Menu

Recenze a porovnání Nescafé Dolce Gusto Krups KP1A3B

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Nescafé Dolce Gusto

Datum doporučení: Duben 2021

72,9 % Celkové hodnocení
  • Dostupná cena
  • Optimální parní tlak 15 bar
  • Kompaktní rozměry
  • Chybí program odvápňování
  • Delší doba ohřevu 40 s
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysoký výkon v malém těle, to je kávovar Krups Piccolo XS. S parním tlakem 15 bar se bez problémů vyrovná větším a dražším přístrojům. Nadstandardní je také jeho příkon 1 600 W, na rychlosti zahřívání se ale nijak zvlášť neprojevuje, spíše naopak. Zatímco většina pákových kávovarů na trhu (duben 2021) deklaruje rychlost zahřátí 25-30 s, u tohoto modelu se setkáte se zahříváním trvajícím až 40 s. Rozdíl to samozřejmě není nijak dramatický, vyšší příkon ale většinou zahřívání přístroje spíše urychluje. Ačkoliv jde o poměrně malý přístroj, kapacita jeho vodní nádržky je vcelku standardní. Pojme 0,8 l, což je u pákových kávovarů běžné. Žádné specialitky se nedočkáte ani v otázce ovládání, to je zde zajištěno páčkou, kterou volíte jednak mezi teplým a horkým nápojem, umožňuje také zastavit výdej vody.

Parametr Tento produkt
Výrobce Krups
Kapsle Nescafé Dolce Gusto
Nádobka na mléko Ne
Objem vody (l) 0,8
Parní tlak (bar) 15
Příkon (W) 1 600
Rychlost nahřátí (s) 40
Typ ovládání Pákové/ posuvné

Vybavení a funkce

Vzhledem k poměrně nízké ceně nebude velkým překvapením, že je tento kávovar Krups opravdu velmi jednoduchý. Má odnímatelnou nádobku na vodu, umožňuje snížit výšku tácku a po několika minutách nečinnosti se automaticky vypne. To vše je u dnešních kávovarů standard. Nedočkáte se už pokročilejších vychytávek, jako je displej, funkce šlehání mléka nebo zásobník na použité kapsle. Chybí mu také funkce odvápňování. To neznamená, že by odvápňování nebylo možné, na rozdíl od některých jiných přístrojů se ale od vás bude vyžadovat o něco větší aktivita, než jen vlít do nádržky odvápňovací roztok a stisknout tlačítko.

Jak už jsme zmínili, kávovar Krups se vyznačuje především kompaktními rozměry. Ty najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Displej Ne
Cappuccino jedním stiskem Ne
Funkce odvápňování Ne
Zásobník na použité kapsle Ne
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 27,6
Šířka (cm) 13,6
Hloubka (cm) 26,6
Hmotnost (kg) 2,1

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte jednoduchý, cenově dostupný přístroj se slušným výkonem, pravděpodobně vám bude kávovar Krups KP1A3B vyhovovat. V otázce parního tlaku se nižší cena nijak neprojevila, menším negativem může být snad jen zahřívání přístroje, které je o pár sekund delší než standard, i přes poměrně vysoký příkon přístroje. Z výbavy nechybí to nejnutnější, tedy automatické vypnutí, nastavitelná výška tácku a odnímatelná nádobka na vodu. Nečeká vás ale zásobník na použité kapsle nebo funkce odvápňování, na údržbě kávovaru se tak budete muset podílet trochu aktivněji.

Celkově nejsou parametry tohoto kávovaru vůbec špatné, pokud byste ale dali přednost modelu s větší kapacitou, funkcí odvápňování a rychlejším zahříváním, podívejte se také na recenzi modelu Nescafé Dolce Gusto Krups KP130.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP1A3B | Hodnocení: 72,9 %
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP1A3B

Nescafé Dolce Gusto Krups KP1A3B

1 000 Kč Orientační cena