Menu

Tchibo Cafissimo Pure Plus – Recenze, testy a srovnání

78,6 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Kávovary na kapsle Tchibo Cafissimo

Klady

  • Na velké šálky
  • Třístupňové spařování
  • Přednastavené recepty
  • Různé barvy

Zápory

  • Nelze přizpůsobit teplotu
  • Nemá displej
1 600 Kč Orientační cena

Kapslový kávovar Tchibo Cafissimo Pure Plus je model ze střední cenové třídy v rámci výrobků Tchibo a oproti zbývajícím modelům i konkurenci nabízí něco navíc – je tím extra vysoká výpusť, díky které můžete v kávovaru připravovat kávu i do vysokých šálků a cestovních hrnků.

Základní charakteristiky

Tchibo Cafissimo Pure Plus je kapslový kávovar značky Tchibo určený pro kapsle Cafissimo. Jedná se cenově dostupný model, čemuž také odpovídá řada základních parametrů, přesto se ale má čím pochlubit. Objem nádržky činí 0,8 litru, což je v rámci našeho srovnání jakýsi průměr. Existují modely s většími i menšími nádobkami, tento kávovar tak můžeme doporučit spíše párům, přpadně je nutné se smířit s tím, že při přípravě většího množství kávy budete muset nádobku častěji doplňovat.

Příkon 1 250 W se řadí spíše k základním hodnotám, tudíž je potřeba počítat s delší dobou zahřívání přístroje, což u modelů Tchibo není úplně neobvyklé, nicméně rozdíl několika vteřin v praxi spíše nezaznamenáte. Jedním z nejdůležitějších parametrů pro přípravu kávy je však parní tlak, s jehož hodnotou si tento model vede opravdu dobře. Drží jej na optimální hodnotě 15 barů, což je srovnatelné i s dražšími produkty.

Jednou z nevýhod celé řady Cafissimo je fakt, že pod touto značkou vznikají výhradně kávové kapsle. U tohoto přístroje tak budete muset oželet kávové speciality s mlékem, jako je caffe latte nebo latte macchiato. Na druhou stranu se můžete těšit na zajímavé alternativy černé kávy, k dispozici máte různé speciální příchutě, jako je carrot nut cake, almond cookie, vannila nebo caramel. Samozřejmě nechybí také káva bez kofeinu a od alternativních značek lze v době psaní recenze (říjen 2023) dohledat i balení čajových kapslí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tchibo

Kapsle

Tchibo Cafissimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,8

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 250

Ovládání a možnosti nastavení

Pro kávovary Tchibo je typické tlačítkové ovládání, v tom tento model není výjimkou. K dispozici máte tři tlačítka na horní straně, pomocí kterých si můžete navolit přednastavené recepty. Sice tento model postrádá displej, který naleznete u řádově dražších produktů, avšak výhodou je, že umožňuje alespoň nastavit si objem nápoje podle sebe, a to v rozmezí 30–250 ml.

Oproti levnějšími kávovaru Tchibo je zde navíc jeden přednastavený program, na výběr tudíž máte espresso, caffè crema a překapávanou kávu. Výhodou je třístupňový systém spařování, díky čemuž jsou jednotlivé nápoje připraveny vždy pod optimálním tlakem. Podíváme-li se na dražší přístroje, ty jsou na tom pochopitelně s možnostmi nastavení o něco lépe. Nabízejí například možnost nastavení teploty nápoje či více přednastavených receptů.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ano

Ukládání vlastních receptů

Ano

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

V rámci výbavy kávovar oproti konkurenci nabízí jednu vychytávku navíc. Je tím nadstandardní výška výpusti, která společně s možností vyjmutí podtácku umožňuje připravovat kávu do velkých šálků a cestovních hrnků. Výška zde dosahuje 15,4 cm, což je nadprůměr i oproti dražším produktům. Pokud si tedy rádi připravujete kávu o velkém objemu nebo si ji berete s sebou v termohrnku, je pro vás tento kávovar ideální.

Nádoba na vodu je samozřejmě vyjímatelná, což je pro snadnou obsluhu zásadní. Na rozdíl od modelů Bosch a jiných dražších přístrojů zde nechybí ani nádobka na použité kapsle, která pojme až šest kusů. Z hlediska uživatelského komfortu považujeme za výhodu také automatickou kontrolku odvápnění a funkci automatického vypnutí po 9 minutách, takže přístroj není nutné vypínat manuálně. Některé části lze navíc mýt v myčce.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Automatické vypnutí

Ne

Čištění

Manuální

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

33,7

Šířka (cm)

11,9

Hloubka (cm)

24

Hmotnost (kg)

3

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze sklízí kapslový kávovar od značky Tchibo kladná hodnocení. Na oficiálních stránkách kupříkladu dosahuje 4 hvězdiček z celkem 5, což je velmi dobré skóre. Uživatelé si chválí dobrý poměr ceny a výkonu a některým vyhovuje fakt, že model nemá mléčný systém, který se špatně udržuje a kvůli kterému uživatelům předchozí model přestal brzy fungovat. Kladně hodnotí také kompaktní rozměry, díky kterým kávovar uživatelé využívají v karavanu a mohou si tak dopřát dobrou kávu i na cestách.

Negativní ohlasy kávovar zatím nesklízí, tudíž v tomto ohledu nemůžeme poskytnout relevantní informace. Některá negativa ale uvádíme v odstavci níže.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto modelu patří bezesporu výška výpusti. Díky tomu, že je umístěná vysoko a odstavná plocha na šálek je navíc odnímatelná, můžete v kávovaru připravovat kávu i do velkých šálků a cestovních hrnků až do velikosti 15,4 cm. U konkurence přitom obvykle výpusti dosahují výšky 14 cm, tudíž je tento model ideální, pokud si rádi připravujete kávu do velkých hrnků nebo si ji berete s sebou na cesty.

Kladně zde hodnotíme i možnost nastavit si objem nápoje v rozmezí od 30 do 250 ml, což například některým dražším modelům chybí, stejně jako zásobník na použité kapsle, který zde má kapacitu 6 kapslí. Velmi dobře si kávovar vede také v rámci optimálního tlaku 15 barů, kterým zastiňuje například modely Bosch disponující pouze tlakem o hodnotě 3 bary. Jako nevýhodu zde vnímáme průměrný výkon, skrze který je nutné počítat s maličko delší dobou nahřívání, a také absenci programování teploty.

Porovnání s alternativami

Chcete-li kapslový kávovar Tchibo Cafissimo Pure Plus porovnat s alternativami, pak si prohlédněte levnější model od stejné značky Tchibo Cafissimo Easy. Hodí se pro méně náročné uživatele, kteří netouží po možnosti nastavovat si objem nápoje nebo si kávu připravovat do velkých šálků. Cafissimo Easy má nižší výpusť, a přestože je jeho odstavná plocha též odnímatelná, umožňuje vkládat šálky pouze do výšky 12,5 cm. Jeho koupí ale ušetříte i více než 500 Kč.

Závěrečné shrnutí

Kapslový kávovar Tchibo Cafissimo Pure Plus je v rámci modelů Tchibo jakousi zlatou střední cestou. Dostupný je za příznivou cenu a oproti jeho konkurentům nabízí něco navíc. Ono Plus v názvu totiž znamená, že zvládne připravovat kávu i do extra velkých šálků a cestovních hrnků až do výšky 15,4 cm. Konkurenční modely přitom obvykle nabízí výšku výpusti maximálně 14 cm, takže tento model má oproti nim značně navrch.

Pyšní se průměrně velkou nádržkou na vodu, která je o pár decilitrů větší než levnější model Tchibo Cafissimo Easy. Oproti němu má také více přednastavených programů, navíc nabízí programovatelné množství nápoje. Příkon a ostatní hlavní parametry má ale víceméně stejné. Nevýhodou je, že nelze přenastavovat teplotu nápoje, což ostatně neumožňuje ani nejdražší model značky Tchibo.

 

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tchibo Cafissimo Pure Plus | Hodnocení: 78,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tchibo Cafissimo Pure Plus

Tchibo Cafissimo Pure Plus

1 600 Kč Orientační cena