Recenze a test Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ

Hodnocení:

63,1 %

Klady:

Ideální parní tlak

Zápory:

Chybí nádobka na mléko

1 800 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,3 6,5 7,5 3,3 63,1 %

Souhrnné údaje 

Kávovar Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ připravuje kávu z kapslí značky Tchibo. Nabídka kávy je v tomto případě široká, ale zároveň má značka v nabídce pouze kávové a čajové kapsle. Některé kávovary značky Tchibo jsou proto vybaveny navíc také šlehačem mléka či parní tryskou. Konkrétně tento model však tuto funkci postrád a připraví vám tedy pouze kávu či čaj. Pokud máte rádi kávu s napěněným mlékem, budete si potřebovat dokoupit navíc pěnič mléka.

Objem nádržky na vodu je 0,7 litru, což bylo v době napsání této recenze (listopad 2018) mírně pod průměrem. Napovídá také, že přístroj je vhodný spíše pro domácí použití než do kanceláře. Parní tlak dosahuje 15 barů, což je ideální hodnota pro domácí přípravu espressa. Kávovary značky Tchibo se však vyznačují volitelným tlakem a to mezi třemi úrovněmi. Ty odpovídají určeným kapslím, typu a objemu kávy. Přístroj se i přes svůj vysoký příkon poměrně dlouho zahřívá. Od zapnutí mu to zabere 40 sekund, což je o 15 sekund více, než byl tehdejší průměr. Pomocí tlačítek můžete přístroj zapnout a volit jeden ze tří režimů, tedy tlaků, přípravy kávy. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Saeco 43 % Krups, 21 % Bosch, 21 % De'Longhi, 7 % Tchibo, 7 % Saeco
Kapsle  Tchibo 36 % Nescafé Dolce Gusto, 29 % Nespresso, 21 % Tassimo, 14 % Tchibo
Nádobka na mléko  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Objem vody (l)  0,7 0,85
Parní tlak (bar)  15 13,64
Příkon (W)  1 850 1 442,14
Rychlost nahřátí (s)  40 26,15
Typ ovládání  tlačítka 36 % tlačítka, 29 % pákové/posuvné, 21 % stiskem panelu, 14 % dotykové/membránové

Vybavení a funkce

Vybavení kávovaru Tchibo lze hodnotit jako základní. Samozřejmostí je automatické vypnutí po určité době nečinnosti, odnímatelná nádoba na vodu a výškově nastavitelný tácek, díky kterému umístíte pod výpusť různě velké šálky. Jedinou funkcí navíc je zásobník na použité kávové kapsle, díky kterému nemusíte každou kapsli zvlášť vyhazovat, což může být při přípravě většího počtu káv poměrně nepohodlné. Ostatní funkce tento model nemá. Odvápňování budete muset provádět manuálně za pomoci speciálního přípravku. Jelikož je ovládání velice jednoduché, není přístroj vybaven ani displejem. Absence nádobky na mléko způsobuje také absenci funkce cappuccino jedním stiskem.

Z pohledu rozměrů se jedná o průměrně velký kávovar, je pouze o něco hlubší než ostatní. Průměr však přesahuje jeho hmotnost. Ta však není příliš důležitým parametrem, protože kávovar bude pravděpodobně umístěný na stálém místě a nebudete s ním příliš často hýbat. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Cappuccino jedním stiskem  Ne 79 % Ne, 21 % Ano
Funkce odvápňování  Ne 57 % Ano, 43 % Ne
Zásobník na použité kapsle  Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano 100 % Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí  Ano 100 % Ano
Výška (cm) 26,5 28,11
Šířka (cm) 15 17,61
Hloubka (cm) 36 28,15
Hmotnost (kg) 4 3,27

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ je určený na kávové kapsle značky Tchibo. Ty nabízejí pouze kapsle s kávou a čajem. Výhodou je optimální tlak 15 barů, zásobník na použité kapsle či možnost volby tří tlaků pro přípravu různých druhů káv. Nevýhodou je absence nádobky na mléko a také mléčných kapslí. Pokud tedy preferujete nápoje s mléčnou pěnou, budete buď potřebovat zvláštní pěnič nebo či  kávovar, který vám ji vytvoří. Tím je například DeLonghi EN 500.W, který funguje na kapsle Nespresso.

Datum:
Produkt: Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ
Hodnocení: 63,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test