Menu

Tchibo Cafissimo Milk – Recenze, testy a srovnání

91,0 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kávovary na kapsle Tchibo Cafissimo

Klady

  • Funkce šlehání mléka
  • Poloautomatické čištění
  • Objemná nádržka na vodu

Zápory

  • Jeden z dražších modelů
  • Nižší příkon 1 350 W
2 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Mezi kávovary na kapsle Tchibo Cafissimo patřil v době psaní recenze (srpen 2022) model Cafissimo Milk k úplné špičce. Jako jeden z mála kapslových kávovarů na trhu má integrovanou nádobku na mléko, díky které si můžete vychutnat čerstvě našlehanou mléčnou pěnu bez námahy. Nádobka na vodu pojme až 1,2 l, což je také nadstandardní hodnota (většina kávovarů se drží pod 1 l). Díky tomu tento model využijete i v početnější domácnosti nebo v kanceláři. Parní tlak 15 bar je u domácích kávovarů víceméně optimální, a nemáme mu tak co vytknout.

Mírně slabší stránkou by mohl být příkon, který u tohoto, poměrně velkého modelu dosahuje pouze 1 350 W, zatímco obdobně rozměrné kávovary u konkurence mívají příkon 1 500 a více W. Hrozí proto o něco delší rozehřívání přístroje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tchibo

Kapsle

Tchibo Cafissimo

Nádobka na mléko

Ano

Objem nádobky na vodu (l)

1,2

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 350

Ovládání a možnosti nastavení

Kávovar se ovládá tlačítky, což je poměrně běžná varianta. V této cenové kategorii už se ale poměrně často setkáte i s modernějším dotykovým ovládáním. Nenajdete u něj displej, ovládání ale není nijak složité. V nabídce jsou 3 recepty na kávu – espresso, caffè crema, překapávaná káva a cappuccino, samostatně vám kávovar připraví také mléčnou pěnu. Zejména program cappuccino si zaslouží vyzdvihnout, celý nápoj, včetně mléčné pěny, vám totiž kávovar připraví pouze stisknutím jednoho tlačítka, což je u kapslových kávovarů poměrně výjimečná funkce.

Uložit si můžete také vlastní modifikace těchto receptů, reálně se ale dá upravit pouze množství vody, některé konkurenční kávovary přitom umožňují nastavit i teplotu a jiné vlastnosti nápoje. Není asi třeba zdůrazňovat, že kávovar vydává předvolené množství vody automaticky, nemusíte u něj stát a výdej vody po naplnění šálku vypnout, jako je tomu u některých levnějších modelů.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ano

Ukládání vlastních receptů

Ano

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Vybavení a funkce

Stejně jako prakticky všechny kapslové kávovary na trhu, i model Milk má odnímatelnou nádobku na vodu, díky které bude doplňování vody hračkou. Tácek na šálek je výškově nastavitelný, to je u těchto kávovarů také víceméně samozřejmostí. Vleze se pod něj sklenice s maximální výškou 13,5 cm. Potěší zásobník na použité kapsle, ten nebývá zcela běžný a zejména při častějším používání je výhodou, když nemusíte s každou použitou kapslí k odpadkovému koši.

Kávovar vyniká svým systémem čištění, pomocí speciálního tlačítka totiž spustíte proplach mléčného systému a dalších hadiček, což výrazně usnadňuje údržbu. Má také specifický program odvápnění, který celý proces zjednoduší. Ten už je ale, spolu s funkcí automatického vypnutí, opět standardní součástí výbavy většiny modelů.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Maximální výška šálku (cm)

13,5

Zásobník na použité kapsle

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Poloautomatické

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

25

Šířka (cm)

18

Hloubka (cm)

31,5

Hmotnost (kg)

4,8

Klady a zápory

Zásadní výsadou kávovaru Cafissimo Milk je bez debat nádobka na mléko, díky které si můžete vychutnat čerstvě našlehanou mléčnou pěnu pouze za cenu stisknutí tlačítka. Mezi konkurencí vyniká také systémem proplachování hadiček. Pochválit můžeme i slušnou kapacitu vodní nádržky. Co se negativ týče, mírně slabší příkon by mohl mít za následek delší zahřívání přístroje. Ocenili bychom také širší možnosti přizpůsobení připravovaných nápojů, u tohoto modelu můžete měnit pouze objem vody.

Porovnání s alternativami

Pro milovníky kávy Tchibo se jako alternativy nabízejí ještě kávovary Tchibo Cafissimo Mini a Tchibo Cafissimo Easy. Oba tyto modely jsou oproti kávovaru Milk výrazně levnější. Ani jeden z nich ovšem nemá nádobku na mléko, a jsou tak vhodné hlavně pro uživatele, kteří preferují černou kávu, nebo si mléko našlehají samostatně. Kávovar Mini Vyniká příkonem 1 500 W, levnější model Easy nabídne jen 1 250 W. V ostatních ohledech, jako je výběr nápojů, systém čištění či kapacita nádržky na vodu, jsou za modelem Milk pozadu, to je ale vzhledem k ceně zcela pochopitelné.

Naše hodnocení a závěr

Pokud preferujete kávu Tchibo a patříte mezi náročné uživatele, kávovar Tchibo Cafissimo Milk bude to pravé pro vás. Díky objemné nádržce na vodu a zásobníku na použité kapsle bude vhodný i do početnějších domácností či kanceláří. Jeho hlavní výhodou je nádobka na mléko a s ní spojená schopnost přípravy nápojů s mléčnou pěnou zcela bez asistence. Od konkurence se odlišuje také systémem čištění, který po spuštění propláchne vnitřek kávovaru.

Co se výběru programů týče, nejde o nejvariabilnější přístroj, ale základe z něj dostanete – espresso, překapávanou kávu, cappuccino a caffè crema. U jednotlivých receptů si můžete pohrát s množstvím vody, nic dalšího (např. teplotu) už u nich ale nenastavíte.

Nevýhodou kávovaru může být spíše nižší příkon 1 350 W, který by mohl mít na svědomí delší rozehřívání. Navíc jde o jeden z dražších modelů Tchibo, který se vám vyplatí hlavně pokud preferujete nápoje s mléčnou pěnou. Pro milovníky černé kávy by mohl být zajímavější (a cenově dostupnější) alternativou kávovar Tchibo Cafissimo Mini.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tchibo Cafissimo Milk | Hodnocení: 91,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tchibo Cafissimo Milk

Tchibo Cafissimo Milk

2 600 Kč Orientační cena