Recenze a porovnání Apache Tocho Nexus 2021 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apache Tocho Nexus 2021

71,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší skládací elektrokola

Klady

  • Vysoká nosnost
  • Plná výbava

Zápory

  • Pouze 3 převody
  • Dojezd max. 60 km
27 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apache Tocho Nexus 2021 je skládací elektrokolo s maximálním dojezdem 60 kilometrů. Na velké výlety ho nejspíš nevyužijete, pro pohyb cestu do práce či na nákup je ale dostatečný. Velikost ráfků kol je pro skládačky běžných 20″, rám má výšku 17″ palců. V nastupování vám nebude překážet žádný vyvýšený rám, což ocení například lidé vyššího věku, kterým by dělalo problém přes něj přehodit nohu.

Elektrický pohon se nachází na předním kole a jeho maximální výkon dosahuje 250 W, což je nejvyšší možný výkon, který povoluje zákon. Lze ho tedy považovat za dostatečný. Osazení klasickými V-brzdami sice není nejlepší řešení na trhu, na druhou stranu to u tohoto typu kola bývá docela běžné. To stejné platí i o pevné vidlici, odpružená bývá spíše doménou modelů určených do terénu. Kolo unese jezdce o maximální hmotnosti 130 kilogramů, takže se na něj nemusí bát sednout ani silnější pánové.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

130

Výška ráfku kol (palce)

20"

Výška rámu (palce)

17"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ne

Maximální dojezd (km)

60

Umístění baterie

Na sedlové tyči

Kapacita baterie (Wh)

375

Umístění pohonu

Přední

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Funkce kola se nastavují pomocí LED panelu na řídítkách. Vybrat můžete Walk režim, který usnadňuje vedení kola při chůzi, nebo jeden z 5 režimů asistence, což bývá u elektrokol poměrně běžné. I tak ovšem oceňujeme, že bohatý výběr režimů u takto cenově dostupného modelu zůstal. To už se ovšem nedá říct o převodech, ty totiž nabízí pouze tři, což lze považovat za už nízký a pro někoho možná i nedostačující počet. Stále ovšem platí, že pokud na kole plánujete jezdit pouze kratší trasy po městě nebo silnicích, pak by vám ani tato skutečnost neměla překážet.

Poměrně nízká cena naopak vůbec neovlivnila výbavu kola. To znamená, že má zkrátka vše, na co si jen vzpomenete. Mluvíme o blatnících, světlu a praktickému stojánku. Nechybí ani zadní nosič s nosností 25 kilogramů, kam můžete během jízdy uložit například tašku s nákupem. Celková váha kola přesahuje 22,5 kilogramů, což je docela standardní hodnota.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x3

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22,5

Recenze motoru a názor expertů

Apache je český výrobce kol a elektrokol. Některé své modely osazují elektrokomotory z vlastní produkce a Tocho Nexus z roku 2021 je toho jasným důkazem. V kole se nachází nábojový motor s označením Silent. Už jeho název napovídá, že se jedná o velmi tiché zařízení, na čemž se shodují i ti, kdo ho měli možnost vyzkoušet. Odborníci spíše vidí problém s umístěním a typem motoru jako takovým. Usazení na předním kole totiž poměrně ztěžuje ovladatelnost celého kola a oproti středovému motoru má také vyšší spotřebu energie. To se u tohoto kola odrazilo právě na krátkém dojezdu. Přední motory ovšem patří k těm levnějším a potěší naopak nízkou cenou. Pokud je navíc baterie umístěna na sedlové tyči, což v tomto případě platí, dočkáte se navíc hezky rovnoměrného rozložení hmotnosti, protože ji motor vepředu vyrovnává.

Závěr

Apache Tocho Nexus z roku 2021 doporučujeme těm, kdo shání cenově přijatelné přibližovadlo s elektrickým pohonem na cesty do práce, do obchodu či po městě. Myslete na to, že 60 km dojezd je opravdu maximální a většinou musíte počítat ještě s poměrně velkou rezervou, takže se hodí spíše jen na kratší cesty. Rozhodně to není stroj, na kterém byste mohli vyrazit na dlouhý výlet a už vůbec se nehodí do terénu. I přes nízkou pořizovací cenu má veškerou potřebnou výbavu, což považujeme za velkou výhodu. Mezi nevýhody patří naopak pouze třístupňová převodovka a již zmiňovaný krátký dojezd.

Maximální délka dojezdu bývá při výběru vhodného elektrokola poměrně zásadním kritériem a pokud i vy patříte mezi uživatele, kteří by ocenili vyšší hodnotu, pak se podívejte například na Leader Fox Tifton 2020.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apache Tocho Nexus 2021 | Hodnocení: 71,3 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Tocho Nexus 2021

Apache Tocho Nexus 2021

27 000 Kč Orientační cena