Recenze a porovnání Nespresso De’Longhi EN 80

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Nespresso

Datum doporučení: Srpen 2019

Klady:

Příznivá cena

Zápory:

Menší zásobník na vodu

2 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovary značky Nespresso patří k nejpopulárnějším na trhu. Nespresso De’Longhi EN 80 patří k nejlevnějším modelům tohoto výrobce, ale to ještě neznamená, že nemá co nabídnout. Zprostředkuje vám totiž srovnatelně kvalitní požitek z kávy, přesněji ze 24 různých druhů káv, které Nespresso v kapslích nabízí, jako výrazně dražší modely. A to nejen díky samotným kapslím, té pravé chuti docílíte u kávy i parním tlakem, který je v tomto případě 19 bar.

Tento kávovar by se nemusel před ostatními stydět ani z hlediska rychlosti nahřátí. Přesto, že příkon, tedy potenciální ukazatel toho, jak rychle bude přístroj spolupracovat, činí jen 1 260 W, rychlost nahřátí je 25 vteřin, kávovar je tedy připravený takřka ihned. Většina kapslových kávovarů se ovládá dotykově, tento je vybavený tlačítky. Dotykové ovládání může být o něco pohodlnější z hlediska údržby, záleží ale spíše na vašich preferencích.

Pozor dejte na objem vody, který nádobka kávovaru pojme. De’Longhi EN 80 s 0,7 litry nezvládne pohodlně obsloužit početnou kancelář, ale pokud žijete sami, případně v dvoučlenné domácnosti, kde si potrpíte na dobrou kávu, vřele kávovar doporučujeme.

Parametr Tento produkt
Výrobce De'Longhi
Kapsle  Nespresso
Nádobka na mléko  Ne
Objem vody (l)  0,7
Parní tlak (bar)  19
Příkon (W)  1 260
Rychlost nahřátí (s)  25
Typ ovládání  Tlačítka

Vybavení a funkce

V kategorii vybavenosti je potřeba zmínit, že i přes fakt, že jde o levnější model, má kávovar De’Longhi srovnatelné benefity s dražšími modely. Jde například o funkci odvápňování, která ulehčuje čištění přístroje, nebo o zásobník na použité kapsle. Kromě toho ani tento model kapslového kávovaru, stejně jako většina modelů na trhu, nepostrádá možnost odejmout nádobku na vodu, nastavit si výšku tácku a také se automaticky vypne při nečinnosti, čímž se šetří energie a tedy i vaše peníze. Pokud vás zaráží, že kávovar nemá displej, nezapomeňte vzít v potaz, že není u kapslových modelů nijak obvyklý. Ovládání kapslových kávovarů je většinou velmi intuitivní.

Nakonec potěšíme majitele menších kuchyní, kávovar totiž patří svojí konstrukcí k těm menším. I váhově uspokojí uživatele, kteří s ním hodlají častěji manipulovat, nebo ho při nepoužívání někam schovávat.

Parametr Tento produkt
Displej  Ne
Cappuccino jedním stiskem  Ne
Funkce odvápňování  Ano
Zásobník na použité kapsle  Ano
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Výška (cm) 23
Šířka (cm) 11,8
Hloubka (cm) 31,5
Hmotnost (kg) 2,4

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi EN 80 je skladný a potěší líbivým designem. Na českém trhu jsou čtyři barevné varianty tohoto modelu a je tak z čeho vybírat. Schopnosti v přípravě kávy jsou srovnatelné s modely, které stojí mnohem více peněz. Jedinou překážkou může pro někoho být absence nádoby na mléko a menší objem zásobníku na vodu, ale pro jednotlivce, který má zájem především o opravdu kvalitní espresso, je tento model skvělou volbou.

Obdobnými parametry potom disponuje i kávovar Nespresso Krups XN 300, má však o něco větší zásobník na vodu. Pokud tedy hledáte objemnější variantu, může být zajímavou volbou.