závratná je také jeho hmotnost 17 kg, která jej předurčuje k pevnému umístění na pracovní ploše. Manipulace je totiž velmi obtížná. Předem si tedy ujasněte, kam sušičku umístíte.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

30 min až 48 hod

Interval časovače

30 min

Zvukový signál

Ano

Hmotnost (kg)

17

Příslušenství

Jemné síto na sušení bylinek

Výška (cm)

43

Šířka (cm)

42

Hloubka (cm)

53

Mytí v myčce nádobí

Ano

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Uživatelé vyzdvihují rovnoměrné sušení a zejména kvalitní nerezové provedení. Sušička je podle nich robustní a spolehlivá. Nevadí jim ani vyšší pořizovací cena. Chválí i design a ovládání.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou sušičky G21 je nerezové provedení, které je robustní, kvalitní a vzhledově povedené. Oceňujeme také bohaté vybavení funkcemi a termostat s nastavením od 35 do 75 °C. Je poměrně velká, což ocení ti, kdo potřebují sušit často a hodně potravin. Určitě není vhodná pro občasné sušení a uklízení, váží totiž 17 kg.

Naše hodnocení a závěr

G21 Mistral je sušička potravin vhodná pro časté sušení velkého množství potravin. Je vyrobena z nerezu, a to jak samotné tělo, tak i jednotlivá plata. Těch se do sušičky vejde 10, takže poskytují opravdu velkou sušicí plochu. Výhodou je možnost nastavení časovače s automatickým vypnutím i volba teploty mezi 35 a 75 °C. Doporučujeme jí najít stabilní místo, je totiž hodně velká a zejména těžká. Pokud hledáte sušičku s bočním plněním, ale nemáte na její umístění tolik místa, doporučujeme model Sencor SFD 7000, který jsme otestovali v naší redakci. 

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: G21 Mistral | Hodnocení: 92,7 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám například, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní i jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Sušičky také sama otestovala, zprostředkuje vám proto i užitečné postřehy z praxe. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 Mistral

G21 Mistral

7 000 Kč Orientační cena