Recenze a porovnání Crussis e-Country 7.6 2021 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Country 7.6 2021

92,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Maximální dojezd 130 km
  • Výkon 500 W
  • Hydraulické brzdy
  • USB konektor

Zápory

  • Chybí světla
  • Vyšší cena
42 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Crussis patří k městským modelům. V dané kategorii vyniká především dojezdem, ten je maximálně 130 a průměrně 100 km. Patří také k modelům s poměrně vysokým výkonem, v tomto případě 500 W. Ten sice ve městě nevyužijete, silnější motor se ale méně opotřebovává.

Duralový rám najdete prakticky u všech elektrokol na trhu, a nemáme mu tak co vytknout. Nosnost 120 kg je také pro elektrokola typická. U rámu můžete vybírat ze dvou výšek, 17″ verze je vhodná pro osoby s výškou okolo 165 cm, jezdci s vyšší postavou ocení spíše 19″ rám.

Ačkoliv jde o městský model, najdete u něj hydraulické brzdy, které jsou běžnější u horských a krosových kol. Baterii i pohon najdete ve středu kola, což je nejlepší možná varianta.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17",19"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

100

Maximální dojezd (km)

130

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

522

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Vybavení a hmotnost

Výběr z osmi převodů, který elektrokolo Crussis nabízí, je u městských modelů běžný. Stejně jako většina elektrokol, i toto má pět asistenčních režimů a nechybí mu ani režim chůze. K výbavě kola máme pouze jednu výtku, chybí mu světla, která jsou u městských modelů obvyklá. Nepostrádá ale nosič, blatníky ani stojánek. Nechybí mu ani USB konektor k připojení drobné elektroniky, který zatím není u elektrokol úplnou samozřejmostí.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

USB konektor

Ano

Klady a zápory

Začneme-li nevýhodami, elektrokolo Crussis postrádá světla, která je nutné v případě zájmu dokoupit. Nejde přitom o nijak levný model, také vyšší cena tak může být pro řadu uživatelů zásadní nevýhodou. Ocenit naopak můžeme zejména výkonný motor s dlouhým dojezdem, hydraulické brzdy nebo USB konektor k dobíjení drobné elektroniky.

Závěr

Městské elektrokolo Crussis e-Country 7.6 2021 nabízí vynikající parametry, za které by se nemusel stydět ani kdejaký krosový nebo horský model. Silnou stránkou kola je hlavně maximální dojezd 130 km, výkon 500 W a hydraulické brzdy. Dostupné rozměry jsou vhodné pro osoby od 165 cm nahoru. Ve výbavě kola potěší USB konektor, postrádá ale světla. Kromě absence světel může být určitou nevýhodou také cena tohoto modelu, pokud hledáte o něco dostupnější řešení, možná se vám bude líbit elektrokolo Leader Fox Park City 2020.

42 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis e-Country 7.6 2021 | Hodnocení: 92,3 %
Eliška Srncová patří k redaktorům, kteří se o svá témata starají dlouhodobě, elektrokola má pod palcem více než tři roky. Díky tomu vám osvětlí, s jakými parametry můžete u městských elektrokol počítat a bez jaké výbavy se neobejdete. Poradí vám také, jestli je městské elektrokolo to pravé pro vaše potřeby a jaké vlastnosti najdete u dalších typů elektrokol. Milovníkům výletů může pomoci třeba také s výběrem stanu nebo dalekohledu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Country 7.6 2021

Crussis e-Country 7.6 2021

42 000 Kč Orientační cena