Menu

Tescoma Azza – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Univerzální kuchyňské nože

Klady

  • Kvalitní ostří
  • Ergonomická rukojeť
  • Velmi příznivá cena
  • Minimalistický design

Zápory

  • Rukojeť může prasknout
  • Pro někoho trošku tlustší čepel
360 Kč Orientační cena

Tento menší kuchyňský nůž s 13cm čepelí z modelové řady Azza od společnosti Tescoma představuje dlouhodobě jedno z nejlepších možných řešení pro běžné uživatele. Pořídit si jej totiž lze za velmi příznivou cenu. Do profesionálních provozů se ovšem dle všeho jedná o méně vhodnou variantu, ačkoli jej výrobce doporučuje i pro profesionální použití.

Základní charakteristiky

Tescoma Azza s 13 cm dlouhou čepelí představuje ideální řešení pro krájení různých surovin v kuchyni, a to díky kvalitní japonské nerezové oceli s tvrdostí 55-57 HRC. Ačkoli se jedná spíše o průměrnou hodnotu, pro běžné používání v kuchyni je plně dostačující. Čepel je navíc ručně broušená a tvarovaná, přičemž její výtečné vlastnosti při krájení potravin kvitují i sami uživatelé (viz níže). Tento kuchyňský nůž je totiž skutečně ostrý jako břitva.

Zaujme však rovněž ergonomicky tvarovanou rukojetí, díky níž se velmi dobře drží v ruce. Ta je potažena komfortním plastem a disponuje také masivními kovovými noty. Nůž si přitom můžete pořídit za několik set korun. Nízká cena se na druhou stranu může projevovat na kvalitě rukojeti, neboť u některých nožů má plast okolo nýtů tendenci praskat, což by mohlo být při náročné zátěži v profesionálních provozech poměrně běžnou komplikací.

Parametr Tento produkt
Délka čepele (cm)

13

Materiál čepele

Ocel

Materiál rukojeti

Plast

Délka záruky

10 let

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Nože z řady Tescoma Azza jsou u uživatelů velmi populární již více než 10 let. S oblibou se přitom kupují i v současné době. Kvitováno je především kvalitní ostří a nůž se navíc dle většiny názorů velmi dobře drží. Pozitivně hodnocen je i design a jednoduché mytí, stejně jako příznivá cena. Některým uživatelům nicméně po čase praskla rukojeť a pro někoho je trošku tlustší čepel, která kvůli tomu nemusí snadno projíždět úplně všemi potravinami.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Kuchyňský nůž Tescoma Azza s 13 cm čepelí představuje univerzální řešení vhodné především pro domácí použití. Jeho ostří z japonské nerezové oceli je dostatečně ostré a pevné, potěší i ergonomická rukojeť, minimalistický design a velmi nízká cena. Musíte ovšem počítat s méně kvalitním materiálem rukojeti, který tvoří plast. Na druhou stranu nabízí výrobce na nože z této řady desetiletou záruku, takže je lze případně jednoduše vyměnit.

Porovnání s alternativami

V současné době máte k dispozici různé nože z řady Tescoma Azza. Pořídit si tak můžete i univerzální nůž s rukojetí o délce 9 cm, který je ještě kratší, jinak má ale v podstatě totožné vlastnosti. Zakoupit si navíc lze i delší porcovací nůž, případně nůž na chléb, jež mají oba čepel dlouhou přes 20 cm. Pokud se vám nechce jednotlivé vybavení pro krájení potravin kupovat zvlášť, můžete se zaměřit i na sadu nožů Tescoma Azza.

V podobné cenové kategorii každopádně seženete i jiné kvalitní kuchyňské nože od dalších známých výrobců. Zmínit musíme Lamart Damas LT2045, který má dokonce delší čepel, neboť její délka činí 20 cm. Jedná se o velmi oblíbený univerzální nůž do kuchyně, což platí i pro Fiskars Edge, délka jehož čepele je 12 cm. Za několik set korun lze tedy zvolit rozmanité alternativy.

Závěrečné shrnutí

Tescoma Azza s 13cm čepelí je univerzálním řešením do kuchyně pro všechny, kdo nechtějí za nůž utrácet mnoho set či několik tisíc korun. I za pár stovek totiž můžete získat kvalitní náčiní s ostrou čepelí a ergonomickou rukojetí, jež je možné použít na rozličné potraviny. Na druhou stranu se navzdory tvrzení výrobce příliš nehodí do profesionální kuchyně, neboť zde je vyžadována jak vyšší tvrdost čepele, tak rukojeť odolnější proti mechanickému poškození.

360 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tescoma Azza | Hodnocení: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se dlouhodobě věnuje spotřebitelské oblasti a online nakupování. Navíc má velmi rád vaření, takže s kuchyňskými noži a jejich vlastnostmi přichází pravidelně sám do kontaktu. Díky tomu se dokáže u jednotlivých produktů zaměřit na parametry, které jsou opravdu důležité. Dobře totiž ví, že se kvalitativně mohou jeden od druhého opravdu značně lišit.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tescoma Azza

Tescoma Azza

360 Kč Orientační cena