Recenze a porovnání Leader Fox Park City 2020 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Park City 2020

83,9 % Hodnocení
redakce

Cena/výkon - dámské

Nejlepší městská elektrokola

Klady a zápory

Klady

  • USB konektor
  • Všechny nezbytné prvky výbavy
  • Poměr ceny a výkonu

Zápory

  • Lehce vyšší hmotnost
  • Zadní umístění pohonu a baterie
  • Kotoučové brzdy
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud se zaměříme na základní parametry, Leader Fox Park City 2020 se drží hodnot, které jsou mezi městskými elektrokoly poměrně běžné. Nosnost 120 kg, průměrný dojezd 80 km a maximální dojezd 120 km jsou hranice, které nepřekračují ani mnohem dražší modely. Velmi dobré možnosti máte při výběru výšek ráfku a rámu, na trhu je totiž k dostání více variant.

Co se týče konstrukčního řešení, baterie je umístěná na nosiči, což zlepšuje možnosti manipulace. Toto řešení je často k vidění právě u městských kol. Zadní pohon zaručí, že přední kolo nebude podkluzovat a napomůže lepšímu přenosu točivého momentu. Naopak však může vést k rychlejšímu opotřebení zadní pneumatiky. Ideálem by byl motor středový. Díky výkonu 350 W si můžete užít i offroad režim. Kotoučové brzdy sice nejsou hydraulické, ale do města budou v pohodě stačit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

16,5", 18" 20", 28"

Výška rámu (palce)

16,5", 18", 20"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

80

Maximální dojezd (km)

120

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Kotoučové

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

576

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

350

Vybavení a hmotnost

Také v oblasti vybavení nenajdeme nic, čím by toto elektrokolo vyčnívalo ze své kategorie. Nabídne standardních 5 režimů asistence a sedm převodů, samozřejmostí je i WALK režim, který využijete při vedení kola do strmého kopce. Jako většina městských kol na trhu je vybavené světly, nosičem, blatníky i stojánkem. Výhodou je také USB konektor, do kterého můžete zapojit například mobil a dobít si jej během cesty. Hmotnost 25 kg se šplhá spíš k horní hranici, rozhodně ji však zásadním způsobem nepřekračuje.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

25

Závěrem

Dámské elektrokolo Leader Fox Park City 2020 patří k modelům, které nabídnou dobrou kvalitu za nepříliš vysokou cenu. Ve většině parametrů patří k průměru na trhu. Potěší vás USB konektor pro nabití mobilu za jízdy a 350W výkon motoru, díky němuž si užijete offroad režim. Naopak v neprospěch tohoto elekrokola mluví kotoučové brzdy a umístění motoru vzadu. Pokud plánujete jezdit jen po městě, není důvod k zármutku. Pokud ovšem patříte k dobrodruhům, kteří nechtějí kolo jen do města, ale i do přírody, možná spíše oceníte hydraulické brzdy a středový motor kola Leader Fox Vivalo 2019.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Leader Fox Park City 2020 | Hodnocení: 83,9 %
Eliška Srncová patří k redaktorům, kteří se o svá témata starají dlouhodobě, elektrokola má pod palcem více než tři roky. Díky tomu vám osvětlí, s jakými parametry můžete u městských elektrokol počítat a bez jaké výbavy se neobejdete. Poradí vám také, jestli je městské elektrokolo to pravé pro vaše potřeby a jaké vlastnosti najdete u dalších typů elektrokol. Milovníkům výletů může pomoci třeba také s výběrem stanu nebo dalekohledu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leader Fox Park City 2020

Leader Fox Park City 2020

30 000 Kč Orientační cena