Menu

Nespresso De’Longhi EN650B – Recenze, testy a srovnání

91,5 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kávovary na kapsle Nespresso

Klady

  • Šlehání mléka
  • Dotykové ovládání
  • Automatické čištění

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nelze nastavit teplotu
9 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kávovar Nespresso De’Longhi EN650B, známý také pod pojmenováním Gran Lattissima, patřil v době psaní recenze (leden 2023) k dražším modelům na trhu a jeho parametry tomu odpovídají. Potěší spíše objemnější nádržkou na vodu s kapacitou 1 l a parním tlakem o hodnotě 19 bar, která je dlouhodobě nejvyšší na trhu (a vyšší na přípravu domácího espressa ani potřebovat nebudete). Příkon 1 400 W je sice spíše nižší, na rychlosti nahřívání se to ale nijak neprojevilo, naopak, kávovar je připraven k extrakci za 25 s, což je jedna z lepších hodnot v našem srovnání. Navíc má také nádobku na mléko, která do jisté míry vysvětluje jeho vyšší cenu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem nádobky na vodu (l)

1

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 400

Rychlost nahřátí (s)

25

Ovládání a možnosti nastavení

K ovládání kávovaru Nespresso slouží dotykový panel. Nemá sice klasický displej, ale ani jej nebudete potřebovat, ovládání je intuitivní a kávovar má přednastavené programy. Ty si navíc můžete modifikovat podle svých potřeb, například úpravou množství vody. Přizpůsobit sice nemůžete teplotu nápoje, to ale není nijak běžná varianta. Při přípravě kávy se přístroj řídí nastaveným objemem vody a nemusíte jej, na rozdíl od některých levnějších modelů, zastavovat ručně. Zvládá také automaticky připravit nápoje s mléčnou pěnou, což je pro kapslové modely spíše výjimečné.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ano

Ukládání vlastních receptů

Ano

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Vybavení a funkce

Výbavě kávovaru nemáme co vytknout. Již jsme zmínili nádobku na mléko, najdete u něj ale i běžnější užitečné prvky, jako je výškově nastavitelný podtácek na šálek, program na odvápnění nebo automatické vypnutí. Z těch ne zcela standardních můžeme zmínit automatické čištění a zásobník na použité kapsle, díky kterému nemusíte s každou použitou kapslí běhat k odpadkovému koši.

Rozměrově jde o jeden z větších kapslových kávovarů, také hmotnost 5,2 kg naznačuje, že nepůjde o úplného drobečka. To je především daň za automatické šlehání mléka. Pokud doma bojujete o každý centimetr místa, možná vám bude více vyhovovat nějaký subtilnější model.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Automatické

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

27,4

Šířka (cm)

20,3

Hloubka (cm)

36,7

Hmotnost (kg)

5,2

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelských hodnocení tento kávovar nenasbíral mnoho, obecně jsou ale pozitivní. Příležitostné výtky směřují hlavně k ceně, ať už kávovaru, nebo i samotných kapslí, s tím je ale zkrátka potřeba počítat. Uživatelé chválí především elegantní design přístroje, jednoduché používání, přípravu nápojů se šlehaným mlékem stiskem jednoho tlačítka a snadnou údržbu. Další recenze si můžete přečíst na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Kávovar Nespresso De’Longhi EN650B vyniká oproti konkurenci především funkcí automatického šlehání mléka, která je obecně u kapslových kávovarů poměrně výjimečná. Nepříliš běžné je také automatické čištění a kávovar potěší i moderním dotykovým ovládáním a poměrně rychlým nahříváním bez zvýšené spotřeby. Největší nevýhodou v jeho případě zůstává cena, kterou většinu konkurence převyšuje několikanásobně. Zároveň neumožňuje nastavení teploty nápoje, to je ale spíše drobné mínus.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte kávovar na kapsle Nespresso, ale nechcete do něj investovat až tak vysoké částky, mohl by vám vyhovovat model Nespresso De’Longhi EN 267 BAE, který je téměř o polovinu levnější. Ten má s kávovarem Nespresso De’Longhi EN650B srovnatelnou kapacitu vodní nádržky, parní tlak i rychlost nahřívání. Postrádá ovšem funkci šlehání mléka, má pouze tlačítkové ovládání a jeho čištění probíhá manuálně. S výrazně nižší cenou jsou ale tyto ústupky stále velmi mírné.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nespresso De’Longhi EN650B představuje ve všech směrech prémiový produkt. Už samotné Nespresso patří mezi značkami kapslí k vyšší třídě. Tento kávovar navíc zvládá něco, co je u většiny kapslových modelů nepředstavitelné – automaticky šlehá mléko. K tomu se pyšní elegantním provedením s dotykovým panelem a funkcí automatického čištění, má vysoký parní tlak a poměrně rychle se nahřívá. Z možností nastavení postrádá pouze volbu teploty vody (která není příliš běžná).

Celkově tak za jeho největší nevýhodu můžeme označit cenu, která je na kapslový model opravdu vysoká a blíží se spíše automatickým kávovarům. Pokud ale nepijete kávu v dostatečné míře, aby vám v zásobníku automatického kávovaru nežlukla, ale stále si chcete dopřát nadstandardní model, můžeme vám tento kávovar doporučit. Pro milovníky kapslí Nespresso, kteří ale netrvají na funkci šlehání mléka a nehledají nejvyšší třídu produktů, by mohl být lepší alternativou výrazně levnější Nespresso De’Longhi EN 267 BAE.

9 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN650B | Hodnocení: 91,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Nespresso De’Longhi EN650B

Nespresso De’Longhi EN650B

9 900 Kč Orientační cena