Recenze a test Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ | Arecenze
Menu

Recenze a test Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ

 • Ideální parní tlak
 • Chybí nádobka na mléko
1 800 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Výkon
 • 6,5/10
  Objem a údržba
 • 7,5/10
  Vybavení
 • 3,3/10
  Funkce
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ připravuje kávu z kapslí značky Tchibo. Nabídka kávy je v tomto případě široká, ale zároveň má značka v nabídce pouze kávové a čajové kapsle. Některé kávovary značky Tchibo jsou proto vybaveny navíc také šlehačem mléka či parní tryskou. Konkrétně tento model však tuto funkci postrád a připraví vám tedy pouze kávu či čaj. Pokud máte rádi kávu s napěněným mlékem, budete si potřebovat dokoupit navíc pěnič mléka.

Objem nádržky na vodu je 0,7 litru, což bylo v době napsání této recenze (listopad 2018) mírně pod průměrem. Napovídá také, že přístroj je vhodný spíše pro domácí použití než do kanceláře. Parní tlak dosahuje 15 barů, což je ideální hodnota pro domácí přípravu espressa. Kávovary značky Tchibo se však vyznačují volitelným tlakem a to mezi třemi úrovněmi. Ty odpovídají určeným kapslím, typu a objemu kávy. Přístroj se i přes svůj vysoký příkon poměrně dlouho zahřívá. Od zapnutí mu to zabere 40 sekund, což je o 15 sekund více, než byl tehdejší průměr. Pomocí tlačítek můžete přístroj zapnout a volit jeden ze tří režimů, tedy tlaků, přípravy kávy. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Saeco

Kapsle

Tchibo

Nádobka na mléko

Ne

Objem vody (l)

0,7

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 850

Rychlost nahřátí (s)

40

Typ ovládání

Tlačítka


Vybavení a funkce

Vybavení kávovaru Tchibo lze hodnotit jako základní. Samozřejmostí je automatické vypnutí po určité době nečinnosti, odnímatelná nádoba na vodu a výškově nastavitelný tácek, díky kterému umístíte pod výpusť různě velké šálky. Jedinou funkcí navíc je zásobník na použité kávové kapsle, díky kterému nemusíte každou kapsli zvlášť vyhazovat, což může být při přípravě většího počtu káv poměrně nepohodlné. Ostatní funkce tento model nemá. Odvápňování budete muset provádět manuálně za pomoci speciálního přípravku. Jelikož je ovládání velice jednoduché, není přístroj vybaven ani displejem. Absence nádobky na mléko způsobuje také absenci funkce cappuccino jedním stiskem.

Z pohledu rozměrů se jedná o průměrně velký kávovar, je pouze o něco hlubší než ostatní. Průměr však přesahuje jeho hmotnost. Ta však není příliš důležitým parametrem, protože kávovar bude pravděpodobně umístěný na stálém místě a nebudete s ním příliš často hýbat.

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Funkce odvápňování

Ne

Zásobník na použité kapsle

Ano

Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Výška (cm)

26,5

Šířka (cm)

15

Hloubka (cm)

36

Hmotnost (kg)

4

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ je určený na kávové kapsle značky Tchibo. Ty nabízejí pouze kapsle s kávou a čajem. Výhodou je optimální tlak 15 barů, zásobník na použité kapsle či možnost volby tří tlaků pro přípravu různých druhů káv. Nevýhodou je absence nádobky na mléko a také mléčných kapslí. Pokud tedy preferujete nápoje s mléčnou pěnou, budete buď potřebovat zvláštní pěnič nebo či  kávovar, který vám ji vytvoří. Tím je například DeLonghi EN 500.W, který funguje na kapsle Nespresso.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}
1 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ

Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ

1 800 Kč Orientační cena