Menu

Nemá

Recenze a srovnání Crussis e-Country 7.6 2021

Doporučujeme Při nákupu v kategorii městských elektrokol

Datum doporučení: Únor 2021

92,3 % Celkové hodnocení
  • Maximální dojezd 130 km
  • Výkon 500 W
  • Hydraulické brzdy
  • USB konektor
  • Chybí světla
  • Vyšší cena
42 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Crussis patří k městským modelům. V dané kategorii vyniká především dojezdem, ten je maximálně 130 a průměrně 100 km. Patří také k modelům s poměrně vysokým výkonem, v tomto případě 500 W. Ten sice ve městě nevyužijete, silnější motor se ale méně opotřebovává.

Duralový rám najdete prakticky u všech elektrokol na trhu, a nemáme mu tak co vytknout. Nosnost 120 kg je také pro elektrokola typická. U rámu můžete vybírat ze dvou výšek, 17″ verze je vhodná pro osoby s výškou okolo 165 cm, jezdci s vyšší postavou ocení spíše 19″ rám.

Ačkoliv jde o městský model, najdete u něj hydraulické brzdy, které jsou běžnější u horských a krosových kol. Baterii i pohon najdete ve středu kola, což je nejlepší možná varianta.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Unisex
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 27,5"
Výška rámu (palce) 17",19"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 100
Maximální dojezd (km) 130
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 522
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 500

Vybavení a hmotnost

Výběr z osmi převodů, který elektrokolo Crussis nabízí, je u městských modelů běžný. Stejně jako většina elektrokol, i toto má pět asistenčních režimů a nechybí mu ani režim chůze. K výbavě kola máme pouze jednu výtku, chybí mu světla, která jsou u městských modelů obvyklá. Nepostrádá ale nosič, blatníky ani stojánek. Nechybí mu ani USB konektor k připojení drobné elektroniky, který zatím není u elektrokol úplnou samozřejmostí.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x8
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
USB konektor Ano

Závěr

Městské elektrokolo Crussis e-Country 7.6 2021 nabízí vynikající parametry, za které by se nemusel stydět ani kdejaký krosový nebo horský model. Silnou stránkou kola je hlavně maximální dojezd 130 km, výkon 500 W a hydraulické brzdy. Dostupné rozměry jsou vhodné pro osoby od 165 cm nahoru. Ve výbavě kola potěší USB konektor, postrádá ale světla. Kromě absence světel může být určitou nevýhodou také cena tohoto modelu, pokud hledáte o něco dostupnější řešení, možná se vám bude líbit elektrokolo Leader Fox Park City 2020.

42 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis e-Country 7.6 2021 | Hodnocení: 92,3 %
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Crussis e-Country 7.6 2021

Crussis e-Country 7.6 2021

42 000 Kč Orientační cena