Recenze a porovnání Leader Fox Tifton 2020 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Tifton 2020

Doporučujeme Při nákupu v kategorii skládacích elektrokol

Datum doporučení: Květen 2020

81,0 % Celkové hodnocení
  • Dobrá kapacita baterie
  • Displej
  • Offroad režim
  • Nižší nosnost
  • Zadní umístění motoru i baterie
32 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládací kolo Leader Fox Tifton 2020 nabídne dobrý výkon a dojezd. Ve městě sice využijete jen nominální výkon 250 W, mimo silnice si však můžete dopřát offroad režim, kdy vás popožene až 350 W. Průměrný dojezd 80 km a maximální dojezd 120 km jsou hodnoty, které patří v rámci kategorie skládacích kol ke standardu. Hůř je na tom toto elektrokolo s nosností, uveze jen 100 kg, což by osobám ve vyšších váhových kategoriích nemuselo vyhovovat. Co se průměru kol týče, můžete si vybrat ze dvou variant – 20″ nebo 28″.

Tento model je vybaven baterií i pohonem v zadní části kola. To sice zaručí, že přední kolo nepodkluzuje, zároveň však přispívá k rychlejšímu opotřebení zadní pneumatiky. Také z hlediska optimálního těžiště by bylo lepší využit baterii na rámu nebo na sedlové tyči. Na druhou stranu však kapacita baterie dosahuje 576 Wh, což v našem srovnání i na trhu představuje hodnotu nadprůměrnou. V-brzdy jsou lehčí než hydraulické a na ježdění po městě bohatě stačí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

100

Výška ráfku kol (palce)

20", 28"

Výška rámu (palce)

20"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

80

Maximální dojezd (km)

120

Odpružená vidlice

Ne

Brzdy

V-brzdy

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

576

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

350

Vybavení a hmotnost

Jestli v předešlém odstavci bylo možné najít nějaký ten nedostatek, v tomto už jej nenajdeme. Elektrokolo je vybavené všemi náležitostmi, které jsou ve městě potřebné – nosič, stojánek, dokonce i USB konektor pro připojení mobilu. Převodovka 1×7 patří sice k jednodušším na trhu, pro projížďky ve městech a v lehčím terénu však bohatě postačí. Pět režimů vám pomůže nastavit míru asistence, která vám vyhovuje, a WALK režim vám uleví při vedení kola do strmějšího kopce. S tímto elektrokolem se prostě příliš nenadřete, hmotnost necelých 22 kg navíc patří k nejnižším v našem srovnání.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

21,7

Závěr

Díky motoru, který umožňuje zvýšení výkonu na 350 W si na elektrokole Leader Fox Tifton 2020 můžete užít jak bezstarostnou jízdu po městských silnicích, tak i rychlejší offroad režim. Baterie má velkorysou kapacitu 576 Wh, což zajistí lepší dojezdové možnosti. Ty se u tohoto modelu zastavily na 120 km. Elektrokolo má standardní převodovku 1×7 a 5 režimů asistence během šlapání. Ani během chůze se však zbytečně nenadřete díky WALK režimu a nízké hmotnosti elektrokola. Na druhou stranu však kvůli nosnosti pouze 100 kg nebude tento model vhodný pro jezdce vyšších váhových kategorií. V jeho neprospěch mluví také umístění pohonu i baterie v zadní části. Pokud byste ocenili spíš středový motor a o něco větší nosnost, můžete se začíst mezi řádky recenze Leader Fox Harlan 2019.

32 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Leader Fox Tifton 2020 | Hodnocení: 81,0 %
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leader Fox Tifton 2020

Leader Fox Tifton 2020

32 000 Kč Orientační cena