Menu

Recenze a srovnání Tescoma GrandChef Tescoma GrandChef

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Zmrzlinovače

Klady

  • Dobrá cena
  • Snadné čištění
  • Skladný
  • Tichý chod motoru
  • Dobré uživatelské recenze

Zápory

  • Dle některých uživatelů složitější
  • Základ zmrzliny musí být hustější
1 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Výrobník zmrzliny Tescoma GrandChef, vybavený chladicí nádobou, je kvalitní a cenově dostupný pomocník do kuchyně. V tomto případě je oproti kompresorovým zmrzlinovačům součástí procesu nachlazení nádoby v mrazáku několik hodin před přípravou zmrzliny.

Mezi jeho přednosti patří nejen jeho přijatelná cena, ale také optimální objem 0,8 litru, což je ideální varianta pro domácnost do přibližně 4 osob. S rozměry do 20 cm a hmotností 1,9 kg je tento zmrzlinovač ideální pro snadné přesouvání a skladování. Oceníte také jeho černobílý design, který snadno zapadne do vaší kuchyně. Nemusíte se bát složitého ovládání, má totiž pouze jedno tlačítko.

V balení Tescoma GrandChef najdete brožuru s recepty, která vám pomůže s prvními kroky v přípravě domácí zmrzliny.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Další uživatelé tento zmrzlinovač hodnotí velice pozitivně. Měl by mít, oproti jiným zmrzlinovačům, tichý chod motoru a doba přípravy je skutečně do 40 minut. Cena se některým recenzentům zdá vyšší, ale stále se jedná o alternativu kompresorových zmrzlinovačů, které jsou výrazně dražší. Někteří se také setkali s problémem nedostatku místa v mrazáku pro chladicí nádobu. Doporučujeme proto zohlednit rozměry ještě před koupí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tescoma GrandChef vyniká svou oblíbeností, dobrými uživatelskými recenzemi, cenovou dostupností a kvalitou. Snadno se ovládá, jelikož má pouze jedno tlačítko. Někomu by zde ovšem mohl chybět displej s časovačem, ten však u typu s chladicí nádobou není běžný. Vzhledem k tomu, že se některým uživatelům zdálo toto zařízení složitější, doporučujeme podrobně prostudovat návod k použití.

Porovnání s alternativami

Pokud je pro vás cena tohoto výrobníku zmrzliny příliš vysoká, jako alternativu doporučujeme Silvercrest SECM 12 C7, který v našem srovnání vyšel velice dobře. Disponuje větším objemem, ale je těžší a rozměrnější. Oba zmrzlinovače jsou s chladicí nádobou.

V případě, že vám vyloženě nevyhovuje typ s chladicí nádobou, podívejte se na kompresorové zmrzlinovače. Vyjdou sice cenově dráž a jsou těžší a větší, nemusíte však řešit předchlazování, protože jsou samochladicí. V našem srovnání si vedly dobře Primo PR406IM či Guzzanti GZ 151A.

Závěrečné shrnutí

Tescoma GrandChef je výrobník zmrzliny s chladicí nádobou. To zahrnuje nutnost nachlazení nádoby v mrazáku několik hodin před přípravou zmrzliny. V návaznosti na to doporučujeme ověřit si, zda budete mít v mrazáku na nádobu dostatek místa. Jedná se o zmrzlinovač ideální pro domácnost do zhruba čtyř osob. Uživatelé si ho cení pro jeho dobrou cenu, tichý chod motoru, snadné čištění a skladnost.

Pokud by pro vás chladicí nádoba byla překážkou, můžete se podívat na efektivnější zmrzlinovače – s kompresorem. Ty jsou samochladicí, ale zato větší, těžší a cenově nákladnější. V našem srovnání se velice dobře umístily například zmrzlinovače s kompresorem Guzzanti GZ 151A a Primo PR406IM.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tescoma

Typ

S chladicí nádobou

Materiál

Hliník, plast

Objem (l)

0,8

Hmotnost (kg)

1,9

Samochladicí

Ne

Výška (cm)

19

Šířka (cm)

17

Mytí v myčce

Ne

Doba přípravy (min)

20-40

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tescoma GrandChef | Hodnocení: Velmi dobré
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára si v průběhu let některé zmrzlinovače vyzkoušela, stala se jejich fanouškem a díky pečlivé rešerši vám poradí s jejich výběrem a používáním. Provede vás aktuálními trendy ve světě zmrzlinovačů, vysvětlí rozdíly mezi zmrzlinovači s kompresorem a chladicí nádobou a proč je důležité dbát na správnou výšku samotné nádoby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tescoma GrandChef

Tescoma GrandChef

1 000 Kč Orientační cena