Menu

Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10 – Recenze, testy a srovnání

91,8 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Kávovary na kapsle Nescafé Dolce Gusto

Klady

  • Nastavitelné množství nápoje
  • Horké i studené nápoje
  • Program odvápňování

Zápory

  • Vyšší cena
  • Delší nahřívání
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Designéři se při tvorbě nového kávovaru Krups nechali inspirovat tvarem nekonečna, tento model tak nese příhodný název – Infinissima. Mezi kávovary určenými na kapsle Nescafé Dolce Gusto patří kapacitně k těm větším, ostatní modely zpravidla pojmou maximálně 1 l vody, u tohoto kávovaru je kapacita o trochu navýšená, na 1,2 l. Parní tlak zůstává stejný jako u ostatních kávovarů této značky – 15 barů. To je zároveň doporučovaná hodnota pro domácí přípravu kávy a setkáte se s ní nejčastěji.

K zahřátí kávovar vyžaduje cca 40 s, některé modely jej zvládnou o něco rychleji, nejčastěji za 30 s, těch pár sekund ale pravděpodobně ani nezaznamenáte. Ovládání je u tohoto kávovaru dotykové, což mu dodává punc modernosti. Typický LED ukazatel objemu vody zůstal stejný jako u některých modelů s tlačítky či páčkou, displej tento kávovar nemá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Krups

Kapsle

Nescafé Dolce Gusto

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

1,2

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 500

Rychlost nahřátí (s)

40

Ovládání a možnosti nastavení

Kávovar Dolce Gusto zaujme primárně schopností připravit studené nápoje. Jinak je jeho ovládání vcelku standardní. Výhodou je, že oproti některým levnějším modelům nemusíte u tohoto kávovaru stát, stačí nastavit požadované množství nápoje a kávovar se po odtečení příslušného objemu sám zastaví. Ve srovnání s dražšími modely naopak postrádá přednastavené programy nebo možnost ukládání vlastních receptů.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ne

Ukládání vlastních receptů

Ne

Přizpůsobení teploty nápoje

Ano

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

Stejně jako všechny kávovary Nescafé Dolce Gusto (v prosinci 2021), ani tento model nemá funkci automatického šlehání mléka. Mléčnou pěnu si budete muset připravit samostatným našlehávačem, nebo se spokojíte se  sušeným mlékem v kapslích. Ty je potřeba po každém po každém použití vyjmout a vyhodit, kávovar nemá zásobník na použité kapsle.

Nechybí mu ale výškově nastavitelný podtácek, díky kterému si můžete připravit kávu i do vyššího hrnku či sklenice. Nepostrádá ani funkci odvápňování, ačkoliv ta se neobejde zcela bez asistence, a po cca 1 minutě nečinnosti přechází do úsporného režimu, kterým šetří spotřebu energie.

Rozměrově je tento kávovar mezi modely stejné značky spíše větší, což už do jisté míry naznačuje větší objem nádržky na vodu. Míry kávovaru si můžete překontrolovat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Manuální

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

37

Šířka (cm)

15

Hloubka (cm)

28

Hmotnost (kg)

2,7

Klady a zápory

Oproti dalším modelům určeným na kapsle Nescafé Dolce Gusto vyniká kávovar Infinissima zejména větším objemem nádržky na vodu. Zaujme také dotykovým ovládáním a neotřelým designem. Z funkcí potom můžeme vyzdvihnout program odvápňování a nastavitelné množství nápoje. Co se nevýhod týče, cena je poněkud vyšší než u ostatních podobných kávovarů, nahřívání přitom není nejkratší.

Naše hodnocení a závěr

Investice do kávovaru Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10 se vám vyplatí zejména pokud preferujete kapsle Nescafé, zaujal vás design tohoto kávovar a oceníte větší kapacitu vodní nádržky a dotykové  ovládání. Výhodou je také program odvápňování a nastavitelné množství nápoje, díky kterému nemusíte kávovar při práci hlídat.

Záleží ovšem, jak moc jsou pro vás tyto funkce důležité, cena kávovaru je totiž poměrně vysoká. Pokud vám stačí, že má kávovar parní tlak 15 barů, nastavitelný podtácek a odnímatelnou nádobku na vodu, pravděpodobně můžete nějaké peníze ušetřit a pořídit si levnější model, třeba Nescafé Dolce Gusto Krups KP1A3B.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10 | Hodnocení: 91,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10

Nescafé Dolce Gusto Krups KP270A10

2 200 Kč Orientační cena