Recenze Spirit Joy (2021) - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Spirit Joy (2021)

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Nejlepší skládací elektrokola

Klady

  • Výbava do města
  • Skladnost

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Kratší dojezd
  • Nižší výkon
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládací elektrokolo Joy patřilo v době psaní recenze (květen 2022) zhruba do střední cenové kategorie. Nosnost modelu je pouhých 110 kg, což není mnoho a u skládacích modelů se často setkáváme s vyššími hodnotami. Dojezd 90 km není úplně špatný, najdou se ale i modely s delším dojezdem (100 km a více), bude tedy ideální počítat s tímto kolem hlavně na kratší trasy. Vzhledem k neodpružené vidlici, která je pro skládací kola typická, by ani jízda po delší trase nemusela být příliš pohodlná.

Nechybí klasické v-brzdy, ty jsou opět u skládacích kol běžné a do lehčího terénu bohatě vystačí. Pohon i baterii najdete v zadní části kola, stejně jako u většiny skládacích modelů. Díky tomu bude kolo dobře ovladatelné, jeho zadní část se ale může více opotřebovávat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Spirit

Rok výroby

2 021

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

110

Výška ráfku kol (palce)

20

Výška rámu (palce)

16,5

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ne

Maximální dojezd (km)

90

Umístění baterie

Nosičová

Značka baterie

Samsung

Kapacita baterie (Wh)

468

Nabíječka (A)

2

Umístění pohonu

Zadní

Značka motoru

Bafang

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Výbava je pro skládací model poměrně typická – to znamená menší počet převodů i režimů asistence, doplněný plnou výbavou do města. Převodů opravdu najdete u tohoto modelu pouze 6 a režimy asistence jen 3, opět ale záleží na plánovaném využití, do města a na kratší výlety si s obojím vystačíte. V „městské“ výbavě potom nechybí světla, blatníky, nosič ani stojánek, máte tedy vše, co na cesty do školy či do práce budete potřebovat.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x6

Režimy asistence

3

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

23

Klady a zápory

Pozitivem modelu Joy je pochopitelně plná výbava a skládací konstrukce, se kterou můžete vyrazit i na cesty. Jinak se drží hodnot typických pro skládací modely a s nimi spojených nevýhod, jako je neodpružená vidlice, menší počet režimů asistence nebo kratší dojezd.

Porovnání s alternativami

Pokud vám nevadí připlatit si pár tisíc navíc, s elektrokolem Lovelec Izar 2022 získáte vyšší výkon motoru 500 W i o něco delší 100km dojezd. Oproti modelu Joy má také vyšší nosnost, zvládne až 140 kg, a nabízí o jeden převod na přehazovačce navíc. Stále jde ale o model vhodný hlavně do města, záleží tedy, jak moc je pro vás toto zlepšení důležité.

V podstatě totožné parametry, jako má model Spirit Joy, nabízí také elektrokolo Lovelec Lugo 2022. I cenově se tyto dva produkty shodují. Můžete tak zvážit, které kolo vám více vyhovuje designově, popřípadě kterému výrobci dáváte přednost.

Závěr

Skládací model Spirit Joy 2021 ničím příliš nevyniká. Dojezd 90 km není špatný, konkurence jej ale překonává. Výkon 250 W je spíše základ, stejně jako výběr ze 6 převodů a 3 režimů asistence. Silnou stránkou je tak snad jen výbava, která zahrnuje všechny prvky nutné pro bezpečnou a pohodlnou jízdu ve městě. I ta je ale u skládacích elektrokol běžná. Celkově tak můžeme tento model označit za standardní variantu ve střední cenové kategorii. Pokud hledáte o něco lepší parametry, podívejte se např. na recenzi elektrokola Lovelec Izar 2022.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Spirit Joy (2021) | Hodnocení: Dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Spirit Joy (2021)

Spirit Joy (2021)

30 000 Kč Orientační cena