Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 80

Hodnocení:

73,6 %

Klady:

Příznivá cena

Zápory:

Menší zásobník na vodu

2 500 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,6 6,5 7,5 6,7 73,6 %

Souhrnné údaje 

Do srovnávacího testu kapslových kávovarů jsme zařadili nejvíce těch, které jsou značky Nespresso. Nespresso De'Longhi EN 80 byl ze všech modelů stejné značky nejlevnější, ale to ještě neznamená, že je nejhorší. Nabízí totiž srovnatelně kvalitní požitek z kávy, hned z 24 různých druhů káv, které nabízí Nespresso v kapslích. Zejména espresso však De'Longhi EN 80 zvládne s přehledem, jeho chuť a kvalita je srovnatelná s tím, které servírují v kavárnách. A to nejen díky samotným kapslím, té pravé chuti docílíte u kávy i parním tlakem, který je v tomto případě 19 bar.

Tento kávovar by se nemusel před ostatními stydět ani z hlediska rychlosti nahřátí. Přesto, že příkon, tedy potencionální ukazatel toho, jak rychle bude přístroj spolupracovat, činí jen 1 260 W, rychlost nahřátí je 25 vteřin, což je naprosto dostatečný průměr. Co nevidíme příliš rádi je ale ovládání tlačítky. Většina kapslových kávovarů z našeho srovnávacího testu, který vznikl v červnu 2017, se totiž ovládala dotykově. To je mnohem lepší volba kvůli údržbě, vlastní funkčnosti to nijak nepřidá. Sami proto zvažte, co bude pro vás pohodlnější. 

Pozor dejte také na objem vody, který kávovar pojme do nádoby. De'Longhi EN 80 s 0,7 litry nezvládne pohodlně obsloužit početnou kancelář, ale pokud žijete sami, případně v dvoučlenné domácnosti, kde si potrpíte na dobrou kávu, vřele kávovar doporučujeme. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce De'Longhi 43 % Krups, 21 % Bosch, 21 % De'Longhi, 7 % Tchibo, 7 % Saeco
Kapsle  Nespresso 36 % Nescafé Dolce Gusto, 29 % Nespresso, 21 % Tassimo, 14 % Tchibo
Nádobka na mléko  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Objem vody (l)  0,7 0,85
Parní tlak (bar)  19 13,64
Příkon (W)  1 260 1 442,14
Rychlost nahřátí (s)  25 26,15
Typ ovládání  tlačítka 36 % tlačítka, 29 % pákové/posuvné, 21 % stiskem panelu, 14 % dotykové/membránové

Vybavení a funkce

V kategorii vybavenosti a funkcí nemůžeme zavřít oči před tím, že kávovar De'Longhi EN 80 postrádá funkci Cappuccino jedním stiskem. Jelikož nemá ani nádobku na mléko, díky které byste sami šlehali mléko, budete si ho muset připravit jinak. Je potřeba zmínit, že i přes fakt, že jde o levnější model, má srovnatelné benefity, kterými oplývají i dražší modely. Jde například o funkci odvápňování, jež ulehčuje čištění přístroje, anebo o zásobník na použité kapsle. Kromě toho ani tento model kapslového kávovaru, stejně jako žádný jiný z našeho srovnání, nepostrádá možnost odejmout nádobku na vodu, nastavit si výšku tácku a i tento kávovar se automaticky vypne při nečinnosti, tím se šetří energie a tedy vaše peníze. Pokud vás zaráží, že kávovar nemá displej, nezapomeňte vzít v potaz, že jím nedisponuje většina kávovarů z porovnání. Zpravidla displej neukazuje totiž nic důležitého, bez čeho by kávovar nešel obsluhovat.

Nakonec potěšíme majitele menších kuchyní, kávovar totiž patří svojí konstrukcí k těm menším. I váhově uspokojí ty z vás, kteří s ním hodlají častěji manipulovat, nebo ho dokonce při nepoužívání někam schovávat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Cappuccino jedním stiskem  Ne 79 % Ne, 21 % Ano
Funkce odvápňování  Ano 57 % Ano, 43 % Ne
Zásobník na použité kapsle  Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano 100 % Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí  Ano 100 % Ano
Výška (cm) 23 28,11
Šířka (cm) 11,8 17,61
Hloubka (cm) 31,5 28,15
Hmotnost (kg) 2,4 3,27

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De'Longhi EN 80 je skladný, líbivý. Na českém trhu jsou čtyři barevné varianty tohoto modelu a je tak z čeho vybírat. Schopnosti v přípravě kávy jsou srovnatelné s modely, které stojí mnohem více peněz. Jedinou překážkou může pro někoho být absence nádoby na mléko a menší objem zásobníku na vodu, ale pro jednotlivce, který má zájem především o opravdu kvalitní espresso, je tento model skvělou volbou. Stejnými parametry v podstatě disponuje i kávovar Nespresso Krups XN 300, má však o něco málo větší zásobník na vodu. Pokud vám tedy nejde příliš o finance, můžete zvážit i jeho koupi.

Datum:
Produkt: Nespresso De’Longhi EN 80
Hodnocení: 73,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test