Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Tifton 2020

Doporučujeme Při nákupu v kategorii skládacích elektrokol

Datum doporučení: Květen 2020

  • Dobrá kapacita baterie
  • Displej
  • Offroad režim
  • Nižší nosnost
  • Zadní umístění motoru i baterie
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládací kolo Leader Fox Tifton 2020 nabídne dobrý výkon a dojezd. Ve městě sice využijete jen nominální výkon 250 W, mimo silnice si však můžete dopřát offroad režim, kdy vás popožene až 350 W. Průměrný dojezd 80 km a maximální dojezd 120 km jsou hodnoty, které patří v rámci kategorie skládacích kol ke standardu. Hůř je na tom toto elektrokolo s nosností, uveze jen 100 kg, což by osobám ve vyšších váhových kategoriích nemuselo vyhovovat. Co se průměru kol týče, můžete si vybrat ze dvou variant – 20″ nebo 28″.

Tento model je vybaven baterií i pohonem v zadní části kola. To sice zaručí, že přední kolo nepodkluzuje, zároveň však přispívá k rychlejšímu opotřebení zadní pneumatiky. Také z hlediska optimálního těžiště by bylo lepší využit baterii na rámu nebo na sedlové tyči. Na druhou stranu však kapacita baterie dosahuje 576 Wh, což v našem srovnání i na trhu představuje hodnotu nadprůměrnou. V-brzdy jsou lehčí než hydraulické a na ježdění po městě bohatě stačí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Unisex
Nosnost (kg) 100
Výška ráfku kol (palce) 20", 28"
Výška rámu (palce) 20"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 80
Maximální dojezd (km) 120
Odpružená vidlice Ne
Brzdy V-brzdy
Umístění baterie Nosičová
Kapacita baterie (Wh) 576
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

Jestli v předešlém odstavci bylo možné najít nějaký ten nedostatek, v tomto už jej nenajdeme. Elektrokolo je vybavené všemi náležitostmi, které jsou ve městě potřebné – nosič, stojánek, dokonce i USB konektor pro připojení mobilu. Převodovka 1×7 patří sice k jednodušším na trhu, pro projížďky ve městech a v lehčím terénu však bohatě postačí. Pět režimů vám pomůže nastavit míru asistence, která vám vyhovuje, a WALK režim vám uleví při vedení kola do strmějšího kopce. S tímto elektrokolem se prostě příliš nenadřete, hmotnost necelých 22 kg navíc patří k nejnižším v našem srovnání.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x7
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 21,7

Závěr

Díky motoru, který umožňuje zvýšení výkonu na 350 W si na elektrokole Leader Fox Tifton 2020 můžete užít jak bezstarostnou jízdu po městských silnicích, tak i rychlejší offroad režim. Baterie má velkorysou kapacitu 576 Wh, což zajistí lepší dojezdové možnosti. Ty se u tohoto modelu zastavily na 120 km. Elektrokolo má standardní převodovku 1×7 a 5 režimů asistence během šlapání. Ani během chůze se však zbytečně nenadřete díky WALK režimu a nízké hmotnosti elektrokola. Na druhou stranu však kvůli nosnosti pouze 100 kg nebude tento model vhodný pro jezdce vyšších váhových kategorií. V jeho neprospěch mluví také umístění pohonu i baterie v zadní části. Pokud byste ocenili spíš středový motor a o něco větší nosnost, můžete se začíst mezi řádky recenze Leader Fox Harlan 2019.

30 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leader Fox Tifton 2020

Leader Fox Tifton 2020

30 000 Kč Orientační cena