Recenze a test Nespresso De'Longhi EN 80 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Nespresso De’Longhi EN 80

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Nespresso

Datum doporučení: Srpen 2019

74,0 % Celkové hodnocení
  • Příznivá cena
  • Výběr barevných variant
  • Menší zásobník na vodu
  • Nemá displej
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovary značky Nespresso patří k nejpopulárnějším na trhu. Nespresso De’Longhi EN 80 patří k nejlevnějším modelům tohoto výrobce, ale to ještě neznamená, že nemá co nabídnout. Zprostředkuje vám totiž srovnatelně kvalitní požitek z kávy, přesněji ze 24 různých druhů káv, které Nespresso v kapslích nabízí, jako výrazně dražší modely. A to nejen díky samotným kapslím, té pravé chuti docílíte u kávy i parním tlakem, který je v tomto případě 19 bar.

Tento kávovar by se nemusel před ostatními stydět ani z hlediska rychlosti nahřátí. Přesto, že příkon, tedy potenciální ukazatel toho, jak rychle bude přístroj spolupracovat, činí jen 1 260 W, rychlost nahřátí je 25 vteřin, kávovar je tedy připravený takřka ihned. Většina kapslových kávovarů se ovládá dotykově, tento je vybavený tlačítky. Dotykové ovládání může být o něco pohodlnější z hlediska údržby, záleží ale spíše na vašich preferencích.

Pozor dejte na objem vody, který nádobka kávovaru pojme. De’Longhi EN 80 s 0,7 litry nezvládne pohodlně obsloužit početnou kancelář, ale pokud žijete sami, případně v dvoučlenné domácnosti, kde si potrpíte na dobrou kávu, vřele kávovar doporučujeme.

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ne

Objem vody (l)

0,7

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 260

Rychlost nahřátí (s)

25

Typ ovládání

Tlačítka


Vybavení a funkce

V kategorii vybavenosti je potřeba zmínit, že i přes fakt, že jde o levnější model, má kávovar De’Longhi srovnatelné benefity s dražšími modely. Jde například o funkci odvápňování, která ulehčuje čištění přístroje, nebo o zásobník na použité kapsle. Kromě toho ani tento model kapslového kávovaru, stejně jako většina modelů na trhu, nepostrádá možnost odejmout nádobku na vodu, nastavit si výšku tácku a také se automaticky vypne při nečinnosti, čímž se šetří energie a tedy i vaše peníze. Pokud vás zaráží, že kávovar nemá displej, nezapomeňte vzít v potaz, že není u kapslových modelů nijak obvyklý. Ovládání kapslových kávovarů je většinou velmi intuitivní.

Nakonec potěšíme majitele menších kuchyní, kávovar totiž patří svojí konstrukcí k těm menším. I váhově uspokojí uživatele, kteří s ním hodlají častěji manipulovat, nebo ho při nepoužívání někam schovávat.

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Funkce odvápňování

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Výška (cm)

23

Šířka (cm)

11,8

Hloubka (cm)

31,5

Hmotnost (kg)

2,4

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi EN 80 je skladný a potěší líbivým designem. Na českém trhu jsou čtyři barevné varianty tohoto modelu a je tak z čeho vybírat. Schopnosti v přípravě kávy jsou srovnatelné s modely, které stojí mnohem více peněz. Jedinou překážkou může pro někoho být absence nádoby na mléko a menší objem zásobníku na vodu, ale pro jednotlivce, který má zájem především o opravdu kvalitní espresso, je tento model skvělou volbou.

Obdobnými parametry potom disponuje i kávovar Nespresso Krups XN 300, má však o něco větší zásobník na vodu. Pokud tedy hledáte objemnější variantu, může být zajímavou volbou.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 80 | Hodnocení: 74,0 %
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den asi budu mít hloupý dotaz. Ale mám kávovar Nespresso De’Longhi a koupila jsem si kapsle na horkou čokoládu a chtěla jsem se zeptat zda do nádobky na vodu bych na tu čokoládu mohla dát mléko. Nechci si ho zničit tak se raději ptám.
Děkuji za odpověď Pavla Talpová

Pavla Talpová

Dobrý den, využití mléka místo vody v kávovaru nedoporučujeme. Mléko by se nejen mohlo spálit, ale také hrozí zanesení nebo poničení vnitřku kávovaru.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nespresso De’Longhi EN 80

Nespresso De’Longhi EN 80

2 000 Kč Orientační cena