Menu

XinZuo Yu – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Univerzální kuchyňské nože

Klady

  • Extrémní ostrost
  • Ergonomická rukojeť
  • Vysoká odolnost
  • Tříletá záruka
  • Krásný design

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nepozornost bolí
2 000 Kč Orientační cena

XinZuo Yu je šéfkuchařský univerzální nůž, který byl vyroben v místě tradičního nožířství, totiž v čínském městě Jang-ťiang. Toto kuchyňské náčiní má široké uplatnění, neboť jej lze využít na krájení ovoce, zeleniny i masa. Navíc se s ním snadno pracuje a vypadá opravdu krásně.

Základní charakteristiky

Kuchyňský nůž XinZuo Yu má čepel z vysoce kvalitní damaškové oceli,  která má obecně vynikající vlastnosti při krájení a bývají z ní vyrobeny ty nejkvalitnější nože. Typická je tím, že se skládá z více vrstev. Právě tento nástroj má přitom jádro tvořené hned 67 vrstvami. Navíc je vloženo do vrstvy nerezové oceli. Ta zajišťuje ochranu proti korozi, což prodlužuje životnost tohoto výrobku. Záruční doba u něho byla ostatně prodloužena na tři roky.

XinZuo Yu je opatřen také dřevěnou rukojetí, která díky svým rozměrům velmi dobře padne do ruky. Navíc ji není potřeba nijak zvlášť udržovat. Vzhledem k charakteru dřeva byste ovšem neměli nechávat nůž dlouhodobě vlhký. Tento produkt do kuchyně má každopádně také pěkný motiv na čepeli, takže v kombinaci s dřevěnou rukojetí vypadá opravdu perfektně. Navíc jej dostanete v luxusní dárkové krabičce, takže může jít i o vhodný dárek.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tento kuchyňský nůž patří aktuálně mezi nejlépe hodnocené produkty mezi českými uživateli (listopad 2023). Kvitováno je jeho precizní a vizuálně zajímavé zpracování. Kromě toho dle uživatelů velmi dobře padne do ruky a je perfektně vyvážený. Pozitivně hodnocena je i jeho špičkově ostrá čepel, což však někteří jedinci s jistou nadsázkou uvádějí i jako negativum. Pokud se totiž daným nožem říznete, skutečně to bolí. Při práci byste tedy měli být opatrní.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Kuchyňský nůž XinZuo Yu zaujme špičkovým ostřím, stejně jako ergonomickou rukojetí. Díky tomu se s ním v kuchyni pracuje opravdu skvěle. Na tom se ostatně podílí i perfektní vyvážení. Mezi hlavní klady patří i tříletá záruka, zvýšená odolnost, stejně jako velmi zajímavá vizuální stránka. Extrémní ostrost je v případě nepozornosti možné považovat i za zápor, kterým je rovněž vyšší pořizovací cena, neboť se musíte připravit pár tisícovek.

Porovnání s alternativami

Kuchyňské nože s čínskou značkou XinZuo patří v poslední době k velmi oblíbeným. Ne všechno, co pochází z Číny, tedy musí být nutně nekvalitní. Kladně hodnocen je např. i obdobný model Yi B27, který má poněkud jiný tvar, ale jinak je téměř identický. Pokud byste hledali nějakou vysoce kvalitní, vizuálně zajímavou a cenově ekvivalentní alternativu od jiného výrobce, doporučit vám můžeme např. kuchyňský nůž F. Dick ze série 1905.

Závěrečné shrnutí

XinZuo Yu je kuchařský nůž, který lze používat na ovoce, zeleninu i maso. Práci usnadní velmi ostrou čepelí z damaškové a nerezové oceli, perfektním vyvážením a ergonomickou rukojetí ze dřeva. Navíc se jedná o velmi krásný nástroj, který se stane ozdobou každé kuchyně. Nejedná se sice o nejlevnější nůž na trhu, na druhou stranu není ani zdaleka nejdražší. Při jeho používání je ovšem na místě opatrnost, protože zvýšená ostrost nemusí být vždy ku prospěchu.

Parametr Tento produkt
Délka čepele (cm)

21

Materiál čepele

Damašková/nerezová ocel

Materiál rukojeti

Dřevo

Hmotnost (g)

248

Délka záruky

3 roky

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: XinZuo Yu | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se dlouhodobě věnuje spotřebitelské oblasti a online nakupování. Navíc má velmi rád vaření, takže s kuchyňskými noži a jejich vlastnostmi přichází pravidelně sám do kontaktu. Díky tomu se dokáže u jednotlivých produktů zaměřit na parametry, které jsou opravdu důležité. Dobře totiž ví, že se kvalitativně mohou jeden od druhého opravdu značně lišit.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze XinZuo Yu

XinZuo Yu

2 000 Kč Orientační cena