Menu

Recenze a porovnání Nespresso DeLonghi EN 500.W

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Nespresso

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Šlehač mléka
  • Vysoký tlak
  • Vyšší cena
  • Chybí displej
5 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tento designově zajímavý kávovar na kapsle značky Nespresso můžete najít také pod názvem Lattissima One EN500.W. Značka Nespresso se vyznačuje sortimentem vysoce kvalitní kávy. Nenabízí však doplňkový sortiment v podobě nápojů, jako je horká čokoláda či čaj, jako například značka Nescafé, v kapslích nenajdete ani mléko. Mléčnou pěnu ale kávovar připravuje, a to díky automatickému šlehači, navíc přímo z čerstvého mléka. Nemusíte se tedy spoléhat na sušené náhražky v kapslích.

Nádržka na vodu má objem 1 litr, což je dostatečné množství pro přípravu kávy i pro větší počet osob. Tento kávovar se vyznačuje vysokým parním tlakem 19 barů, který přesahuje jak průměr typický pro kapslové modely, tak doporučenou hodnotu pro domácí přípravu espressa. Můžete si tedy být jistí, že káva bude správně extrahovaná a dočkáte se kvalitního espressa. Mírně podprůměrný příkon 1400 wattů má vliv zejména na předehřívání přístroje, které trvá 25 sekund. Kávovar se ovládá pomocí tlačítek, která jsou umístěná na horní straně. U některých modelů probíhá ovládání pomocí dotykového panelu, který mnohdy zaručuje snazší čištění.

Parametr Tento produkt
Výrobce De'Longhi
Kapsle Nespresso
Nádobka na mléko Ano
Objem vody (l) 1
Parní tlak (bar) 19
Příkon (W) 1 400
Rychlost nahřátí (s) 25
Typ ovládání Tlačítka

Vybavení a funkce

Vybavení kávovaru De’Longhi odpovídá jeho vyšší pořizovací hodnotě. Oproti některým dražším modelům chybí jen displej, jinak se kávovaru nedá nic vytknout. Díky šlehači mléka nepostrádá ani funkci cappuccino jedním stiskem. Odvápňování je jednodušší díky speciálnímu režimu, stačí pouze přidat vhodný přípravek. Použité kaple jsou shromažďovány v zásobníku, nemusíte tedy po každé přípravě kávy kapsli zvlášť vyhazovat. Samozřejmostí je odnímatelná nádržka na vodu, automatické vypnutí v případě nečinnosti a také nastavitelná výška tácku. Ta umožňuje přizpůsobit prostor výšce šálku či sklenice, do které chcete kávu připravit.

Rozměry tohoto přístroje jsou poměrně standardní, pouze hmotnost patří k vyšším. S kávovarem ale pravděpodobně nebudete příliš často manipulovat, takže vás jeho hmotnost nijak zvlášť neovlivní.

Parametr Tento produkt
Displej Ne
Cappuccino jedním stiskem Ano
Funkce odvápňování Ano
Zásobník na použité kapsle Ano
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 25,6
Šířka (cm) 15,4
Hloubka (cm) 32,4
Hmotnost (kg) 4,2

Naše hodnocení a závěr

Kávovar DeLonghi EN 500.W potěší i náročnější uživatele. Díky vysokému parnímu tlaku 19 barů je schopný připravit kvalitní espresso, které lze doplnit čerstvým šlehaným mlékem a vytvořit tak cappuccino jedním stiskem. Je vhodný pro přípravu kapslí značky Nespresso, které se vyznačují kvalitní kávou, avšak chybí jim doplňkový sortiment v podobě horké čokolády či čajů. Tato značka je tedy vhodná pouze pro konzumenty a milovníky kávy. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, která se však pozitivně odráží ve funkcích.

Pokud ale nevyžadujete tolik vybavený přístroj a chcete trochu ušetřit, doporučujeme Nespresso Krups XN 300. Budete ale muset oželet čerstvě napěněné mléko a vsadit na sušenou variantu v kapsli.

5 300 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nespresso DeLonghi EN 500.W

Nespresso DeLonghi EN 500.W

5 300 Kč Orientační cena