Menu

Recenze a srovnání Apache Matto Bosch Performance 2021

92,3 % Celkové hodnocení

TOP produkt - pánské v kategorii Nejlepší krosová elektrokola

Klady

  • Motor Bosch
  • Nízká hmotnost
  • LCD displej

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nelze navýšit výkon
62 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánské krosové kolo Apache Bosch Performance pro rok 2021 se vyznačuje především využitím kvalitních materiálů a komponentů. Už jeho název napovídá, že o pohon se postará uznávaný motor značky Bosch o maximálním výkonu 250 W. Jedná se o nejvyšší možný výkon, který lze podle zákona u elektrokola využít. Některé modely dnes už ovšem nabízí i mnohem vyšší výkony s možností navýšení například při jízdě mimo pozemní komunikace nebo tam, kde je to zkrátka možné. V tomto případě tahle možnost chybí, i tak se ovšem jedná o slušný a dostačující výkon na klasické ježdění.

Stejně jako u většiny ostatních krosových kol, i zde má výška ráfku 28″ a můžete vybírat hned z několika různých velikostí rámu kola. Ten je vyrobený klasicky z hliníku, což také bývá poměrně standardní. Nechybí ani hydraulické kotoučové brzdy a odpružená vidlice. Tu můžete v případě potřeby i zamknout. Celkově provedení kola odpovídá jeho určení na rovné cesty a do mírnějšího terénu. Na jedno nabití s ním dojedete maximálně 155 km, což lze v době zařazení do našeho srovnání (květen 2021) označit za nadprůměrnou hodnotu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

125

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

18",20.5", 22"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

155

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

500

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Jak už bylo řečeno v úvodním odstavci, výkon motoru nelze navýšit. Pokud ale nepotřebujete velkou pomoc při vyšší rychlosti, měli byste si s tímto výkonem vystačit. V terénu jistě oceníte deset různých převodů. Co se týče pomoci od elektrokola při šlapání, lze volit z pěti různých režimů asistence podle toho, jak velkou podporu zrovna potřebujete. Čím vyšší, tím rychleji se ovšem bude vybíjet baterie. Nechybí ani takzvaný walk režim, na který jede kolo samo rychlostí zhruba 3 km/h a využijete ho při chůzi vedle kola.

O nějaké další přídavné výbavě elektrokola se nemusíme dlouze rozepisovat, kolo totiž v základu nemá žádná světla, nosič ani blatníky. To ale bývá u krosových a horských modelů zkrátka běžné a je potřeba vše dokupovat zvlášť. Váha dosahuje 20 kilogramů, což se může zdát v porovnání s klasickým kolem sice docela dost, mezi elektrokoly se ovšem jedná spíše o nízkou hodnotu.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x10

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hmotnost (kg)

20

Recenze motoru a názor expertů

Německá značka Bosch patří mezi špičkové a nejvíce uznávané výrobce pohonů elektrokol. Mnoho odborníků ze světa cyklistiky se shoduje na tom, že tyto motory jsou v současné době to nejlepší na trhu, co lze pořídit. Konkrétně tento model je vybaven řadou Performance Line, která je stvořena pro svižnější jízdu a sportovce.

Mezi největší výhody patří plynulá a přirozená jízda. I samotní uživatelé si chválí příjemnou pomoc při šlapání a říkají, že se kolo chová velmi předvídatelně a motor pomáhá přesně tak, jak je potřeba. Jedinou nevýhodou na motorech Bosch bývá problém s jejich dostupností, jelikož patří právem mezi nejžádanější a i ve specializovaných prodejnách vám je nejčastěji doporučí.

Závěr

Apache Bosch Performance patří mezi krosová kola, čemuž odpovídají i jeho základní parametry. Do terénu se vám bude hodit odpružená vidlice, kterou lze v případě potřeby zamknout. Vybavení baterií o poměrně slušné kapacitě zajistí dlouhý maximální dojezd, který byl v našem srovnání nadprůměrný. Připomínáme ale, že je potřeba počítat většinou s poměrně velkou rezervou a raději se na maximální udávanou vzdálenost nespoléhat. To ale platí u všech modelů. Baterie je napůl integrovaná do rámu, takže kolo oproti svým předchůdcům působí elegantně s čistým designem. Největší výhodou je kvalitní motor značky Bosch, což se ovšem odráží i na vysoké pořizovací ceně. Z toho důvodu ho můžeme doporučit spíše náročnějším uživatelům, kterým nevadí si navíc připlatit za další přídavné vybavení, jako jsou blatníky nebo světla.

Pokud sháníte spíše levnější model, přečtěte si také recenzi krosového elektrokola Leader Fox Denver 2020.

62 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apache Matto Bosch Performance 2021 | Hodnocení: 92,3 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Matto Bosch Performance 2021

Apache Matto Bosch Performance 2021

62 000 Kč Orientační cena