Menu

Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 500.W

83,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Kávovary na kapsle Nespresso

Klady

  • Šlehač mléka
  • Vysoký tlak

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí displej
5 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tento designově zajímavý kávovar na kapsle značky Nespresso můžete najít také pod názvem Lattissima One EN500.W. Značka Nespresso se vyznačuje sortimentem vysoce kvalitní kávy. Nenabízí však doplňkový sortiment v podobě nápojů, jako je horká čokoláda či čaj, jako například značka Nescafé, v kapslích nenajdete ani mléko. Mléčnou pěnu ale kávovar připravuje, a to díky automatickému šlehači, navíc přímo z čerstvého mléka. Nemusíte se tedy spoléhat na sušené náhražky v kapslích.

Nádržka na vodu má objem 1 litr, což je dostatečné množství pro přípravu kávy i pro větší počet osob. Tento kávovar se vyznačuje vysokým parním tlakem 19 barů, který přesahuje jak průměr typický pro kapslové modely, tak doporučenou hodnotu pro domácí přípravu espressa. Můžete si tedy být jistí, že káva bude správně extrahovaná a dočkáte se kvalitního espressa. Mírně podprůměrný příkon 1400 wattů má vliv zejména na předehřívání přístroje, které trvá 25 sekund. Kávovar se ovládá pomocí tlačítek, která jsou umístěná na horní straně. U některých modelů probíhá ovládání pomocí dotykového panelu, který mnohdy zaručuje snazší čištění.

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem nádobky na vodu (l)

1

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 400

Rychlost nahřátí (s)

25

Vybavení a funkce

Vybavení kávovaru De’Longhi odpovídá jeho vyšší pořizovací hodnotě. Oproti některým dražším modelům chybí jen displej, jinak se kávovaru nedá nic vytknout. Díky šlehači mléka nepostrádá ani funkci cappuccino jedním stiskem. Odvápňování je jednodušší díky speciálnímu režimu, stačí pouze přidat vhodný přípravek. Použité kaple jsou shromažďovány v zásobníku, nemusíte tedy po každé přípravě kávy kapsli zvlášť vyhazovat. Samozřejmostí je odnímatelná nádržka na vodu, automatické vypnutí v případě nečinnosti a také nastavitelná výška tácku. Ta umožňuje přizpůsobit prostor výšce šálku či sklenice, do které chcete kávu připravit.

Rozměry tohoto přístroje jsou poměrně standardní, pouze hmotnost patří k vyšším. S kávovarem ale pravděpodobně nebudete příliš často manipulovat, takže vás jeho hmotnost nijak zvlášť neovlivní.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Naše hodnocení a závěr

Kávovar DeLonghi EN 500.W potěší i náročnější uživatele. Díky vysokému parnímu tlaku 19 barů je schopný připravit kvalitní espresso, které lze doplnit čerstvým šlehaným mlékem a vytvořit tak cappuccino jedním stiskem. Je vhodný pro přípravu kapslí značky Nespresso, které se vyznačují kvalitní kávou, avšak chybí jim doplňkový sortiment v podobě horké čokolády či čajů. Tato značka je tedy vhodná pouze pro konzumenty a milovníky kávy. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, která se však pozitivně odráží ve funkcích.

Pokud ale nevyžadujete tolik vybavený přístroj a chcete trochu ušetřit, doporučujeme Nespresso Krups XN 300. Budete ale muset oželet čerstvě napěněné mléko a vsadit na sušenou variantu v kapsli.

5 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 500.W | Hodnocení: 83,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
jaký tedy doporučujete nejlepší kávovar na kapsle?
Cena není důležitá.
Děkuji

František

Dobrý den,
u kávovaru na kapsle záleží v první řadě na tom, jaké kapsle chcete používat, jednotlivé značky se totiž nedají zaměňovat. Potom je vhodné pohlídat, aby měl kávovar dostatečný parní tlak (alespoň 15 bar) a vyhovující kapacitu nádržky. Nakonec se můžete zaměřit i na další prvky, například způsob ovládání a doplňkové funkce. Nedá se proto říct, že by nějaký kapslový kávovar byl univerzálně nejlepší, jelikož záleží do značné míry na vašich individuálních preferencích. S výběrem vám může pomoci článek Jak vybrat kávovar, kde jsou všechny vlastnosti těchto přístrojů přehledně vysvětlené.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso De’Longhi EN 500.W

Nespresso De’Longhi EN 500.W

5 400 Kč Orientační cena