Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10

91,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nastavitelné množství nápoje
  • Příprava horkých i studených nápojů
  • Program odvápňování

Zápory

  • Vyšší cena
  • Delší nahřívání
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Designéři se při tvorbě nového kávovaru Krups nechali inspirovat tvarem nekonečna, tento model tak nese příhodný název – Infinissima. Mezi kávovary určenými na kapsle Nescafé Dolce Gusto patří kapacitně k těm větším, ostatní modely zpravidla pojmou maximálně 1 l vody, u tohoto kávovaru je kapacita o trochu navýšená, na 1,2 l. Parní tlak zůstává stejný jako u ostatních kávovarů této značky – 15 barů. To je zároveň doporučovaná hodnota pro domácí přípravu kávy a setkáte se s ní nejčastěji.

K zahřátí kávovar vyžaduje cca 40 s, některé modely jej zvládnou o něco rychleji, nejčastěji za 30 s, těch pár sekund ale pravděpodobně ani nezaznamenáte. Ovládání je u tohoto kávovaru dotykové, což mu dodává punc modernosti. Typický LED ukazatel objemu vody zůstal stejný jako u některých modelů s tlačítky či páčkou, displej tento kávovar nemá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Krups

Kapsle

Nescafé Dolce Gusto

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

1,2

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 500

Rychlost nahřátí (s)

40

Ovládání a možnosti nastavení

Kávovar Dolce Gusto zaujme primárně schopností připravit studené nápoje. Jinak je jeho ovládání vcelku standardní. Výhodou je, že oproti některým levnějším modelům nemusíte u tohoto kávovaru stát, stačí nastavit požadované množství nápoje a kávovar se po odtečení příslušného objemu sám zastaví. Ve srovnání s dražšími modely naopak postrádá přednastavené programy nebo možnost ukládání vlastních receptů.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ne

Ukládání vlastních receptů

Ne

Přizpůsobení teploty nápoje

Ano

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

Stejně jako všechny kávovary Nescafé Dolce Gusto (v prosinci 2021), ani tento model nemá funkci automatického šlehání mléka. Mléčnou pěnu si budete muset připravit samostatným našlehávačem, nebo se spokojíte se  sušeným mlékem v kapslích. Ty je potřeba po každém po každém použití vyjmout a vyhodit, kávovar nemá zásobník na použité kapsle.

Nechybí mu ale výškově nastavitelný podtácek, díky kterému si můžete připravit kávu i do vyššího hrnku či sklenice. Nepostrádá ani funkci odvápňování, ačkoliv ta se neobejde zcela bez asistence, a po cca 1 minutě nečinnosti přechází do úsporného režimu, kterým šetří spotřebu energie.

Rozměrově je tento kávovar mezi modely stejné značky spíše větší, což už do jisté míry naznačuje větší objem nádržky na vodu. Míry kávovaru si můžete překontrolovat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Manuální

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

37

Šířka (cm)

15

Hloubka (cm)

28

Hmotnost (kg)

2,7

Klady a zápory

Oproti dalším modelům určeným na kapsle Nescafé Dolce Gusto vyniká kávovar Infinissima zejména větším objemem nádržky na vodu. Zaujme také dotykovým ovládáním a neotřelým designem. Z funkcí potom můžeme vyzdvihnout program odvápňování a nastavitelné množství nápoje. Co se nevýhod týče, cena je poněkud vyšší než u ostatních podobných kávovarů, nahřívání přitom není nejkratší.

Naše hodnocení a závěr

Investice do kávovaru Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10 se vám vyplatí zejména pokud preferujete kapsle Nescafé, zaujal vás design tohoto kávovar a oceníte větší kapacitu vodní nádržky a dotykové  ovládání. Výhodou je také program odvápňování a nastavitelné množství nápoje, díky kterému nemusíte kávovar při práci hlídat.

Záleží ovšem, jak moc jsou pro vás tyto funkce důležité, cena kávovaru je totiž poměrně vysoká. Pokud vám stačí, že má kávovar parní tlak 15 barů, nastavitelný podtácek a odnímatelnou nádobku na vodu, pravděpodobně můžete nějaké peníze ušetřit a pořídit si levnější model, třeba Nescafé Dolce Gusto Krups KP1A3B.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10 | Hodnocení: 91,8 %
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10

Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10

2 800 Kč Orientační cena